ARCHIWUM WIEŚCI

2006-09-25 - Rozmaitości

Przykładowe plansze


Aleja KomiksuZ prawdziwą przyjemnością pragniemy poinformować, iż od dzisiaj baza danych Alei Komiksu uzupełniana będzie o przykładowe plansze ze wszystkich wydanych do tej pory komiksów Egmontu i Mandragory. Postępy prac widoczne będą dodatkowo na listwie po prawej stronie witryny. Serdecznie zapraszamy do codziennego śledzenia pojawiających się tam galerii.

[Yaqza]
2006-09-25 - Recenzje

Benedykt Dampc: Prywatny detektyw


Benedykt Dampc: Prywatny detektywJerzy Szyłak nie ma ostatnio dobrej prasy. Krytykowany jest i za swoje scenariusze („Alicja”, „Wyznania Właściciela Kantoru”, „Szminka”) i za sposób, w jakim głośno broni się przed paszkwilami. W pewnym momencie padło nawet stwierdzenie, iż komiksy Szyłaka są złe „z definicji”.

Pora zrewidować tę „definicję”.


Kliknij w obrazek newsa by przeczytać całą recenzję autorstwa Pawła Sawickiego.
2006-09-25 - Konkurs

House of ART


House of ARTMarka House, jeden z czołowych brandów odzieżowych dla młodzieży w wieku 15 - 25 lat, zaprasza do udziału w konkursie dla młodych twórców. Inicjatywa obejmuje różne dziedziny ekspresji, w tym także komiks.
2006-09-22 - Spotkania, wystawy, imprezy

Marjane Satrapi w Polsce


Marjane SatrapiZ okazji polskiej premiery albumu Kurczak ze śliwkami, laureata nagrody dla "Najlepszego francuskojęzycznego komiksu Festiwalu w Angouleme: Polski wybór 2005" oraz zdobywcy Grand Prix na Festiwalu w Angouleme w roku 2005 Instytut Francuski w Krakowie zaprasza do Polski jego autorkę Marjane Satrapi. Szczegóły - po kliknięciu w obrazek newsa.

[Yaqza]
2006-09-22 - Galeria

"Kurczak ze śliwkami" - plansze


Kurczak ze śliwkamiZapraszamy do obejrzenia pięciu przykładowych plansz z zapowiadanego przez wydawnictwo Post na koniec września albumu "Kurczak ze śliwkami". Kliknij w obrazek newsa by przejść do galerii.

[Yaqza]
2006-09-21 - Film

"300" - obszerny trailer


Na łamach serwisu iFilm obejrzeć można nowy trailer, opartego na legendarnym komiksie Franka Millera, filmu "300".

Film kręcony jest techniką opartą na połączeniu gry aktorskiej i wirtualnych planów, znaną także z "Sin City", ekranizacji serii Millera.
Pozwala to mieć nadzieję na oryginalną i wyjątkową wizualizację, czego przedsmak można obejrzeć po kliknięciu w obrazek newsa.

[mackey]
2006-09-20 - Recenzje

Chonchu #2


"Chonchu" to jedna z manhwowych nowości wydawnictwa Mandragora. Po lekturze dwóch pierwszych tomów przygotowaliśmy dla Was Rzut Okiem (kliknij w obrazek newsa) - przekonajcie się co nasi recenzenci sądzą o komiksie!

[Yaqza]
2006-09-18 - Galeria

Naruto #19 - plansze


Zapraszamy do obejrzenia (po kliknięciu w obrazek newsa) przykładowych plansz z 19. tomu serii Naruto, który do sprzedaży trafić ma jeszcze w tym miesiącu.

[Yaqza]
2006-09-15 - Zapowiedzi

"Ja, wampir" - zobacz plansze


Wydawnictwo Taurus Media przedstawiło siedem przykładowych plansz z zapowiadanego na MFK pierwszego tomu serii "Ja, wampir" autorstwa Carlosa Trillo i Eduardo Risso.
Kliknij w obrazek newsa, by je obejrzeć.
2006-09-14 - Rozmaitości

EPW 2006: "Legenda"


W porozumieniu z organizatorem i wydawcą antologii Epizody Powstania Warszawskiego rozpoczynamy publikację 10. najlepszych prac konkursowych. Już dzisiaj do poczytania (po kliknięciu w obrazek newsa) "Legenda" i wywiad z autorem komiksu - Wojciechem Pawlińskim.

Serdecznie zapraszamy!
2006-09-12 - Zapowiedzi

Cinema Panopticum - bliżej; zobacz plansze


W marcu 2006 kultura gniewu wydała pierwszy album Thomasa Otta - "Exit", będący obszernym zbiorem dotychczasowych prac rysownika. Teraz nakładem wydawnictwa ukazuje się najnowszy komiks szwajcarskiego artysty, "Cinema Panopticum", nominowany przez jury tegorocznego festiwalu w Angouleme do nagrody w kategorii „Najlepsze rysunki”.
2006-09-11 - Ukazały się

Fullmetal Alchemist #3


Z drobnym opóźnieniem informujemy o premierze trzeciego tomiku serii "Fullmetal Alchemist". Szczegóły dotyczące komiksu - po kliknięciu w obrazek newsa.
2006-09-10 - Rozmaitości

Kura Wicka


Kura Wicka nie jest zwykłą kurą - gra w kosza, podkrada warzywa z ogródka i bieliznę ze sznura.
"Kura Wicka" to nowy cykl komiksowy autorstwa Łukasza Zilberta - już dzisiaj zapraszamy do przeczytania pierwszego odcinka; wystarczy kliknąć w obrazek newsa.
Kolejne - co niedzielę o 10:00!
2006-09-10 - Recenzje

Batman: Hush #2


Drugi i ostatni tom "Batman: Hush" wylądował już na półkach sklepowych. Co o albumie sądzą nasi recenzenci? Przekonajcie się czytając Rzut Okiem - po kliknięciu w obrazek newsa.
2006-09-09 - Recenzje

Fury #5


Do sprzedaży trafił niedawno piąty, przedostatni zeszyt miniserii "Fury". Co sądzą o nim nasi recenzenci? Każdy z nich rzucił uważnie okiem - a efekt tego przeczytać można po kliknięciu w obrazek newsa. Zapraszamy!
2006-09-08 - Zapowiedzi

Palet atakuje


Na IV kwartał 2006 wydawnictwo Palet przygotowuje komiksową ofensywę - ukazać się ma 5 albumów polskich twórców: kontynuacja magazynu komiksowego, trzy premierowe tomy nowych serii i one-shot.
2006-09-08 - Zapowiedzi

Po wakacjach: kultura gniewu


Za niecałe dwa tygodnie nakładem kultury gniewu do sprzedaży trafi drugi po Exit album komiksowy Thomasa Otta: Cinema Panopticum.
Z kolei na MFK swoją premierę będzie najprawdopodobniej miał album Mawila Die Band oraz - być może - jeszcze jeden, nieznany jeszcze z tytułu album (ostateczne decyzje zapaść mają wkrótce).

[Yaqza]
2006-09-06 - Recenzje

Kaznodzieja #11: Salvation


Egmont oddał w ręce czytelników kolejny nie dzielony tom przygód Jesse'go Custera - co sądzą o nim nasi recenzenci? Przekonaj się czytając potrójny Rzut Okiem - po kliknięciu w obrazek newsa.
2006-09-05 - Zagranica

Spider-Man: Reign


Podczas tegorocznego konwentu Wizard World w Chicago ogłoszono, iż Marvel wyda 4-częściową, stworzoną w całości przez Kaare’a Andrewsa miniserię Spider-Man: Reign. Projekt ukaże się pod znakiem imprintu Marvel Knights.
2006-09-05 - Konkurs

Z Marsjaninem Mercano do kina!


Argentyńska kreskówka z Marsjaninem w roli głównej? Na dodatek taka, która zebrała stos nagród na międzynarodowych festiwalach? To właśnie cały Marsjanin Mercano!
Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym czekają na Was zaproszenia na niedzielny (09.09.2006) pokaz filmu w warszawskiej Kinotece! Szczegóły - po kliknięciu w obrazek newsa. Naprawdę warto!
2006-09-05 - Rozmaitości

Koza Krzysztofa online


Znana z łamów zina "Komiksowy Poznań" Koza Krzysztofa doczekała się swojego bloga. Kolejne epizody jej przygód publikowane są w poniedziałki, środy i piątki.
Kliknij w obrazek newsa, by odwiedzić stronę.
2006-09-02 - Wywiady

Wywiad ze Sławomirem Bielickim


Po kliknięciu w obrazek newsa zapraszamy do przeczytania wywiadu z z pomysłodawcą i inicjatorem konkursu Epizody Powstania Warszawskiego '06, Sławomirem Bielickim.