ARCHIWUM WIEŚCI

2006-02-27 - Rozmaitości

Fury #2


"(...)Jednym z zarzutów, które nasunęły mi się po lekturze pierwszego zeszytu, był zadziwiająco niski poziom rozwinięcia fabuły. Takie posunięcie nie jest szczególnie dziwne w momencie, gdy historia jest częścią regularnie wydawanej serii, niemniej w przypadku miniserii na którą składa się raptem kilka zeszytów jest to zabieg dość ryzykowny.(...)".

Klikajcie tutaj by przeczytać całą recenzję autorstwa Maciasa.
2006-02-27 - Rozmaitości

''Specgrupa'' jutro na Dwójce


        Już jutro (wtorek, 28.02.2006) w TVP2 obejrzeć będzie można poświęcony Ursynowskiej Specgrupie od Rozwałki i jej twórcom felieton filmowy, wyświetlany w progamie Ale jazda! (godz. 19:35).

[Łukasz Mieszkowski]
2006-02-22 - Rozmaitości

Lutowy pakiet Taurusa później


Z powodu złego wydrukowania jednej składki Straceńców Taurus Media zmuszone zostało przesunąć lutowe premiery na sam koniec miesiąca. Drukarnia zobowiązała się wydrukowac komiks ponownie, bez błędów. W związku z tym, lutowy pakiet do sprzedaży trafi w poniedziałek 27 lutego.

[Taurus Media]
2006-02-22 - Rozmaitości

Polacy w Bremie


        Od 24 lutego do 26 marca 2006 r. trwać będzie w niemieckim mieście Brema znacząca i przekrojowa wystawa comics – nach polnischer art ("komiksy po polsku") prezentująca współczesny polski komiks. Jej autorką jest Beata Bełzak z Centrum Sztuki Mediów WRO we Wrocławiu, znana ze swoich komiksowych zainteresowań i wystaw (m. in. w Pradze).
2006-02-21 - Rozmaitości

WSK - bliżej


        Organizatorzy podali informacje o lokalizacji tegorocznej edycji Warszawskich Spotkań Komiksowych, uzupełniając ją o szczegóły dojazdu i ceny biletów. Klikajcie tutaj.
2006-02-20 - Rozmaitości

Strona Szawła


        Ruszyła strona autorska z pracami Pawła "Szawła" Płóciennika. Centrum informacji o rysowniku oraz jego prace (paski, komiksy) znaleźć można pod adresem www.szawel.boo.pl. Autor zaprasza do zwiedzania i tworzenia strony razem z nim.

[Paweł "Szaweł" Płóciennik]
2006-02-20 - Rozmaitości

WSK za miesiąc


        Organizatorzy tegorocznej edycji Warszawskich Spotkań Komiksowych potwierdzili, iż impreza odbędzie sie 25. marca. Bliższe informacje mają zostać ujawnione jeszcze w tym tygodniu.
2006-02-20 - Rozmaitości

Impreza Kolekcjonerów


        W sobotę 25 marca w CH Reduta w Warszawie zorganizowana zostanie Impreza Kolekcjonerów, obejmująca także komiksiarzy. Wszelkie szczegóły - tutaj.
2006-02-20 - Rozmaitości

''Złodziej z Bagdadu'' online


        "Kto chciałby poznać powód tajemniczej niechęci Nel do pana Wokulskiego, powinien koniecznie odwiedzić Retrostację, gdzie właśnie ukazała się kolejna przygoda państwa Tarkowskich pt. Złodziej z Bagdadu. Ta 3-planszowa historia to już drugi (po "Odsieczy") epizod wprowadzający czytelników w świat "Pierwszej Brygady" - nowego komiksu Tobiasza Piątkowskiego, Krzysztofa Janicza i Janusza Wyrzykowskiego. "Złodziej z Bagdadu" został również opublikowany w czwartym numerze Zeszytów Komiksowych."

[Krzysztof Janicz - Retrostacja]
2006-02-19 - Rozmaitości

Heat #3


"(...)Walka to bez wątpienia główny temat „Żaru” numer 3. Każdy o coś walczy lub zwyczajnie się broni. Na przykład przed zostaniem „kobietą” Karasawy – choć teraz to dżentelmen w każdym calu. Niestety właśnie ta walka skazana jest na porażkę, każdy bowiem prędzej czy później staje się „kobietą” Karasawy, a w szczególności czytelnik, który zaczytuje się w tej mandze.(...)".

Klikaj tutaj by przeczytać całą recenzję autorstwa Karola Wiśniewskiego.
2006-02-17 - Rozmaitości

Fullmetal Alchemist #1


"(...)Historia jest bardzo prosta, z zadatkami na bardzo ciekawą. Mamy przed sobą dwie postaci, głównych bohaterów. Niskiego blondyna z warkoczykiem (pierwszy bohater noszący taką fryzurę od czasów Obelixa! ;)) i – na pierwszy rzut oka – jakiegoś mecha.(...)"

Klikaj tutaj, by przeczytać całą recenaję autorstwa Tokiyoshi.
2006-02-17 - Rozmaitości

Konkurs Kasenu - do 10 marca


Za niecały miesiąc, 10 marca 2006 mija termin nadsyłania prac na organizowany przez wydawnictwo Kasen konkurs na komiks. Szczegóły konkursu - po kliknięciu tutaj.
Na podstawie porozumienia między naszym serwisem a wydawnictwem część prac, które nie znajdą się w antologii, ma szanse zostać opublikowana na łamach Alei Komiks.
2006-02-16 - Rozmaitości

Tu detektyw Jeż #1


"(...)Pracując na peryferiach miasta Tokio, zajmuje się na pozór bardzo błahymi sprawami dotyczącymi zwykłych szarych ludzi, ich zwykłych problemów i stosunków między nimi. Musi na przykład odnaleźć pewnego chłopca, który według zapewnień przyjezdnej matki studiuje na uznanym tokijskim uniwersytecie, innym razem pilnuje striptizerki, pragnącej wyleczyć się z narkotykowego nałogu.(...)"

Klikaj tutaj by przeczytać całą recenzję autorstwa Pawła Deptucha.
2006-02-15 - Rozmaitości

Plakat z Paroovką


Wydawnicwo kultura gniewu przedstawiło plakat (w rozwinięciu newsa) promujący album Człowiek Paroovka vs. Grand Banda Marka Lachowicza i Tomasza "TJFK" Kuczmy. Komiks ukaże się ok. 20 marca bez względu na to, czy dojdzie do tegorocznej edycji Warszawskich Spotkań Komiksowych, czy też nie.
2006-02-13 - Rozmaitości

Kubert dla Egmontu


Na stronie internetowej wydawnictwa Egmont przeczytać można wywiad przeprowadzony przez Jacka Drewnowskiego z Joe Kubertem, autorem albumu Josel wydanego w ramach serii Mistrzowie Komiksu.
Klikajcie tutaj by przeczytać wywiad.
2006-02-12 - Rozmaitości

Vagabond #3


"(...)Zawarte przez Musashiego w „Gorin no Sho”, a teraz wplecione w kadry „Vagabonda” myśli są ściśle związane z japońskimi ideałami militarnymi wyrosłymi w cieniu zen, co jest raczej barierą niż ułatwieniem dla współczesnych, zwykłych zjadaczy chleba. Są one wpisane w japońską kulturę, w tamte czasy i sytuację polityczną, wreszcie w żywot samotnego ronina.(...)"

Klikajcie tutaj by przeczytać całą recenzję autorstwa Tokiyoshi.
2006-02-11 - Rozmaitości

''Amerykańska'' promocja w Komikslandii


Komikslandia obchodzi swoje piąte urodziny - w związku z tym przygotowano promocję obecjmującą komiksy amerykańskie.
Do każdych dwóch sprzedanych zeszytów amerykańskich serii dodawany będzie trzeci, zaś wszystkie amerykańskie albumy sprzedawane będa z 10 i 15% rabatem.
Start promocji - o godz. 9:00 w poniedziałek.

[Komikslandia]
2006-02-11 - Rozmaitości

Armada #8: Ludzka natura


"Na ludzkość patrzeć można z różnej perspektywy. Biorąc pod uwagę jedynie jasne strony rozwoju homo sapiens dopatrzymy się cudów techniki, arcydzieł sztuki, kodyfikacji praw gwarantujących wszystkim wolność, równość i braterstwo, jednym słowem „och, jesteśmy cudowni, zeszliśmy z drzewa”(...)"

W przededniu premiery zapraszamy do przeczytania recenzji polskiej edycji ósmego tomu serii Armada autorstwa Yaqzy. Klikajcie tutaj.
2006-02-10 - Rozmaitości

Waneko promuje ''Marsa''


Do dziesiątego marca potrwa nowa promocja wydawnictwa Waneko obejmująca serię Mars.
Komplet piętnastu tomów mangi zamówić można za 180 zł, zaś za dowolne siedem tomów komiksu przyjdzie zapłacić 84 zł.

[Waneko]
2006-02-09 - Rozmaitości

Tomecki i Becla w sieci


W sieci zadebiutowała strona internetowa prezentująca dorobek Gabrieli Becli i Zbigniewa Tomeckiego. Zapoznać się można na niej z twórczością obojga artystów, obejmująca okładki książek, malunki, plakaty, scenariusze, zdjęcia, komiksy (te przeczytać można w całości) i inne dziedziny. Klikajcie tutaj.
2006-02-05 - Rozmaitości

Do poczytania: Skejtersi


Zapraszamy do degustacji kolejnego komiksowego kąska na naszych łamach - Jacek Frąś zgodził się udostępnić swą serię Skejtersi - jej odcinki ukazywać się będą na naszych łamach codziennie przez najbliższe dwa tygodnie.
Myślałeś, że to Jeż Jerzy jest wirtuzoem deski?

Klikajcie tutaj by przeczytać pierwszy odcinek!
Uwaga - seria dla starszych czytelników!
2006-02-05 - Rozmaitości

Heat #2


"(...)Charyzma Karasawy jest rzeczą niekwestionowaną. Ma ona tak wielki wpływ na otoczenie, iż nawet jego wrogom zaczyna lepiej się powodzić. Zwłaszcza, że Karasawa tak rozwiązuje swoje problemy, iż ci, co jeszcze niedawno chcieli go wysłać do piachu, teraz po cichu wychwalają go pod niebiosa.(...)"

Klikaj tutaj by przeczytać całą recenzję autorstwa Karola Wiśniewskiego.