baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2007-02-27 - Galeria

Romantyczne plansze


RomantyzmSerdecznie zapraszamy do lektury sześciu przykładowych plansz z albumu "Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona: Romantyzm".

Klikaj w obrazek newsa!
2007-02-26 - Rozmaitości

"Anioł"


Serdecznie zapraszamy do lektury kolejnej pracy wyróżnionej w konkursie na komiks organizowanym przy Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi.
Dzisiaj Anioł Małgorzaty Jackowiec i Łukasza Jagielskiego.

Klikaj w obrazek newsa!
2007-02-26 - Rozmaitości

Next-genowy Pająk


Czwartego maja do sprzedaży trafi gra "Spider-Man 3" oparta na najnowszej odsłonie filmowych przygód Człowieka-Pająka.
Ukaże się na konsole nowej generacji: PlayStation 3, Xbox 360 i Wii.

Kliknij w obrazek newsa by przejść do galerii screenów z gry.
2007-02-25 - Recenzje

Blankets. Pod śnieżną kołderką


Czy blisko 600 stron komiksu autorstwa Craiga Thompsona warte jest swojej ceny? Przekonaj się klikając w obrazek newsa, gdzie czeka obszerna recenzja spisana przez dwóch redaktorów Alei Komiksu.
2007-02-24 - Recenzje

Princess AI #2


Ai pierwszym tomem swoich przygód zdołała nas już zaintrygować. Jak wypada tom drugi? Przekonaj się czytając Rzut Okiem - klikaj w obrazek newsa!
2007-02-23 - Rozmaitości

"Królestwo nadchodzi" pod patronatem!


Piątego marca do sprzedaży trafi powieść Jamesa G. Ballarda pt. "Królestwo nadchodzi". Książkę tą wyda Wydawnictwo Dolnośląskie. Katedra objęła patronat nad tą pozycją.

Chcąc rozwiązać zagadkę śmierci ojca (który, jak okazuje się później, zginął na skutek spisku), Richard zgłębia świat centrum handlowego, które okazuje się czymś więcej, niż miejscem robienia zakupów i świadczenia usług. To serce nowej religii, konsumpcjonizmu. Jej powstanie nie jest dziełem przypadku, ale celowym działaniem - nie ma już innego sposobu na zapewnienie ludziom poczucia sensu.
2007-02-21 - Zapowiedzi

Rok Thorgala


Jak dowiedzieliśmy się w wydawnictwie Egmont, co miesiąc od maja ukazywać się będą po dwa tomy kolejnej reedycji Thorgala. Albumy wydane zostaną w twardej oprawie i na kredzie.
Także w tym roku ukaże się w Polsce najnowszy, 30. już tom serii.
2007-02-20 - Artykuły

Topy i Wtopy - styczeń 2007


Pierwszy miesiąc nowego roku za nami. Czy były jakieś zachwycające premiery? Czy nastąpił wielki wysyp komiksów? Co się ukazało i jakie zdanie na ten temat mają redaktorzy Alei? Kto wrobił Królika Rogera? O prawie wszystkich tych sprawach dowiecie się z kolejnej odsłony Top i Wtop. Zapraszamy - wystarczy kliknąć w obrazek newsa!
2007-02-20 - Recenzje

Spawn #43


Kolejny numer "Spawna" na rynku. Czy niesie ze sobą odpowiedzi na nurtujące nas pytania?

Klikaj w obrazek newsa by przeczytać Rzut Okiem!
2007-02-20 - Spotkania, wystawy, imprezy

O komiksach w Bydgoszczy


W środę 21 lutego o godzinie 18.00 w bydgoskim klubie "Węgliszek" (przy Starym Rynku) rozpocznie się spotkanie z bydgoskimi twórcami komiksowymi.

Klikaj w obrazek newsa, by dowiedzieć się więcej.
2007-02-18 - Galeria

"Spider-Man 3" - zdjęcia


Zapraszamy do obejrzenia pierwszych trzech zdjęć ze "Spider-Mana 3" w naszej galerii. Stopniowo przygotowujemy się do premiery obrazu - co owocować będzie coraz większa ilością materiałów.

Klikaj w obrazek newsa.
2007-02-18 - Recenzje

Ghost Rider #4


Powoli zbliżamy się do końca opowieści o zmaganiach Aniołów, Demonów i...Ducha Zemsty.

Klikaj w obrazek newsa by przeczytać Rzut Okiem!
2007-02-18 - Film

Eckhart o dwóch twarzach


Dobiegają końca rozmowy z Aaronem Eckhartem (znanym z takich obrazów jak "Jądro Ziemi" czy "Zapłata"), któremu zaproponowano wcielenie się w postać Two-Face'a w kolejnej odsłonie filmowych przygód Batmana.
2007-02-17 - Recenzje

Umowa z Bogiem Trylogia


"Umowa z Bogiem" to kolejny album wydany przez Egmont w cyklu Mistrzowie Komiksu. Jak dzieło Willa Eisnera przetrwało próbę czasu?

Kliknij w obrazek newsa by przeczytać recenzję.
2007-02-17 - Rozmaitości

Nowe "Avatarae" już online


W sieci zadebiutował kolejny numer magazynu "Avatarae", w nim zaś jak zwykle dział komiksowy z kilkunastoma recenzjami.

Klikaj w obrazek by odwiedzić stronę magazynu.
2007-02-17 - Recenzje

Heat #5


Kolejny tom serii "Heat" wylądował na półkach księgarń - zapraszamy zatem do lektury Rzutu Okiem. Klikaj w obrazek newsa!
2007-02-15 - Rozmaitości

Mars atakuje


W sieci zadebiutował blog rysunkowy "Mars atakuje" o tematyce UFO i X-files. Autorem strony jest Mariusz "Sopo" Sopyłło.
Kliknij w obrazek newsa by odwiedzieć blog.
2007-02-12 - Zagranica

Bez peleryny


After the CapeSuperludzie to stały motyw komiksów amerykańskich. Znacznie rzadziej podejmuje się temat tych, którzy już nie walczą ze zbrodnią, a zaczęli borykać się ze zwykłym życiem.
2007-02-12 - Rozmaitości

Historia i "300"


Zapraszamy do lektury artykułu "Historia i 300", którego autorem jest Victor Davis Hanson, autor książki „The Western Way of War, the Wars of the Ancient Greeks” (Zachodnia sztuka wojenna, wojny antycznych Greków). Kliknij w obrazek newsa, by dowiedzieć się więcej o wydarzeniach przedstawionych w filmie!
2007-02-09 - Recenzje

Eden #13


Nakładem Egmontu wydany został właśnie 13. tom serii "Eden" Hirokiego Endo. Czy seria nadal trzyma charakterystyczny dla siebie, wysoki poziom? Przekonaj się czytając krótki Rzut Okiem - klikaj w obrazek newsa!
2007-02-05 - Film

"Ghost Rider" - o filmie; galeria


Zapraszamy do lektury obszernego materiału o fimowym wcieleniu Ducha Zemsty - kliknij w obrazek newsa!
Zaś by przejść do nowej galerii zdjęć - klikaj tutaj.
2007-02-05 - Galeria

"300" - zdjęcia


Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z filmowej adaptacji komiksu 300 Franka Millera.

Klikaj w obrazek newsa.
2007-02-04 - Rozmaitości

Komiksowy "Regał"


Najbliższy odcinek programu "Regał" (poniedziałek, 5 lutego, godz. 22.45, TVP1) będzie poświęcony komiksom. Gośćmi prowadzącej wydanie Marty Sawickiej będą: Jerzy Szyłak i Kamil Śmiałkowski.

[Yaqza; informacja: Witold Tkaczyk]
2007-02-04 - Recenzje

Essential Wolverine #2


"Nowy Essential zawiera kolejne zeszyty amerykańskiego Wolverine'a (#24-47), a za scenariusz tym razem odpowiadają Jo Duffy i Larry Hama. Nie ma co ukrywać, że oboje nie są twórcami tej klasy co Chris Claremont piszący pierwsze zeszyty Wolviego."

Aby przeczytać pełną recenzję autorstwa Przemysława Zawrotnego, kliknij w obrazek obok.
2007-02-02 - Recenzje

Conan #1-2


Zapraszamy do lektury recenzji dwóch pierwszych części serii "Conan" autorstwa Michała Cetnarowskiego. Jest to druga z nagrodzonych przez nas recenzji w ramach konkursu "Podaruj nam nieco czasu!".

Aby przeczytać recenzję należy kliknąć w obrazek obok.
2007-02-01 - Film

Beckinsale w "Whiteout"?


Dominic Sena, mający na swoim koncie pracę przy takich filmach jak „Kod dostępu” czy „60 sekund” zajmie się reżyserią filmowej adaptacji komiksu „Whiteout”, wydanego w Polsce przez Taurus Media.