baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2006-06-29 - Wywiady

"1956: Poznański Czerwiec" - rozmowa z twórcami i wydawcą


"Okładka do albumu o Czerwcu 1956 to merytoryczna esencja zawartości i historyczna wierność wydarzeniom. Poznański robotnik stoi z kamieniem w ręku naprzeciwko szarżującego na niego czołgu. Czy można tu stworzyć lepszą ikonę – znak graficzny przekazujący dramat tamtych wydarzeń?".

Zapraszamy do przeczytania całego wywiadu - po kliknięciu w obrazek newsa.
2006-06-23 - Rozmaitości

Alicja


(..)"Alicja" to miks klasycznej opowieści i nowatorskiego podejścia do tematu - miks jednak nietrafiony. Zaadaptowanie świata przyszłości na potrzeby historii Carrolla dało paradoksalny efekt - obie opcje rozminęły się, efektem zaś jest niespójny wewnętrznie komiks, który w pewnych okolicznościach mógłby się może jeszcze wybronić, ale..."

Kliknij w obrazek obok, aby przeczytać całą recenzję autorstwa Michała "Azirafala" Młynarskiego oraz Grzegorza "Yaqzy" Ciecieląga.
2006-06-22 - Zapowiedzi

Kłopoty z DC; niepewny Ghost Rider


Dalsza publikacja tytułów z DC (Lobo, 100 naboi i Transmetropolitan) w Mandragorze ponownie stanęła pod znakiem zapytania. Wydawca rozważa zrównoważenie kosztów narzuconych przez DC wyższą ceną komiksów.

Z kolei miniseria Ghost Rider Ennisa i Craina ma szanse ukazać się jeszcze w tym roku (na jesieni). Jeśli do tego nie dojdzie, trafi do księgarń w lutym 2007.

[Grzegorz "Yaqza" Ciecieląg na podstawie forum Mandragory]
2006-06-20 - Zapowiedzi

Przesunięcia w planie JPF


J.P.Fantastica poinformowało, iż w związku ze zmianą siedziby wydawnictwa plany wydawnicze ulegną zmianom. I tak - pozycje pierwotnie zapowiedziane na czerwiec ukażą się w miesiącach wakacyjnych - lipcu bądź sierpniu. Szczegóły podawane będą na bieżąco.
2006-06-20 - Zapowiedzi

PIECES - Book '01


„Głównym celem projektu jest stworzenie nieprzewidywalnej historii graficzno - komiksowej” – tak brzmi hasło przewodnie przedsięwzięcia pod hasłem PIECES, które niedawno zadebiutowało w sieci.
2006-06-19 - Recenzje

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o piłce...


"Kultura Gniewu okazała się selekcjonerem lepszym niż Paweł Janas, ale i nasi rodzimi twórcy - reprezentanci wykazali się sporymi umiejętnościami technicznymi i w zdecydowanej większości stanęli na wysokości zadania. Na łamach antologii spotkali się uznani twórcy komiksowi z pracującymi dopiero na swoje nazwisko oraz kompletnymi debiutantami.(...)"

Kliknij na obrazek obok, aby przeczytać całą recenzję autorstwa Pawła Sawickiego
2006-06-18 - Konkurs

Historycznie z Zin Zin Press


W przeddzień premiery albumu traktującego o wydarzeniach Poznańskiego Czerwca, zapraszamy do organizowanego wspólnie z Zin Zin Press konkursu - do wygrania wcześniejsze komiksowe publikacje historyczne z autografami twórców! Szczegóły - po kliknięciu w obrazek newsa.
2006-06-16 - Rozmaitości

Cichy Piątek z KRL'em


Czas zainicjować nową, świecka tradycję - Ciche Piątki z KRL'em! Jak wskazuje sama nazwa - co piątek w godzinach wieczornych przeczytać będzie można na łamach Alei Komiksu nowy numer magazynu tworzonego przez autora m.in. Ligi Obrońców Planety Ziemia i Kaerelków i i nnych takich!
Na internautów czekają także prace gościnnie zaposzonych twórców - już dzisiaj Asu Swing w niepoprawnej politycznie opowieści o miłości, za tydzień zaś "swobodny" Śledziu!

To tylko część atrakcji jakie na Was czekają...nie zwlekajcie więc z klikaniem w obrazek newsa!
2006-06-16 - Spotkania, wystawy, imprezy

Noc Grozy


Z okazji promocji serii komiksowej Obrazy Grozy Kino Femina, Relax oraz wydawnictwo Egmont Polska zapraszają wszystkich fanów horroru i komiksów na pełną atrakcji Noc Grozy. Szczegóły - po kliknięciu w obrazek newsa.
2006-06-14 - Wywiady

"Chcemy być wydawcą uniwersalnym"


Oferta wydawnictwa Mandragora powiększyła się ostatnio o kolejne tytuły azjatyckie. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Przemysławem Wróblem, który opowiada o losach tej linii wydawniczej... Po kliknięciu w obrazek newsa.
2006-06-12 - Rozmaitości

"Szwajn"


Czy Twoja wiedza na temat świń kończy się na skojarzeniu z wołowiną i rzucanym od niechcenia "ty świnio"? Czas to zmienić - a kurs douczający poprowadzi sam obiekt zainteresowania! Zapraszamy do przeczytania pierwszego epizodu nowej serii komiksowej "Szwajn" autorstwa Marka Regnera, której kolejne odcinki ukazywać się będą na łamach Alei Komiksu co poniedziałek o godz. 15:00.
Kliknij w obrazek newsa, by rozpocząć proces nauczania...
2006-06-09 - Rozmaitości

Specgrupa w dymku


W kolejnej audycji z cyklu W dymku (sobota, godz. 15:00-17:00) na antenie Radia Aktywnego prowadzący spotkają się z autorami Ursynowskiej Specgrupy od Rozwałki - Łukaszem Mieszkowskim i Markiem Oleksickim.
Linki do słuchania radia dostępne są na jego stronie - po kliknięciu w obrazek newsa.
2006-06-09 - Film

Tajemniczy talent


Universal Pictures i Marc Platt Productions nabyły prawa do ekranizacji komiksu Talent, którego autorami są Christopher Golden, Tom Sneigoski (obaj odpowiedzialni za scenariusz) i Paul Azaceta (rysunki).
2006-06-08 - Recenzje

Kroniki Miecza #1


Wydawnictwo Kasen przedstawiło czytelnikom nowy tytuł - Kroniki Miecza. Jakie zdanie o tej manhwie mają członkowie redakcji Alei Komiksu? Przekonaj się klikając w obrazek newsa!
2006-06-06 - Recenzje

Osiedle Swoboda #6


Długo oczekiwany, szósty numer Osiedla Swoboda zawitał na półki sklepowe - jak wypadł zdaniem naszych recenzentów? O tym w "Rzucie okiem" - po kliknięciu w obrazek newsa.
2006-06-03 - Rozmaitości

"Rzut okiem"


Pisanie obszernych recenzji każdej nowej pozycji, która zadebiutuje na rynku komiksowym mija się z celem - zdarzają się bowiem sytuacje, gdy o komiksie napisać można naprawdę niewiele.
2006-06-01 - Ukazały się

Love Hina #14


Do sprzedaży trafił 14., ostatni już tom serii Love Hina. Szczegóły dotyczące komiksu - po kliknięciu w obrazek newsa.
2006-06-01 - Spotkania, wystawy, imprezy

Quinzaine de la BD - fotorelacja


W dniach 12-28 maja w brukselskim Dexia Art Center odbyła się impreza Quinzaine de la BD, której elementem była ekspozycja prac polskich artystów. Więcej o samym przedsięwzięciu - po kliknięciu tutaj, klikając zaś w obrazek newsa przejść mozna do obszernej fotorelacji opatrzonej szczegółowym komentarzem.