baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2005-09-29 - Rozmaitości

Nasze Strony


Masz ciekawy pomysł na stronę internetową?
Masz potrzebę podzielić się z ludźmi swoimi zainteresowaniami, wiedzą?
Masz stronę, ale brak Ci możliwości rozwoju, reklamy?
Masz pomysł, jak pomóc nam w prowadzeniu naszych działów?
2005-09-29 - Rozmaitości

Charytatywny nagrobek


Na aukcji internetowej w Ebay.com za prawo do umieszczenia na nagrobku swojego imienia i nazwiska pewien internauta zapłacił 3 383 USD. Nagrobek zaś pojawi się w przyszłej książce bestsellerowego autora „Amerykańskich bogów”, którą Neil Gaiman właśnie zaczyna pisać.
2005-09-28 - Rozmaitości

Przerwa w działaniu forum


Z powodu prac konserwatorskich przez kilka ostatnich dni forum Alei Komiksu było wyłączone.
W chwili obecnej zapraszamy już do korzystania z niego.
2005-09-28 - Rozmaitości

''Trzask Prask'' taniej na MFK


Podczas 16. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi (7 - 9 październik 2005) książka Trzask Prask, zbiór premierowych wywiadów z polskimi komiksiarzami – rysownikami, scenarzystami i kolorystami będzie dostępna w promocyjnej cenie 25 zł za egzemplarz.
2005-09-26 - Rozmaitości

Konkursy - uzupełnienie


W uzupełnieniu do zasad trwających obecnie konkursów, pragniemy uściślić, że ani komiks, ani recenzja, ani news, będące warunkiem przystąpienia do konkurs nie mogły być już publikowane w sieci.
Chcielibysmy w ten sposób uniknąć nadinterpretacji zaistniałej, zdroworozsądkowej luki prawnej.
2005-09-24 - Rozmaitości

Kultura Gniewu - zapowiedzi


Jak poinformowało nas wydawnictwo Kultura Gniewu, na MFK 2005 niestety nię będzie można zakupić jeszcze Pixów Maxa Anderssona. Komiks ten ukaże się na przełomie listopada i grudnia.
Na imprezę przyjedzie za to Kultura z pierwszym w historii wydawnictwa albumem licencyjnym - Damskimi dramatami szwajcarskiej rysowniczki Anny Sommer.
Bliższe informacje o tytule - już jutro.

[Kultura Gniewu]
2005-09-23 - Rozmaitości

Tajemnice Jerycho


Położone w Teksasie miasto Jerycho moze wydawać się zwykłą, spokojną, zabitą dechami mieściną. Za tą fasada kryją się jednak mroczne i straszne tajemnice, do ujawnienia których przyczyni się powrót zaginionej przed trzema laty Zayi Vahn.
2005-09-23 - Rozmaitości

K'05 wystartowały


Rozpoczęło się głosowanie na nagrody K'05. W tym roku zabawa ruszyła bardzo późno, organizatorzy są jednak przekonani, że lepiej po pokonaniu wielu przeszkód przeprowadzić krótsze głosowanie, niż kompletnie zrezygnować z tegorocznej edycji.
2005-09-21 - Rozmaitości

Bagiński, Skutnik i Minkiewiczowie


Wszystko wskazuje na to, że przyszły rok należał będzie do Tomasza Bagińskiego. Twórca nominowanej do Oscara® "Katedry" oraz "Sztuki spadania" zdradził nam, iż pracuje obecnie nad kolejnym animowanym filmem krótkometrażowym, do którego scenariusz powstał w oparciu o pochodzącą z albumu Mateusza Skutnika Rewolucje: Monochrom historię zatytułowaną "Kinematograf".
2005-09-19 - Rozmaitości

''Seria z Wróblem'' - terminy


Klika dni temu pisaliśmy o szczegółach dotyczących "Serii z Wróblem" z wydawnictwa Mandragora. W uzupełnieniu do tejże informacji dodac należy, iż obie serie ("Strażnicy Orlego Pióra ", "INRI") będą dwumiesięcznikami. Ukazywać się będą najprawdopodobniej na przemian, tak więc co miesiąc dostaniemy porcję dwujęzycznych tytułów. Póki co "Strażnicy..." wystartować mają pod koniec października, zaś "INRI" w grudniu.
2005-09-19 - Rozmaitości

Dysponujesz komiksowymi wieściami? Podziel się z innymi!


Zapraszamy wszystkich użytkowników Alei Komiksu do korzystania z nowouruchomionej opcji "Wyślij newsa"! Trafiliście na nowe, interesujące informacje z Polski lub ze świata, którymi chcielibyście podzielić się z innymi? Skorzystajcie z naszego formularza i podeślijscie wiadomość do zatwierdzenia - być może już kilka minut później zobaczycie ją na Alei?
W formularzu można używać znaczników html i odnośników do zewnętrznych obrazków/zdjęć.
Opcja "Dodaj newsa" dostępna jest z poziomu Twojego panelu - użytkownik musi być zalogowany, by z niego korzystać.

Zapraszamy!
2005-09-19 - Rozmaitości

Noclegi na MFK 2005


Podobnie jak przed rokiem, Łódzki Dom Kultury oferuje tanie noclegi. Należy mieć ze sobą śpiwór i karimatę. Liczba miejsc - 20. W sprawie rezerwacji należy kontaktować się z Łódzkim Domem Kultury, dzwoniąc na numer (42) 633 98 00 wew. 247 lub pisząc na adres festiwal@ldk.lodz.pl.

[MFK 2005]
2005-09-16 - Rozmaitości

''Constantine'' DVD za komiksowe Piekło


Była "Sztuka spadania" za recenzję, czas więc na "Constantine'a" za komiks...Masz fajny pomysł na humorystycznego shorta o Piekle? Dajemy ci miesiąc na zrealizowanie tego pomysłu - i nadesłanie efektu swej pracy na nasz adres. Do wygrania 2xDVD "Constantine". Szczegóły tutaj.
2005-09-16 - Rozmaitości

X4 #3


"Pomysł jest dość banalny: na stacji kosmicznej źle się dzieje, nikt nie daje znaku życia – a to problem do rozwiązania dla herosów, oczywiście. Taki standard. Niedługo będą ściągać koty z drzew...Chwilka...niektórzy już to robią..."

Klikaj tutaj by przeczytać całą recenzję autorstwa Yaqzy.
2005-09-13 - Rozmaitości

Kasen - okładki i plansze


Wydawnictwo Kasen przedstawiło okładki i plansze z planowanych na najbliższy okres tytułów. Wyjątkiem sa przykładowe strony z najnowszego, szóstego tomu serii Island (klikaj tutaj), który dziś trafił do sprzedaży. Tutaj zaś plansze z premierowego numeru serii Princess Ai, którego okładkę publikowaliśmy już wcześniej. W rozwinięciu newsa okładki komiksów : Les Bijoux #4 (zobacz plansze), Ragnarok #4, Wspomnienia Demona #5, Warcraft #1. Premiera tego ostatniego planowana jest wstępnie na MFK 2005, gdzie pojawiłby się także czwarty tom Ragnaroka.
2005-09-13 - Rozmaitości

''Sztuka spadania'' za recenzję!


Rok szkolny zaczął się na dobre, trzeba więc jakoś osłodzić powrót do książek i nauki - a pomóc może w tym nasz nowy konkurs, w którym do wygrania trzy płyty DVD ze Sztuką spadania Tomka Bagińskiego!
Tym razem proponujemy jednak nieco inne zasady - zamiast odpowiedzi na kilka prostych pytań poprosimy o...napisanie recenzji wybranego komiksu. Wszyscy chętni do zaprezentowania swych zdolności pisarskich mają wreszcie okazję się wykazać.
Szczegóły tutaj - zapraszamy!
2005-09-13 - Rozmaitości

''FF 2'' ma zielone światło


Julian McMahon - odtwórca roli Dr. Dooma w filmie Fantastic Four poinformował w wywiadzie udzielonym serwisowi IESB.net, iż zdjęcia do sequela powinny rozpocząć się w przyszłym roku. Film okazał się dużym sukcesem, w najbliższym czasie zaś nastąpi premiera DVD - która niewątpliwie dostarczy kolejnych zysków.

[IESB.net]
2005-09-12 - Zapowiedzi

Mandragora - plany do stycznia


Wydawnictwo Mandragora przedstawiło zapowiedzi do stycznia przyszłego roku włącznie, uzupełniając znane już plany na październik o nowe tytuły. Na wszystkich, którzy oczekują nowych (i z dawien dawna zapowiadanych) serii czekają niespodzianki: Battle Chasers, Fury, Paula, kolejny tom serii "Essential" - Essential Daredevil, oficjalnie zapowiedziany Termos Invaders i pierwszy zeszyt Polskiego Zoomiksu. Poza tym - kontynuacje znanych serii: Spawn, Josephine, Lobo: Wyzwolony, Usagi Yojimbo, X4, Vagabond i Venom.
Szczegóły - w rozwinięciu newsa. Informacje o nowościach w ofercie wydawnictwa - w newsie powyżej.
2005-09-11 - Rozmaitości

Na straży...naszego wymiaru!


Istnieją w naszym świecie takie miejsca, gdzie tkanina rzeczywistości przetarła się, a istoty z innych światów i wymiarów przeciskają się ze wszystkich sił, by tylko móc zaistnieć w znanym nam świecie.
Na szczęści istnieje także organizacja, która wzięła na siebie ciężar stawiania im czoła, i odsyłania ich skąd przybyli – BEDLAM.
2005-09-10 - Rozmaitości

''Solidarność'' na ''Łagodnych rewolucjach''


Komiks Solidarność – 25 lat: Nadzieja zwykłych ludzi zostanie wręczony uczestnikom miedzynarodowej konferencji Łagodne
rewolucje
w Krakowie, która odbędzie się w Krakowie w dniach 6-7 października. Konferencja organizowana jest przez stowarzyszenie
Willa Decjusza pod patronatem ministra spraw zagr. RP z udziałem wielu znakomiktych gości ze świata dyplomacji, polityki i mediów.

[Witold Tkaczyk - AQQ/Zin Zin Press]
2005-09-09 - Rozmaitości

Promocja ''Heat''


Wydawnictwo JPF ogłosiło nową promocję - tym razem tylko dla dorosłych. Przy zamówieniu drugiego tomu serii Heat - tom pierwszy otrzymamy gratis. Naklad promocyjny - tylko 500 egz.
Osoby, które juz zamówiły Heat 2 w JPF Delivery Service - automatycznie także otrzymują tom 1. Od tomu 2 nakład Heat zostanie mocno ograniczony - ilość "ostrych" scen wzrasta.

[JPF]
2005-09-08 - Rozmaitości

Zmiany w zapowiedziach JPF-u


W oficjalnych zapowiedziach JPF-u kolejne przetasowania - zapowiadany pierwotnie na wrzesień pierwszy tom serii Crying Freeman przesunięty został na grudzień. Zamiast niego pojawił się długo oczekiwany, 27. tom Oh! My Goddess . W grudniu ponadto ukaże się 4. tom Tokyo Mew Mew. Heat #3 ukaże się w listopadzie.

[JPF]
2005-09-08 - Rozmaitości

Bez Cajuna w ''X-Men 3''


Jak donosi TheXverse.com, powołując sie na wypowiedź Ralpha Wintera (jeden z producentow filmu) w trzeciej odsłonie X-Men nie uświadczymy Gambita. Remy LeBau pojawi się za to być może w...kontynuacji przygód mutantów. Mimo,iż x-Men miało stanowić trylogię, osoby zaangażowane w projekt najwyraźniej otwarte są na kontynuację.

[TheXverse.com]
2005-09-08 - Rozmaitości

Pomocnicy w rolach głównych


Broken Road, należące do Todda Garnera rozpoczęło prace nad filmem Henchman vs. Sidekick. W filmie pomocnik superbohatera i pomagier superłotra zmuszeni zostają - po śmierci swych "zwierzchników" do kontynuowania walki dobra ze złem.
Scenariusz napiszą Kathy Gori i Alan Berger.

[Variety]
2005-09-07 - Film

Duch Zemsty wcześniej


Jak poinformował serwis FilmJerk.com, premiera filmu Ghost Rider (scenariusz/reżyseria: Mark Steven Johnson) z Nicholasem Cagem w roli głównej przesunięta została z 4 sierpnia na 14 lipca 2006. roku.

[FilmJerk.com]
2005-09-07 - Rozmaitości

''Superman Returns'' - nadchodzi gra


Reżyser Superman Returns, Bryan Singer, ujawnił, iż gra oparta o najnowszy film z udziałem Człowieka ze Stali ukaże się na platformy nowej generacji. Nie sprecyzował, o które konsole chodzi, wziąwszy jednak pod uwagę fakt, iż za pracami nad grą stoi Electronic Arts można przyjąć, iż Superman zagości nie tylko na PS3, Xboxie 360 i Nintendo Revolution, ale także na handheldach (konsolach przenośnych).
2005-09-07 - Rozmaitości

Co chcesz zobaczyć w ofercie Manzoku?


Od 5 września Podróż smokiem Diplodokiem można nabyć w Komikslandii. W tym tygodniu powinien być dostępny również w Imago.

W związku z faktem, iż czytelnicy wielokrotnie pytali o plany Manzoku, wydawnictwo proponuje nadsyłanie 3 wybranych tytułów. W przypadku zbiorczych zestawień należy zamieścić informację o liczbie głosujących osób oraz o ilości zdobytych głosów przez poszczególne tytuły.

Propozycje można przysyłać korzystając z formularza na www.manzoku.pl lub bezpośrednio na manzoku@manzoku.pl.
Lista zamknięta zostanie z końcem października.

[Manzoku]
2005-09-06 - Rozmaitości

Więcej szczegółów o serii ''Essential'' z Mandragory


Okładka planowanego przez Mandragorę na październik pierwszego tomu serii Essential: Essential Wolverine przyozdobiona będzie rysunkiem Marka Oleksickiego - do obejrzenia w rozwinięciu newsa. Nie wiadomo, czy na okładkach kolejnych tomów także pojawią się prace Polaków, istnieje jednak takie prawdopodobieństwo.
"Essentiale" ukazywać się będą regularnie, co 3 miesiące. Okładki - kolor, wnętrze - czarno białe. Beda zbierały zeszyty takich serii jak "Daredevil", "X-men", "Spider-man", "Wolverine" i innych.
2005-09-05 - Rozmaitości

''Solidarność'' zawita do Gdańska


We wtorek, 6 września o godz. 18.00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku Filia nr 13, ul. Igielnicka 5 (na Starym Mieście blisko kościoła św. Brygidy) odbędzie się konferencja prasowa na temat wydania komiksu o Solidarność – 25 lat: Nadzieja zwykłych ludzi. Obecni będą autorzy komiksu z pomysłodawcą i scenarzystą Maciejem Jasińskim, rysownikami Andrzejem Janickim, Jackiem Michalskim i Krzysztofem Wyrzykowskim oraz wydawca. Lecha Wałęsę będzie reprezentował jego syn Jarosław.

Pod koniec września twórcy komiksu spotkają się z czytelnikami w gdańskim EMPiK-u Megastore. Dokładna data i godzina zostaną podane w mediach i na stronach internetowych poświęconych komiksowi.

[Witold Tkaczyk - AQQ/Zin Zin Press]
2005-09-04 - Rozmaitości

''Kroniki Epizodów Wojennych'' - kolejne wieści


Jak dowiedzieliśmy się od scenarzysty serii Kroniki Epizodów wojennych, Mariusza Wójtowicza-Podhorskiego, trwają prace nad dwoma tomami KEW. "Pierwszy (o którym więcej piszemy tutaj) ukończony będzie chyba już na Boże Narodzenie (obrona Poczty Polskiej + dodatkowe plansze m.in. z epizodami z Wtte, których nie ma w I tomie), na koniec wiosny - początek lata: tom III (scenariusz na ukończeniu)."

Więcej informacji i materiały - wkrótce.
2005-09-02 - Rozmaitości

Ankieta JPF-u


Wydawnictwo JPF przygotowało dla swoich czytelników ankietę dotyczącą tytułów, jakie w przyszłości mają być wydane. Obok regularnych serii można oddać głos na tytuł, jaki chcielibyśmy zobaczyć w formie albumowej. Klikajcie tutaj, by wyrazić swoją opinię.