baner Waneko

ARCHIWUM WIEŚCI

2007-01-31 - Recenzje

Esencja: Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona


Zapraszamy do lektury recenzji komiksu "Esencja: Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona" autorstwa Krystiana M. Jest to pierwsza z nagrodzonych przez nas recenzji w ramach konkursu "Podaruj nam nieco czasu!".

Aby przeczytać recenzję należy kliknąć w obrazek obok.
2007-01-30 - Rozmaitości

Blogi ze Śledziem w tle


Odwiedzić już można blog Michała "Śledzia" Śledzińskiego - klikaj tutaj. Nie jest to jednak jedyne miejsce, gdzie natrafić można na jego prace. Drugim jest blog "Bears of War", zainspirowany słynną grą na Xboxa 360. Kliknij tutaj by go odwiedzić.
2007-01-29 - Rozmaitości

Dismas Le Site


24 stycznia w sieci zadebiutował blog Dismas Le Site. Jego autorem jest Piotr "Dismas" Zdanowicz, twórca znany m.in. z łamów magazynu ComX, serii Morfium czy antologi piłki nożnej kultury gniewu. Na blogu znaleźć można autorskie komiksy, grafiki, szkice, newsy. Klikaj w obrazek newsa.
2007-01-29 - Rozmaitości

"Fotografia"


Na łamach portalu studencko-licealnego e-lama zadebiutował komiks Pawła Wojciechowicza "Fotografia". Klikaj w obrazek newsa by rozpocząć lekturę.
2007-01-28 - Recenzje

Sin City: Krwawa jatka


Po raz drugi odwiedzamy znajome kąty Miasta Grzechu. Jak rezentuje się druga edycja legendarnej serii Franka Millera? Zapraszamy do lektury Rzutu Okiem - kliknij w obrazek newsa.
2007-01-27 - Recenzje

"Nigdziebądź"


"W warstwie fabularnej "Nigdziebądź" to połączenie filmu "Metro" Luca Bessona z komiksem "Midnight Nation". Główny bohater w pogoni za kobietą, której uratował życie, trafia do Londynu Pod - alternatywnego świata umieszczonego pod ulicami Londynu, rządzącego się swoimi własnymi prawami i zamieszkanego przez wiele dziwnych osób i stworzeń."

Kliknij na obrazek obok, aby przeczytać pełną recenzję autorstwa Karola Wiśniewskiego i Macieja Kowalskiego.
2007-01-25 - Galeria

Wystawa komiksu polskiego w Austrii - zdjęcia


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wystawy komiksu polskiego zorganizowanej w Wiedniu 15 listopada ubiegłego roku. Kliknij w obrazek newsa (na samej górze otworzonej strony link do bliższych informacji o imprezie).
2007-01-22 - Recenzje

Wilq #10


Wreszcie! Najnowszy zeszyt "Wilq" wylądował na półkach - po dwunastomiesięcznej przerwie... Czy warto było czekać? Kliknij w obrazek newsa, by przeczytać Rzut Okiem!
2007-01-21 - Film

Optimus Prime w glorii i chwale


Premiera "Transformers" coraz bliżej - teraz zaś wiemy już jak w filmie prezentować się będzie przywódca Autobotów - Optimus Prime. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z filmu w naszej galerii - po kliknięciu w obrazek newsa.
2007-01-21 - Recenzje

Złodziej wszystkich czasów


Clive Barker znany jest przde wszystkim jako pisarz specjalizujący się w przyprawiających o gęsią skórkę klimatach. Jak zaś prezentuje się "Złodziej wszystkich czasów", komiksowa adaptacja jego powieści, wydana przez Egmont w serii "Obrazy Grozy"? Przekonajcie się po kliknięciu w obrazek newsa...
2007-01-18 - Rozmaitości

Łukasz Ryłko w sieci


W sieci zadebiutowała strona internetowa Łukasza Ryłko, autora, który na ostatnich dwóch festiwalach MFK zdobywał nagrody (III i I) w kategorii debiutantów. Jego debiutancki album - "ŚmiercionoŚni" - ukaże się nakładem kultury gniewu jeszcze w tym roku. Pierwszy rozdział tego komiksu (właśnie on został nagrodzony w Łodzi) można zobaczyć na stronie Łukasza.

Kliknij w obrazek newsa by ją odwiedzić.

[Yaqza; źródło: kultura gniewu]
2007-01-17 - Artykuły

Topy i Wtopy - grudzień 2006


Za nami rok 2006. Za nami także i grudzień, miesiąc pełen premier i nowości, który zazwyczaj godnie zamyka rok poprzedni! Czy tak było i tym razem? Czym zaskoczyli nas wydawcy? Jakie były Topy i Wtopy grudnia?. Zapraszamy - wystarczy kliknąć w obrazek newsa!
2007-01-15 - Spotkania, wystawy, imprezy

Angouleme: Polski wybór 2007


Instytut Francuski w Krakowie zaprasza na ogłoszenie laureata Nagrody dla najlepszego francuskojęzycznego komiksu Festiwalu w Angoulême: polski wybór 2007.

Kliknij w obrazek newsa by poznać szczegóły spotkania.
2007-01-12 - Rozmaitości

WOŚP z Raczkiewiczem


Pośród wystawionych na Allegro w ramach wsparcia dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy aukcji (cały dochód z nich przekazany jest na rzecz Orkiestry) znalazł się oryginalny rysunek, wykonany specjalnie dla WOŚP przez autora komiksów z przygodami Tajfuna. Kliknij w obrazek newsa by dowiedzieć się więcej.
2007-01-10 - Rozmaitości

Paroovkowy blog


W związku ze zbliżającą się premierą drugiego tomu przygód Człowieka Paroovki twórcy postaci - Marek Lachowicz i Tomek Kuczma - uruchomili bloga mu poświęconego. Kliknij w obrazek newsa, by go odwiedzić!
2007-01-09 - Film

"300" znowu na plakatach


W naszej galerii obejrzeć można dwa kolejne plakaty promujące filmową adaptację komiksu 300 Franka Millera.

Kliknij w obrazek newsa.
2007-01-08 - Film

Y: The Lost


Brian K. Vaughan, scenarzysta takich tytułów komiksowych jak "Runaways", "Ex Machina", "Y: The Last Man" (jego wydanie w Polsce zapowiada Taurus Media) czy "Pride of Baghdad" dołączył, jako jeden ze scenarzystów, do ekipy pracującej nad serialem "Lost" ("Zagubieni").

Kliknij w obrazek newsa by odwiedzić bloga autora.

[Yaqza, informacja: Tiall]
2007-01-07 - Rozmaitości

"Polepione myśli"


Począwszy od dzisiaj, co tydzień prezentować będziemy kolejne odcinki nowego cyklu komiksowego "Polepione myśli" autorstwa Aleksandra "cASTORtROY" Chmury.
Kliknij w obrazek newsa by przeczytać pierwszy pasek!
2007-01-07 - Recenzje

Księgi Magii


Egmont nie ustaje w prezentowaniu polskiemu czytelnikowi dorobku Neila Gaimana. Tym razem padło na miniserię "Księgi Magii". Tytuł mówi chyba sam za siebie.
Zapraszamy do lektury recenzji albumu - wystarczy kliknąć w obrazek newsa.
2007-01-05 - Zapowiedzi

"Ósma czara" - okładka


Wydawnitwo kultura gniewu przedstawiło okładkę wznowienia "Ósmej czary" Krzysztofa Owedyka. Kliknij w obrazek newsa, by ją obejrzeć.

[Yaqza]
2007-01-05 - Film

"300" - plakaty


Premiera filmowej adaptacji (marzec 2007) 300 coraz bliżej, o czym dobitnie świadczy zestaw czterech plakatów promocyjnych przygotowanych na rynek brytyjski. Kliknij w obrazek newsa, by przejść do galerii.

[Yaqza]
2007-01-04 - Rozmaitości

"300" w MySpace


Filmowa adaptacja 300 Franka Millera doczekała się swojej kolejnej oficjalnej strony internetowej (pierwszą odwiedzić można tutaj) na łamach serwisu MySpace. Na niej zaś - blog, zdjęcia, trailery, ikony, wygaszacz ekranu.
Kliknij w obrazek newsa by odwiedzić stronę.

[Yaqza]