baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2007-03-30 - Recenzje

Gangi Radomia


"Gangi Radomia" to kolejny z polskich komiksów w ofercie wydawnictwa Timof i cisi wspólnicy. Co sądzą o nim nasi recenzenci? Album wzbudził wiele emocji - a za jego recenzję zabrało się aż cztery osoby!

Klikaj w obrazek newsa!
2007-03-28 - Recenzje

Snoopy i kwestia stylu


Snoopy jaki jest, każdy widzi. Ale może na wszelki wypadek warto rzucić jeszcze na niego okiem? Zapraszamy do lektury takiego właśnie Rzutu.
Klikajcie w obrazek newsa!
2007-03-26 - Wywiady

Zack Snyder o "300"


Zapraszamy do lektury kolejnego wywiadu z twórcami "300". Tym razem na pytania dotyczące filmu odpowiada jego reżyser - Zack Snyder.

Klikaj w obrazek newsa.
2007-03-25 - Artykuły

Topy i Wtopy - luty 2007


Z małym spóźnieniem, ale zawsze czujna, Aleja Komiksu prezentuje kolejną odsłonę Top i Wtop. A w niej stała już lista komiksów, które ukazały się w zeszłym miesiącu, a także równie stały punkt programu - opinie i komentarze redakcji o sytuacji na naszym komiksowym ryneczku w lutym. Zapraszamy - wystarczy kliknąć w obrazek newsa!
2007-03-25 - Wywiady

Krótko i na temat - z Timofem


Wydawnictwo Timof i cisi wspólnicy zdążyło zainteresować dużą grupę czytelników. Zapraszamy do lektury rozmowy z Pawłem "Timofem" Timofiejukiem, w której opowiada on o dotychczasowych dokonaniach i planach na przyszłość.
2007-03-24 - Konkurs

Kopalnia "Wujek" - konkurs


Wspólnie z wydawnictwem Zin Zin Press zapraszamy do udziału w konkursie, w którym wygrać można jeden z trzech egzemplarzy albumu "1981: Kopalnia Wujek" poświęconego pacyfikacji tytułowej kopalni.

Zasady są proste - poznasz je zaś po kliknięciu w obrazek newsa.
2007-03-24 - Wywiady

"300" - wywiady: Frank Miller


"300" właśnie zadebiutowało na ekranach polskich kin. My zaś - dzięki uprzejmości dystrybutora filmu, firmy Warner Bros. Polska - prezentować będziemy (od dziś poczynając) wywiady z osobami związanymi z tym projektem.

Już teraz zapraszamy do lektury rozmowy z Frankiem Millerem, autorem komiksowego pierwowzoru. Klikaj w obrazek newsa!
2007-03-24 - Recenzje

Tytus zlustrowany


„Tytus zlustrowany” to druga, po „Urodziłem się w Barbakanie”, część autobiografii Henryka J. Chmielewskiego. Poprzedni tom koncentrował się na dzieciństwie i młodości autora, który zakończył swe wspomnienia około roku 1947, wraz z przyjęciem do redakcji „Świata Przygód”. Od tego właśnie wydarzenia rozpoczyna się na nowo opowieść o życiu i twórczości Papcia Chmiela.

Klikaj w obrazek newsa, by przeczytać całą recenzję.
2007-03-21 - Konkurs

EPW'07


Na Warszawskich Spotkaniach Komiksowych po raz pierwszy zaprezentowano plakat promujący kolejną, III edycję ogólnopolskiego konkursu na komiks o Powstaniu Warszawskim "Epizody Powstania Warszawskiego".
2007-03-21 - Spotkania, wystawy, imprezy

Komiksowe spotkania z POPLITem


W ramach drugiej edycji Festiwalu Literatury Popularnej POPLIT 24 marca w klubie "Plan B" (Warszawa, al. Wyzwolenia 18, wejście od placu Zbawiciela) odbędą się dwa spotkania - dyskusje, z udziałem publiczności, poświęcone sztuce komiksu.

Szczegóły - po kliknięciu w obrazek newsa.
2007-03-14 - Konkurs

Na "300" do kina!


"300" lada moment zadebiutuje na ekranach polskich kin - my zaś zapraszamy naszych czytelników do udziału w konkursie, w którym wygrać można pięć dwuosobowych zaproszeń na pokazy przedpremierowe!

Klikaj w obrazek newsa by poznać szczegóły!
2007-03-13 - Spotkania, wystawy, imprezy

Manzoku na WSK


Program 7. Warszawskich Spotkań Komiksowych uległ delikatnej modyfikacji. O godzinie 9.00 w Kinie Ochota odbędzie się spotkanie z przedstawicielem wydawnictwa Manzoku.
Kilka atrakcji zostało także przesuniętych o kilka minut do przodu.

Zaktualizowany program przeczytać można tutaj.
2007-03-10 - Recenzje

Fury: Wydanie kolekcjonerskie


Miniseria autorstwa Gartha Ennisa i Daricka Robertsona dobiegła końca - przyszedł czas na wydanie zbiorcze. Jak podsumować można przygody Nicka Fury'ego?

Zapraszamy do lektury obszernej recenzji - po kliknięciu w obrazek newsa!
2007-03-09 - Rozmaitości

Unikaty


Serdecznie zapraszamy do lektury kolejnej pracy wyróżnionej w konkursie na komiks organizowanym przy Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi.
Dzisiaj Unikaty Piotra Jagodzińskiego i Piotra Zdanowicza.

Klikaj w obrazek newsa!
2007-03-07 - Galeria

3 x "Kroniki Miecza"


Zapraszamy do obejrzenia trzech plansz z drugiego tomu serii "Kroniki Miecza" wydawanej przez Kasen. Komiks trafić ma do sprzedaży w przyszłym tygodniu.
Klikaj w obrazek newsa.
2007-03-05 - Film

300... sekund


Już w najbliższy piątek nastąpi premiera filmowej adaptacji komiksu 300 Franka Millera i Lynn Varley (w Polsce - od 23 marca). Z tej okazji na łamach serwisu MTV zamieszczono równe 300 sekund filmu.

Klikaj w obrazek newsa, by je obejrzeć.
2007-03-05 - Galeria

Kolektyw #1


Zapraszamy do lektury pięciu przykładowych plansz pochodzących z pierwszego numeru magazynu "Kolektyw".

Klikaj w obrazek newsa by przejść do galerii.
2007-03-05 - Recenzje

Snoopy i sprawy życiowe


Snoopy to bohater w Polsce znany i nieznany. Jego podobiznę zobaczyć można na koszulkach i damskich torebkach, jeśli jednak chodzi o komiksy z jego udziałem Polska ma spore braki.

Zapraszamy do lektury recenzji albumiku Snoopy i sprawy życiowe - kliknij w obrazek newsa!
2007-03-02 - Rozmaitości

"REM"


Serdecznie zapraszamy do lektury kolejnej pracy wyróżnionej w konkursie na komiks organizowanym przy Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi.
Dzisiaj REM Sylwii Resteckiej i Joanny Saneckiej.

Klikaj w obrazek newsa!
2007-03-01 - Galeria

Na szybko spisane plansze


Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia galerii przykładowych plansz z pierwszego tomu komiksowej trylogii Michała "Śledzia" Śledzińskiego pt. "Na szybko spisane".

Klikaj w obrazek newsa.