baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2006-05-30 - Rozmaitości

Dom Komiksu - promocja


Dom Komiksu przygotował spwecjalną ofertę dla wszystkich, którzy kupując tytuły wydawnictwa chcieliby zaoszczędzić na kosztach przesyłki. Pakiet wszystkich czterech wydanych dotąd komiksów (Demony Seksu #1 i 2, Morfium #1, Druga Liga #1, ) wraz z kosztami wysyłki kosztuje teraz 25 zł.
Szczegóły - po kliknięciu w obrazek newsa.
2006-05-29 - Konkurs

Konkurs z Asteriksem!


Wakacje za pasem, warto więc zaopatrzyć się w galijski zestaw rekreacyjny! Specjalnie dla Was, drodzy Czytelnicy, przygotowaliśmy wspólnie z dystrybutorem filmu Asterix i Wikingowie trzy pakiety nagród - wszelkie szczegóły po kliknięciu w obrazek newsa!

Nie przegap tej okazji - Idefix by Ci tego nie wybaczył!
2006-05-27 - Recenzje

Cat Shit One #1(...) Gdyby Olivier Stone był Japończykiem, a Francis Ford Coppola rysował mangi, to Czas Apokalipsy i Pluton nazywałyby się Cat Shit One" - głosi hasło reklamowe zamieszczone na stronie wydawnictwa Waneko, które pokusiło się o wypuszczenie na nasz rynek komiksowy wyżej wymienionego tytułu. Powyższy cytat daje do zrozumienia, że będziemy mieć prawdopodobnie do czynienia z dziełem nieprzeciętnym (...).

Kliknij w obrazek obok, aby przeczytać całą recenzję autorstwa Tokiyoshi oraz Yaqzy.
2006-05-27 - Film

Tajemicza "Zamieć"


Podczas wywiadu udzielonego serwisowi Suicide Girls Greg Rucka uchylił rąbka tajemnicy na temat ekranizacji komiksu Zamieć (Whiteout).
Wedle jego słów, zdjęcia do filmu - w którym rolę główną swego czasu powierzono Reese Witherspoon ("Legalna blondynka"), po czym cała sprawa przycichła - rozpocząć się mają jeszcze w październiku b.r.

[Grzegorz "Yaqza" Ciecieląg na podstawie Suicide Girls]
2006-05-26 - Film

"Skok przez płot" - galeria zdjęć


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć (po kliknięciu w obrazek newsa) z filmu "Skok przez płot ("Over the Hedge"), opartego na serii pasków komiksowych pod tym samym tytułem (do poczytania tutaj).
Film wejdzie na ekrany polskich kin siódmego lipca.

Z kolei o grze na podstawie filmu przeczytać można tutaj.
2006-05-26 - Zapowiedzi

Komiksowe opóźnienia


Zgodnie z pewną zasadą (która jednak - wedle słów Mandragory - ma pójść w zapomnienie) opóźnieniu ulegnie premiera majowego pakietu wydawnictwa. Wszystkie tytuły powinny trafić do sprzedaży do 10 czerwca.
Także kolejny, siódmy już tom Wspomnień Demona z wydawnictwa Kasen trafić ma do sprzedaży na początku czerwca.
2006-05-23 - Zapowiedzi

Plany kultury gniewu - uzupełnienie


Szymon Holcman, jeden z filarów wydawnictwa kultura gniewu poinformował na forum Nowej Gildii, iż w planach na przyszły rok znalazł się także komiks Saschy Hommer Insekt (tutaj obejrzeć można przykładowe plansze).
Z kolei zapowiadany pierwotnie na kwiecień Die Band Mawila będzie miał swą premierę najprawdopodobniej podczas warszawskiej edycji wystawy Komiksy z Niemiec (22.6-21.7.2006).
2006-05-23 - Zapowiedzi

Niemcy w kulturze gniewu


Jak poinformowała nas kultura gniewu, w najbliższych planach wydawnictwa figurują pozycje: Acht, Neun, Zehn (scen. i rys. Arne Bellstorf) oraz Wir können ja Freunde bleiben (scen. i rys. Mawil). Niewykluczone także iż kultura gniewu wyda dwa komiksy Flixa - Held i Sag was.
Komiksy te prezentowane są w ramach wystawy Komiksy z Niemiec.
2006-05-22 - Recenzje

Ursynowska Specgrupa od Rozwałki #1: Metametal


"(...)Sam pomysł na ten komiks, a nawet na serię - jest bardzo obiecujący. Niestety - w praktyce widać, że autorowi scenariusza chyba zabrakło doświadczenia w budowaniu konstrukcji tego typu opowieści.(...)"

Kliknij w obrazek obok, aby przeczytać całą recenzję autorstwa Macieja Kowalskiego, Azirafala oraz Yaqzy.
2006-05-22 - Ukazały się

Seimaden #7


Do sprzedaży trafił dzisiaj siódmy tom serii Seimaden. Szczegóły - po kliknięciu w obrazek newsa.
2006-05-22 - Zapowiedzi

INRI #2 - okładka


Po kliknięciu w obrazek newsa obejrzeć można udostępnioną przez wydawnictwo Mandragora, ostateczną wersję okładki drugiego tomu serii INRI opowiadającej o życiu Jezusa Chrystusa.
2006-05-22 - Spotkania, wystawy, imprezy

Wystawa komiksu niemieckiego


Do końca roku w wybranych polskich miastach odwiedzać będzie można wystawę komiksu niemieckiego. Najbliższej, odbywającej się w Szczecinie towarzyszyć będzie impreza Czerwiec z komiksem.
Wszelkie szczegóły wystawy i imprezy towarzyszącej - po kliknięciu w obrazek newsa.
2006-05-18 - Ukazały się

Demony Seksu #2


Do sprzedaży trafił drugi zeszyt serii Demony Seksu. Więcej szczegółów - po kliknięciu tutaj.
Klikając zaś w rysunek newsa przejść można do galerii przykładowych plansz z komiksu.
2006-05-17 - Recenzje

Vagabond #4


"(...)"Vagabond" graficznie powala. On nie jest "poprawny", nie jest "miły dla oka" - a zwyczajnie wbija w glebę. Wysoki poziom detalu, nowatorstwo (rysowanie niekiedy postaci znajdujących się na pierwszym planie grubymi pociągnięciami pędzla), dynamika, świetne kadrowanie..."

Kliknij w obrazek, aby przeczytać całą recenzję autorstwa Tokiyoshi, Yaqzy oraz Azirafala.
2006-05-17 - Film

Superman Returns - nowy poster


Serwis ign.com przedstawił dzisiaj najnowszy plakat filmu Superman Returns, przedstawiający Człowieka ze Stali unoszącego się w przestrzeni kosmicznej nad Ziemią. Do obejrzenia - po kliknięciu w obrazek newsa.
2006-05-16 - Film

X-Men 3 - galeria zdjęć


Już 26 maja na ekrany kin trafi trzecia odsłona filmowych przygód mutantów Marvela - X-Men 3: Ostatni Bastion.
Zapraszamy zatem do obejrzenia galerii zdjęć z filmu - wystarczy kliknąć w obrazek newsa.
2006-05-16 - Recenzje

Kozure Okami: Samotny Wilk i Szczenię #1


"I stało się! Pierwszy tom jednej z najsłynniejszym mangowych serii - "Kozure Okami", znanej bardziej u nas z amerykańskiego wydania jako "Samotny wilk i szczenię" (w oryginale "Lone Wolf and Cub") - pojawił się właśnie w sprzedaży.(...)"

Kliknij w obrazek newsa, by przeczytać całą recenzję autorstwa Macieja Kowalskiego.
2006-05-13 - Recenzje

Asterix #32: Galijskie początki


"(...)W tych galijskich opowieściach, które były drukowane w "Pilote", widać, że autorzy doskonale się bawią, tworząc krótkie opowieści z udziałem swoich bohaterów, a także naśmiewają się z siebie, jako twórców.(...)".

Kliknij w obrazek newsa, by przeczytać całą recenzję autorstwa Macieja Kowalskiego i Grzegorza Ciecieląga.
2006-05-13 - Rozmaitości

MUA - w sieci


W sieci zadebiutowała oficjalna strona gry Marvel Ultimate Alliance, o której więcej pisaliśmy tutaj.
Obejrzeć na niej można m.in. przepełniony akcją trailer, zdjęcia, przeczytać omówienia postaci, ściągnąć tapety na pulpit itp.
Kliknij w obrazek newsa by przejść do strony gry.
2006-05-12 - Rozmaitości

Wygraj książkę Gerbera, parodię Harry'ego Pottera


Rozpoczynamy kolejny konkurs. Tym razem do wygrania cztery egzemplarze powieści Michaela Gerbera "Barry Trotter i niepotrzebna kontynuacja". Aby mieć szansę zdobycia jednego z nich, wystarczy odpowiedzieć na zestaw trzech pytań.
Pytania, po ostatnim konkursie trzeba to jeszcze raz jasno powiedzieć, już nigdy nie będą podchwytliwe. Więc te nowe już w żadnym razie nie mają wprowadzać czytelnika w błąd. Czyli są jeszcze prostsze. I jeszcze mniej szczegółowe.
Oczywiście tylko w zamierzeniach.

Powodzenia.

Książki ufundowało wydawnictwo MAG.
2006-05-12 - Film

X-Men 3 - 7-minutowy trailer!


Dla wszystkich spragnionych widoku mutantów serwis Dell.com przygotował wielką, trwającą siedem minut niespodziankę. Do obejrzenia - po kliknięciu w obrazek.

Aleja Komiksu objęła patronat nad filmem, który na ekranach kin zawita 26 maja.
2006-05-11 - Rozmaitości

Jeż w cytrynie


Telewizja internetowa Lemon TV zamieściła na swoich łamach wywiad z Tomaszem Leśniakiem i Rafałem Skarzyckim - twórcami postaci Jeża Jerzego. Materiał do obejrzenia po kliknięciu na obrazek w newsie.
2006-05-11 - Recenzje

Straceńcy #1: Stawka w górę


"Tytułowi "Straceńcy" to grupka agentów specjalnych, którzy zostają "wystawieni" przez swoich przełożonych. W przeszłości zajmowali się tak zwanymi "black operations", czyli nielegalnymi działaniami na terenie obcych państw. Obecnie CIA - dla którego pracowali - myśli, że zginęli w czasie wybuchu śmigłowca (los sprawił, że nie wsiedli na pokład). Teraz "Straceńcy" chcą dać o sobie znać w wielkim stylu."

Kliknij w obrazek, aby przeczytać całą recenzję autorstwa Macieja Kowalskiego, Yaqzy oraz Azirafala.
2006-05-11 - Rozmaitości

Pająk nowej generacji


Spider-Man zmierza na konsole nowej generacji - a dowodem na to jest prezentowany na E3 teaser nowej gry z Człowiekiem-Pająkiem w roli głównej. Co prawda twórcy zaprezentowali tylko samego bohatera w trakcie wykonywania ewolucji powietrznych, daje to już jednak przedsmak właściwej gry.
Klikajcie tutaj by go obejrzeć.
2006-05-11 - Film

"Asterix i Wikingowie" - informacje o filmie


W związku ze zbliżającą się wielkimi krokami premierą najnowszego filmu o przygodach Asteriksa zapraszamy do zapoznania się z materiałami o filmie - wiele czytania i oglądania po kliknięciu tutaj.
To nie koniec atrakcji jednak - w ciągu najbliższych dni możecie się spodziewać na naszej stronie wielu galijskich niespodzianek...
2006-05-09 - Film

Telewizyjny "Blade" do wglądu


Sticky Fingaz, odtwarzający rolę tytułową w serialu telewizyjnym Blade przedstawił na swojej stronie internetowej materiały - zdjęcia i trailer (do obejrzenia po kliknięciu tutaj) - dotyczące produkcji.
Serial wystartuje na Spike TV 28. czerwca.
2006-05-09 - Recenzje

Queen & Country #2: Gwiazda zaranna


"W poprzednim tomie nasza bohaterka była kobietą ze stali, obecnie widzimy jej dużo bardziej ludzkie oblicze. Szczególnie że nasza panna co nieco sobie popija, a seks z przypadkowym mężczyzną przychodzi jej dość łatwo. Jedynym lekarstwem wydaje się praca, która sama w sobie generuje liczne problemy i stres. To zaklęte koło nie może trwać wiecznie, prawda?"

Kliknij tutaj, aby przeczytać całą recenzję autorstwa Karola Wiśniewskiego i Macieja Kowalskiego.
2006-05-08 - Rozmaitości

Oficjalne forum wydawnictwa Egmont


Z prawdziwą przyjemnością pragniemy poinformować, iż na forum nast.pl zadebiutowało oficjalne forum komiksowe wydawnictwa Egmont. Zapraszamy do dyskusji!

Dodatkowo, wydawca raz w miesiącu odpowiadał będzie na zadawane przez forumowiczów pytania - co zapewni stały dopływ świeżych informacji z pierwszej ręki.
2006-05-05 - Recenzje

Josel, 19 kwietnia 1945


"Siła przekazu tego albumu polega właśnie na uwiarygodnieniu historii. To, co widzimy w "Joselu", mogłoby się wydarzyć faktycznie. Przerażająca jest świadomość, jak bardzo może zmienić czyjeś życie jedna decyzja (...)"

Kliknij tutaj aby przeczytać całą recenzję autorstwa Karola Wiśniewskiego i Macieja Kowalskiego.
2006-05-03 - Film

Up, Up and Away


W sieci zadebiutował nowy, obszerny trailer filmu Superman Returns. Wreszcie obejrzeć można Człowieka ze Stali w akcji - po kliknięciu tutaj.
2006-05-02 - Film

X-Men 3 - TV spot


W sieci obejrzeć można nowy spot telewizyjny reklamujący X-Men: Ostatni Bastion. Materiał zawiera nie pokazywane do tej pory sceny. Klikajcie tutaj.
2006-05-02 - Recenzje

Queen & Country #1: Spalona ziemia


"(...) "Queen & Country" należy do gatunku "realnych" powieści szpiegowskich. Czyli żadnego Jamesa Bonda, szybkich samochodów, pościgów, łażenia po kasynach, przegrywania tam pieniędzy, picia lepszych alkoholi (fundowanych z kieszeni podatnika!) oraz przedstawiania się każdemu terroryście z imienia i nazwiska. A raczej nazwiska, imienia i nazwiska. O nie, ta opowieść stara zbliżyć się do realizmu i życia codziennego (jeśli jest coś takiego) brytyjskich służb specjalnych, powszechnie uznawanych za groźne, aczkolwiek trochę dziwne. Czekają nas polityczne przepychanki, walka o władzę, zakulisowe gierki, przedmiotowe traktowanie agentów, sukcesy oraz porażki."

Kliknij tutaj aby przeczytać całą recenzję autorstwa Karola Wiśniewskiego i Macieja Kowalskiego.