baner Waneko

ARCHIWUM WIEŚCI

2006-01-30 - Rozmaitości

Do poczytania: ''Niewrażliwość''


Niewrażliwość to czterostronicowa historia napisana dla amerykańskiego wydawnictwa Ronin Studios. Znajdzie się w antologii, z której dochody zostaną przeznaczone na rzecz ofiar huraganu Katrina (więcej informacji na tej stronie).
Ponieważ Hope: New Orleans (bo tak nazywa się wspomniany tom) ukaże się w dość niskim nakładzie i na innym kontynencie, twórcy komiksu - Radek Smektała (scenariusz) i Rafał Szłapa (rysunki) chcieliby zaprezentować go także polskim czytelnikom.

"Mamy nadzieję, że zmusi ich do myślenia, zapewniając jednocześnie kilka chwil ciekawej i atrakcyjnej lektury." - Radek Smektała

Klikajcie tutaj!

2006-01-25 - Rozmaitości

Kaznodzieja #9: Na południe


"Po każdy kolejny tom „Kaznodziei” sięgam niemal ze strachem. Zawsze sobie myślę: „Zawiedzie? Pewnie, że zawiedzie, przecież wszyscy mają wpadki. Musi zawieść, bo ile można stworzyć tak genialnych historii(...)"

Klikajcie tutaj by przeczytać całą recenzję autorstwa Karola Wiśniewskiego.
2006-01-24 - Rozmaitości

Wyrzykowski nagrodzony


Krzysztof Wyrzykowski zajął trzecie miejsce (zwyciężając z ponad sześcioma setkami konkurentów z 18 krajów) w organizowanym przez wydawnictwo Glenat i telewizję Arte Europejskim konkursie Komiksowym. Nagrodzoną pracą są Idioci, który to komiks do niedawna można było przeczytać na łamach Alei.
Korzystając z okazji zapraszamy wszystkich - którzy do tej pory tego nie zrobili - do zapoznania się z innym komiksem autora publikowanym na łamach naszego serwisu: Dies Irae.
2006-01-23 - Rozmaitości

Baranowski w Traffic Clubie


28 stycznia w Traffic Clubie (ul. Bracka 25) o godzinie 17:00 rozpocznie się drugie z cyklu spotkań komiksowych audycji ‘W dymku’ Radia Aktywnego. Gościem spotkania będzie Tadeusz Baranowski. W programie m.in. rozmowa z gościem, projekcja wybranych plansz jego autorstwa, konkurs z nagrodami komiksowymi a także rozdawanie autografów.
2006-01-20 - Rozmaitości

Polski wybór 2006


Instytut Francuski w Krakowie serdecznie zaprasza na ogłoszenie laureata Nagrody dla Najlepszego Francuskojęzycznego Komiksu Festiwalu w Angoulême: polski wybór 2006 w sobotę 21 stycznia o godz. 12.00 w Instytucie Francuskim, ul. Stolarska 15.
2006-01-20 - Rozmaitości

Miecz Nieśmiertelnego #2


"(...)Autor chyba aż za dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że lajf is brutal, a trzysta lat temu na pewno było jeszcze bardziej. Na tej podstawie odwzorowuje zarówno tło jak i ludzi, którzy się przez nie przewijają(...)".

Klikajcie tutaj by przeczytać całą recenzję Tokiyoshi.
2006-01-15 - Rozmaitości

Heat #1


"(...)Czas jak najbardziej teraźniejszy, żadne Neo-Tokio tym razem nie wchodzi w grę. Komiks jest bowiem udanym połączeniem kryminału z filmem akcji. Dozwolonym od lat 18 - na ponad 200 stronach pierwszego tomu mamy kilka morderstw, sporo seksu i zdrad małżeńskich, jeden gwałt i kilka innych przestępstw(...)"

Klikajcie tutaj by przeczytac całą recenzję autorstwa Smolderna.
2006-01-13 - Rozmaitości

Fury #1


"        (...)Na samym wstępie należy pochwalić Mandragorę, iż wreszcie pojawił się tytuł, który nie jest przeznaczony dla czytelników posiadających legitymację gimnazjum, lecz dla osób bądź co bądź nieco bardziej „wiekowych”(...)"

Klikajcie tutaj by przeczytać całą recenzję autorstwa Maciasa.
2006-01-12 - Zapowiedzi

Mandragora - okładki, cz. I


Wydawnictwo Mandragora przedstawiło okładki części tytułów planowanych na styczeń (okładkę Essential Daredevil autorstwa Filipa Myszkowskiego prezentowaliśmy już wcześniej - można ją obejrzeć w Zapowiedziach). Premiera pakietu nieco się opóźni - wydanie komiksów planowane jest na 30/31 stycznia.
2006-01-08 - Film

''V jak Vendetta'' po japońsku


Na japońskiej stronie filmu V jak Vendetta obejrzeć można trailer z kilkoma nie prezentowanymi wcześniej scenami (dostępne wersje: QuickTime, Windows Media i Real) - klikajcie tutaj.

Film na podstawie komiksu Alana Moore'a i Davida Lloyda trafić ma do kin 17 marca.
2006-01-06 - Rozmaitości

Likwidator Alternative – Antologia część I


"(...)Można go kochać, można go nienawidzić, lecz nie sposób być wobec niego obojętnym. Właściwie każdy, kto czyta polskie komiksy, musiał się z nim zetknąć. Przygody naszego herosa były publikowany w wielu pismach i pisemkach m.in. w „Wypierd!” czy „Produkcie”, a Likwidator stał się najbardziej popularną postacią komiksu undergroundowego.(...)"

Klikaj tutaj by przeczytać całą recenzję autorstwa Karola Wiśniewskiego.
2006-01-05 - Rozmaitości

''Duszpasterze'' w Nowej Fantastyce


W styczniowym numerze "Nowej Fantastyki" miał premierę pierwszy odcinek DuszPasterzy (wcześniej jeden odcinek serii można było przeczytac w Świecie Komiksu #36). Komiks autorstwa Michała Gałka, Wojtka Franzblau, Nikodema Cabały i Jarosława Biedy będzie ukazywał się w tym piśmie cyklicznie przez najbliższe pół roku.
Dodatkowe informacje o serii i jej twórcach można znaleźć na www.partstudio.net.
Zobacz przykładowe plansze

[Michał Gałek - www.partstudio.net]
2006-01-05 - Rozmaitości

Kaznodzieja #8: Krew i Whiskey


"(...)Jak sam Ennis stwierdził we wstępie do tomu szóstego (polskiej wersji) - „Kaznodzieja” jest westernem. I jak to w westernie bywa, są ci dobrzy, są ci źli, no i ci brzydcy. Z reguły ci dobrzy mają coś na sumieniu, jakieś mroczne sekreciki, dawne grzeszki, lecz czytelnik wie, że to było dawno i nieprawda.(...)"

Klikaj tutaj by przeczytać całą recenzję autorstwa Digderidoo
2006-01-03 - Rozmaitości

Hiroszima 1945 #2


"(...)Nie można napisać, że Hiroszima jest fajnym komiksem, podobnie jak nie można napisać tego o Mausie. Hiroszima jest zapisem pewnych wydarzeń dobrze znanych w prawie wszystkich zakątkach świata.(...)"

Klikajcie tutaj by przeczytać całą recenzję autorstwa Jakuba Jankowskiego.
2006-01-03 - Rozmaitości

Styczniowa promocja Waneko


Wydawnictwo Waneko wprowadziło nową promocję obejmująca serię Video Girl AI - od 04.01 do 01.02 pakiet obejmujący wszystkie tomy serii zakupić będzie można za 150 zł.
Dodatkowo, istnieje możliwość uzupełnienia swej kolekcji - za wybranych siedem tomów przyjdzie zapłacić 75 zł.

[Waneko]
2006-01-03 - Zapowiedzi

Pułkownik Polska powraca


Ukończone zostały prace nad scenariuszem albumu Pułkownik Polska: Akordeon z Erfurtu autorstwa Krzysztofa Tkaczyka.
Album - jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem - ukaże się z dodatkiem w postaci płyty CD audio) za rok. Trwają także przygotowania do drugiego wydania Straine'a.
2006-01-03 - Film

''Akira'' w ''Kinie Domowym''


Po kultowym Ghost in the Shell na polskim rynku ukaże się wydanie DVD kolejnego, głośnego dzieła anime - Akiry w reżyserii Katsuhiro Ôtomo. Obraz zostanie dołączony do lutowego numeru miesięcznika "Kino Domowe - Magazyn DVD", którego cena wyniesie 19,90.
2006-01-03 - Rozmaitości

''Ultimate Avengers" w sieci


Wystartowała oficjalna strona internetowa zmierzającego bezpośrednio na DVD filmu Ultimate Avengers bazowanego na serii komiksowej Marka Millara i Briana Hitcha. Póki co można na niej obejrzeć trailer filmu i odwiedzić ubogi dość jeszcze dział "Download".
Premierę filmu zapowiedziano na luty tego roku.