baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2006-07-31 - Recenzje

Epizody Powstania Warszawskiego '06


"Jest lepiej. Nie można powiedzieć, że bardzo dobrze, może dobrze z minusem. Zresztą po koszmarnej antologii zbierającej ubiegłoroczne prace przesłane na konkurs Epizody Powstania Warszawskiego, chyba wszystko byłoby lepsze."

Kliknij w obrazek newsa by przeczytać całą recenzję autorstwa Macieja Kowalskiego.
2006-07-30 - Zapowiedzi

Dom żałoby - plansze


Zapraszamy do obejrzenia trzech udostępnionych przez Macieja Pałkę plansz z zapowiadanego na grudzień pierwszego tomu serii Dom żałoby (więcej o komiksie - tutaj).
Kliknij w obrazek, by obejrzeć plansze.
2006-07-28 - Rozmaitości

Półka ZOO


W sieci zadebiutowała strona internetowa poświęcona serii "Półka ZOO" autorstwa Szawła Płóciennika. Tematem przewodnim są perypetnie bohaterów sklepu zoologicznego.
Aktualizacja w każdą środę i niedzielę.
Kliknij w obrazek newsa by odwiedzić stronę serii.

[Grzegorz "Yaqza" Ciecieląg, informacja: Szaweł Płóciennik]
2006-07-24 - Film

Hulk 2


Louis Leterrier, znany z pracy nad filmami "Transporter 2" i "Unleashed" ("Człowiek Pies") wyreżyseruję drugą część pełnometrażowych przygód najbardziej zielonego z bohaterów Marvela - Hulka.
2006-07-24 - Film

Death Ray


Daniel Clowes zaadaptuje na potrzeby filmu scenariusz komiksu własnego autorstwa - Death Ray. Za ten właśnie tytuł Clowes otrzymał nagrodę Eisnera.
2006-07-23 - Film

Venom nadchodzi


W sieci zadebiutowało pierwsze zdjęcie pokazujące jednego z adwersarzy Człowieka Pająka w trzeciej odsłonie jego filmowych przygód. Na okrasę zaś - znany już Sandman w nowym ujęciu.
2006-07-23 - Spotkania, wystawy, imprezy

EPW`06 - rozdanie nagród


We wtorek 25 lipca br. odbędzie się uroczyste wręcznie nagród o godz. 13.00 w Muzeum Powstania Warszawskiego (audytorium im. Jana Nowaka Jeziorańskiego) przy. ul. Grzybowskiej 79 (wejście od ul. Przyokopowej) odbędzie się uroczyste rozdanie nagród w konkursie Epizody Powstania Warszawskiego.
Organizatorzy - Print Partner i Muzeum Powstania Warszawskiego - zapraszają wszystkich uczestników i miłośników komiksów.

[Grzegorz "Yaqza" Ciecieląg; informacja: Sławomir Bielicki]
2006-07-23 - Recenzje

Great Teacher Onizuka #13


Trzynasty tom "GTO" nie tak dawno trafił do sprzedaży - czy liczba ta okaże się dla serii pechowa? Przekonajcie się czytając nasz "Rzut okiem" - po kliknięciu w obrazek newsa!
2006-07-16 - Artykuły

Paradise Kiss


"(...)Przez całą mangę poruszany jest problem wyboru przyszłości. Jak powszechnie wiadomo, Japończycy już od przedszkola starają się ponad swe siły, by zapewnić sobie miejsce w prestiżowej podstawówce, a potem gimnazjum, liceum. Następnie liczą się jak najlepsza uczelnia i firma, w której gnani strachem przez zwolnieniem również starają się być najlepsi.(...)"

Kliknij w obrazek newsa, by przejść do tekstu artykułu.
2006-07-16 - Recenzje

1956: Poznański Czerwiec


Kolejny tytuł z cyklu komiksów historyczych wydawanych przez Zin Zin Press trafił niedawno na półki sklepowe. Jak się prezentuje? Odpowiedź - po kliknięciu w obrazek newsa.
2006-07-14 - Film

Spider-Man 3 - plakat


Sony Pictures zaprezentowało nowy plakat promujący film Spider-Man 3 - na nim zaś kostium Człowieka-Pająka w czerni i czerwieni... Kliknij w obrazek newsa, by obejrzeć plakat.
2006-07-14 - Rozmaitości

"Cichy Piątek" po raz piąty


Bite 12 stron atrakcji - to właśnie przygotował dla czytelników swojego magazynu KRL. Czy trzeba coś dodawać? Może tylko, że po raz pierwszy można wziąć udział w konkursie - gratka dla rysowników!
Zapraszamy do lektury - po kliknięciu w obrazek newsa.
2006-07-13 - Recenzje

Queen and Country #3: Kryształowa Kula


"Jestem przekonany że „Kryształowa Kula” zdobędzie znacznie większą grupę zwolenników niż dwa poprzednie tomy serii. Dlaczego? Gdyż Greg Rucka stworzył opowieść zdecydowanie bardziej nastawioną na akcję niż miało to miejsce w poprzednich tomach. Nieco zmieniło to charakter opowieści - o ile wcześniej próbowała ona przedstawiać w miarę realistycznie pracę wywiadu, to obecnie zrezygnowano z kilku mniej atrakcyjnych schematów."

Kliknij w obrazek newsa by przeczytać całą recenzję autorstwa Karola Wiśniewskiego i Grzegorza Ciecieląga.
2006-07-11 - Recenzje

Kaznodzieja #10: Wojna w słońcu


"Poprzednie dwa tomy „Kaznodziei” mimo iż świetne, trochę spychały główne wątki opowieści na boczny tor. Dzięki temu mieliśmy nieco czasu na oddech i dowiedzieliśmy się coś nie coś na temat Cassidy’ego. Natomiast „Wojna w Słońcu” to rozpędzony ekspress, który jedzie prosto główną trasą, miażdżąc wszystko co ma pod swoimi kołami. Włącznie z czytelnikiem."

Kliknij w obrazek newsa, by przeczytać cały tekst recenzji autorstwa Karola Wiśniewskiego, Michała Młynarskiego i Macieja Kowalskiego.
2006-07-11 - Recenzje

Druga Liga #1


Długo dane nam było czekać na pojawienie się polskich superbohaterów z prawdziwego zdarzenia - jak zaś prezentują się oni teraz, gdy wreszcie przybyli? Przekonajcie się czytając "Rzut okiem" na pierwszy numer Drugiej Ligi - po kliknięciu w obrazek newsa.
2006-07-10 - Recenzje

Demony Seksu #2


Wakacyjną porą, gdy upał nie pozwala wyjść na dwór zapraszamy do lektury "Rzutu okiem" na drugi zeszyt serii Demony Seksu z wydawnictwa Dom Komiksu - wystarczy kliknąć w obrazek newsa.
2006-07-08 - Recenzje

Great Teacher Onizuka #11


"W recenzji poprzedniego części GTO wspomniałem, iż „co prawda nie ma w GTO żadnej golizny, jednak nie radziłbym dawać tego komiksu małemu dziecku„. Wiecie co? Lepiej nie pokazywać go nikomu, kto jest wrażliwy na punkcie erotyki. Gdyby manga ta wpadła w ręce naszych uroczych DJ z Radia Maryja, mielibyśmy na głowie nagonkę na calutki kraj. Ale zacznijmy od początku..."

Kliknij w obrazek newsa, by przeczytać całą recenzję autorswa Karola Wiśniewskiego i Michała "Azirafala" Młynarskiego.
2006-07-07 - Rozmaitości

Cichy Piątek KRL'a 4/2006


Zapraszamy do lektury czwartego odcinka "Cichego Piątku" - tym razem oprócz zwyczajowej dawki atrakcji dodatkowa niespodzianka: "We szufladzie na dnie znalezion" (tytuł mówi chyba sam za siebie) oraz gościnny występ Śledzia - łącznie siedem stron lektury!
Wszystko to po kliknięciu w obrazek newsa.
2006-07-04 - Film

"Kajko i Kokosz" dla każdego


Krótki film animowany "Kajko i Kokosz", stworzony rękami firmy Virtual Magic, po zapoznaniu się z opiniami widzów na bezpłatnych seansach w sieci kin Multikino (oraz w kinie Helios we Wrocławiu) został dziś udostępniony w internecie.
2006-07-01 - Rozmaitości

Cichy Piątek KRL'a #3/2006


Już po raz trzeci zapraszamy do spotkania z KRL'em (po kliknięciu w obrazek newsa) w ramach Cichego Piątku. Najnowszy odcinek - ze względu na kłopoty techniczne - wyjątkowo w sobotę.

Zachęcamy także do korzystania z wprowadzonej niedawno opcji komentowania dostępnych na stronie Alei komiksów online!