baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2006-08-28 - Galeria

Full Metal Alchemist #4


W naszej Galerii dostępnych jest kilka przykładowych plansz z czwartego tomu mangi Full Metal Alchemist.

Zapraszamy do obejrzenia ich po kliknięciu w obrazek newsa.
2006-08-25 - Zapowiedzi

JEJU #3 - zobacz plansze


Wczoraj informowaliśmy o premierze trzeciego numeru magazynu JEJU, dzisiaj zaś zapraszamy już do obejrzenia przykładowych plansz z niego pochodzących. Oczywiście - po kliknięciu w obrazek newsa.
2006-08-24 - Ukazały się

JEJU #3


Do dystrybycji trafił, po ośmiomiesięcznej przerwie od ostatniej odłony, trzeci numer magazynu JEJU. Szczegóły - po kliknięciu w obrazek newsa.
2006-08-24 - Zapowiedzi

Eden #11 - zobacz plansze


Zapraszamy do obejrzenia przykładowych plansz z zapowiedzianego na wrzesień, jedenastego już tomu serii Eden - wystarczy kliknąć w obrazek newsa.
2006-08-19 - Galeria

Cat Shit One #3 w Galerii


We wrześniu wydawnictwo Waneko planuje wydać jeszcze tylko jeden komiks - Cat Shit One #3. Planowany także na wrzesień ósmy tom mangi Seimaden zostaje przesunięty na październik.

Zapraszamy do galerii przykładowych plansz z Cat Shit One #3, po kliknięciu w obrazek newsa.
2006-08-16 - Zagranica

The Damned


W październiku wydawnictwo Oni Press zapowiedziało start nowej serii pt. The Damned autorstwa Cullen’a Bunn’a oraz Brian’a Hurtt’a (znany u nas z Queen & Country).

Akcja Przeklętego rozgrywać się będzie w okresie prohibicji, kiedy to miastem rządziły gangi. Jednak nie każdy wie, że istnieją jeszcze bardziej złowieszcze siły, od tych ludzkich, które jedyne co interesuje to handel duszami.
2006-08-16 - Recenzje

Saiyuki #3


"Autorka także postanowiła się zabawić w „wesołego moralizatora” i uraczyła nas kilkoma pogadankami o sensie życia. Na koniec wrogowie uchylają rąbka swojej tajemnicy. W tym momencie czytelnika powinny przejść „ciary” i z wypiekami na twarzy powinnien czekać na następny tom (przynajmniej w moim przypadku ten stan pozostanie w sferze marzeń Kazuyi Minekury)."

Kliknij w obrazek newsa, by przejść do recenzji autorstwa Darii "Spairatox" Gumowskiej
2006-08-12 - Wywiady

Wywiad z Timofem


Paweł „Timof” Timofiejuk należy do osób, które dużo mówią, ale jeszcze więcej robią. Znany z ostrego języka krytyk polskiego rynku komiksowego od niedawna odnajduje się w nowej roli – właściciela wydawnictwa „Timof i Cisi Wspólnicy”.

O wydawnictwie, planach i sytuacji na rynku komiksowym z Timofem rozmawia Paweł Sawicki. Do przeczytania po kliknięciu w obrazek newsa.
2006-08-10 - Zapowiedzi

emproFactor – reaktywacja


Paweł Sawicki miał okazję rzucić okiem na nowe wydanie komiksu Maćka „empro” Prożalskiego - "emproFactor DeLuxe". Artykuł do wglądu po kliknięciu w obrazek newsa.
2006-08-08 - Film

Marvel w kinach - plany


Wydawnictwo Marvel Studio zaktualizowało listę komiksów, które zamierza przenieść na ekran. Część z nich powstanie jako produkcje własne, część jako projekty licencyjne.

Już w najbliższym czasie na ekranach możemy spodziewać się:

  • Ghost Rider – premiera 16 luty 2007
  • Spider-Man 3 – premiera 4 maj 2007
  • Fantastic Four 2 – premiera 15 czerwiec 2007
2006-08-08 - Recenzje

Incal


"Incal to na wielką skalę napisane i narysowane science fiction, z laserami, metafizyką, „questami”, ale i szczyptą humoru, Bogu dzięki jednak bez znanego z późniejszych dokonań Jodorovsky’ego przegadania i wymyślnych, obezwładniających dialogów przyprawiających o ciarki na plecach."

Kliknij na obrazek, by przeczytać całą recenzję autorstwa Michała "Azirafala" Młynarskiego i Grzegorza "Yaqzy" Ciecieląga.
2006-08-03 - Galeria

Waciane kafliki żyttu


Zapraszamy do obejrzenia trzech udostępnionych przez wydawnictwo Timof i cisi wspólnicy plansz z zapowiadanego na październik komiksu Waciane Kafliki Żyttu (więcej o komiksie - tutaj).

Zapraszamy do obejrzenia ich w naszej Galerii, po kliknięciu w obrazek newsa.
2006-08-03 - Recenzje

Superman: Na wszystkie pory roku


Superman: Na wszystkie pory roku od pewnego czasu gości na półkach. Jak prezentuje się ten album na tle innych komiksów o Człowieku ze Stali? Przekonajcie się po kliknięciu w obrazek newsa.
2006-08-02 - Film

Dark Knight powraca oficjalnie


Znany jest już oficjalny tytuł sequela filmu Batman: Początek. Film wejdzie na ekrany jako The Dark Knight. Drugą informacją jest oficjalne potwierdzenie plotek o występie Heath'a Ledger'a jako Jokera. Aktor znany jest m.in. z filmów Casanova, Nieustraszeni Bracia Grimm czy Tajemnica Brokeback Mountain.
2006-08-02 - Artykuły

Wanted


"Dlaczego akurat ten tytuł zasługuje na większe omówienie? Powodów znajdzie się sporo, ale chyba najbardziej podstawowym jest fakt, że „Wanted” jest opowieścią o tych „złych”. Tutaj nie ma ratowania świata, dobrych uczynków czy iście stereotypowych ustawek typu: superbohater kontra superprzestępca."

Kliknij na obrazek newsa, by przeczytać cały artykuł Maciasa o mini-serii Wanted Marka Millara.
2006-08-02 - Recenzje

Lovecraft


Wydawnictwo Egmont niedawno zaserwowało nam nową serię "Obrazy Grozy". Jako pierwszy z serii ukazał się album Lovecraft. Jakie wrażenie zrobił na naszych recenzentach? Dowiecie się po kliknięciu w obrazek newsa.
2006-08-01 - Konkurs

Konkurs "Od zabawy wprost do slawy" rozstrzygnięty


Konkurs komiksowy "Od zabawy wprost do slawy" organizowany przez magazyn Mix Komiks i Aleję Komiksu zostal rozstrzygniety. Zwyciezyl Romo z komiksem "Poq i Amisz", tym samym juz od wrzesniowych numerow ten autor bedzie drukowal swoje komiksy na lamach Mix Komiks.

Gratulujemy zwycięzcy.