ARCHIWUM WIEŚCI

2005-08-31 - Rozmaitości

Wrzesień z Waneko


Od 10 września rusza nowa promocja tytułów Waneko. Pierwsze 50 osób, ktore w okresie od 10 września do 10 pażdziernika zamówi w wydawnictwie dowolny komiks otrzyma trzy tytuły - pierwsze tomy serii "Czesc Michael!", "Locke Superczlowiek" i "Tu detektyw Jeż" - gratis. Warunkiem otrzymania prezentu jest podanie w zamówieniu hasła: "Wrześniowa Promocja Waneko".

[Waneko]
2005-08-31 - Konkurs

Rozstrzygnięcie konkursu ''Batman - Początek''


Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu Batman - Początek organizowanego wspólnie przez Aleję Komiksu i Warner Bros. Polska. Sierotka mająca wylosować szczęśliwych zwycięzców zatonęła w morzu prawidłowych odpowiedzi i dopiero niedawno udało nam się ją wyłowić. Koniec końców poznaliśmy jednak szczęśliwców, do których powędrują koszulki. Oto oni (a właściwie - one):

 • Katarzyna Kołaczkowska, Bydgoszcz
 • Małgorzata Kamińska, Toruń
 • Beata Godlewska, Bydgoszcz

  Serdecznie gratulujemy - nagrody zostaną wysłane pocztą.
 • 2005-08-30 - Rozmaitości

  Przegrupowanie w sztabie ''The Ultimates''


  Magazyn Wizard (znany polskim czytelnikom z przedruków w Świecie Komiksu) potwierdził, iż Jeph Loeb (Batman: Hush) i Joe Madureira przejmą pałeczkę w prowadzeniu serii The Ultimates. W Polsce do tej pory ukazała sie większa część pierwszego trade'a serii, tworzonej przez duet Mark Millar/Bryan Hitch. Ci właśnie autorzy mają dokończyć drugi sezon, od trzeciego zaś (planowanego na połowę 2006 roku) do akcji wkroczą Loeb i Mudureira.

  [Comic Book Resources]
  2005-08-24 - Rozmaitości

  Plany Postu do końca 2005 roku


  Wydawnictwo Post poinformowało, iż jeszcze w tym roku spodziewać można sie wydania albumów The Golem's Mighty Swing Jamesa Sturma, Persepolis Marjane Satrapi i drugiego tomu Kota Rabina Joanna Sfara.
  Bliższe szczegóły odnośnie wydań ujawnione zostaną wkrótce. W rozwinięciu newwsa - informacje o samych komiksach.
  2005-08-19 - Rozmaitości

  Rozdano reANIMki


  W niedzielę, 17 sierpnia podczas reANIMation 4 po raz drugi wręczono reANIMki czyli nagrody przyznawane przez fanów dla najlepszych osób i osiągnięć na mangowym poletku. Głosowanie odbywało się przez internet oraz na konwencie.
  2005-08-18 - Rozmaitości

  reANIMation 4 - antologia prac konkursowych - szczegóły


  W ramach II Ogólnopolskiego Festiwalu Komiksu Japońskiego - reANIMation 4, po raz drugi odbył się konkurs komiksowy mający na celu wyróżnienia najlepszych rysowników i scenarzystów wśród fanów. Podobnie jak w zeszłym roku wszystkie nadesłane prace zostały zaprezentowane na wystawie podczas imprezy, a najlepsza dziesiątka wyłoniona przez jury została opublikowana w antologii wydanej przez Kasen Comics.
  2005-08-16 - Rozmaitości

  ''Solidarność'' dla Lecha Wałęsy


  Trwają przygotowania do druku komiksu Solidarność - 25 lat: Nadzieja zwykłych ludzi. Okładka komiksu będzie drukowana w Poznaniu, środek zaś w Warszawie w firmie Danka Polska. Komiks powinien być gotowy na początku przyszłego tygodnia i wtedy będzie rozsyłany do hurtowni i księgarń.
  2005-08-14 - Rozmaitości

  Konkurs ''Smoki'' - zakończony


  Minął termin nadsyłania odpowiedzi do organizowanego wspólnie przez Aleję Komiksu i Labirynt Boox konkursu Smoki.
  Po długim i trudnym procesie przekopywania się przez zgłoszenia, sierotka wyłowiła następujących zwycięzców:

  -Robert Krakowian - Częstochowa
  -Marta Jasińska - Bydgoszcz
  -Justyna Sklizmunt - Zielona Góra
  -Dariusz Kawecki - Zabrze

  Serdecznie gratulujemy. Nagrody wkrótce zostaną wysłane do swych nowych właścicieli.
  2005-08-14 - Zapowiedzi

  Wieści z Manzoku


  Oferta wydawnictwa Manzoku została powiększona o komiksy Studia Domino. Wszyscy klienci, którzy zamówili Podróż smokiem Diplodokiem do 12 sierpnia otrzymaja album z autografem Tadeusza Baranowskiego.
  Pozostało jeszcze kilkanaście komiksów, których nabywcy mogą otrzymać wpis.

  [Manzoku]
  2005-08-09 - Rozmaitości

  33. tom ''Asterixa'' już w październiku


  "Albert Uderzo właśnie rysuje ostatnie kadry do nowego, 33 albumu z przygodami dzielnych Galów! W tym tomie Asteriks i Obeliks spotykają... Nie, na razie nie możemy zdradzić wam szczegółów. Wszystko objęte jest głęboką tajemnicą. Ale będziemy się z wami dzielić każdą nową informacją, jaką uda się nam uzyskać. Premiera nowego tomu będzie wydarzeniem na skalę europejską. Z tej okazji jest przygotowywanych wiele atrakcji. Dziś możemy powiedzieć jedno: nowy album pojawi się na rynku tego samego dnia w całej Europie. Kiedy? 14 października. Możecie zacząć odliczać dni do tego niezwykłego wydarzenia!"

  [Egmont]
  2005-08-07 - Film

  ''Constantine'' we wrześniu na DVD i VHS


  9 września do sprzedaży trafi constantine - dwupłytowe wydanie specjalne DVD i kasety wideo. Dostępna również będzie dwupłytowa Edycja Deluxe z kolekcjonerskim egzemplarzem komiksu "Hellblazer" (w wersji oryginalnej), zawierającym przedruk z wydania numer 41 Dangerous Habits i Hellblazer Short Story.
  2005-08-07 - Rozmaitości

  ''Solidarność'' na finiszu


  Album komiksowy Solidarność - 25 lat: Nadzieja zwykłych ludzi, który jest obecnie na ukończeniu, ukaże się w ostatniej dekadzie sierpnia nakładem Zin Zin Press. Do zespołu dołączyli Jacek Przybylski i Janusz Ordon. Rysunki Filipa Myszkowskiego pojawią się w albumie, być może nawet na okładce.
  Klikaj tutaj, by obejrzeć przykładowe plansze z noweli Krzysztofa Wyrzykowskiego traktującej o zabójstwie księdza Popiełuszki.
  W rozwinięciu newsa - przykładowe scenariusze, szkice do albumu autorstwa Jacka Michalskiego i wersja robocza okładki (docelowo ma być kolorowa).
  2005-08-01 - Rozmaitości

  ''Bracia miłosierni'' - do poczytania


  Zapraszamy do lektury kolejnego komiksu on-line na Alei Komiksu - tym razem są to Bracia miłosierni do scenariusza Tomasza Szatkowskiego, z rysunkami Tomasza Meringa. Kolejne odcinki ukazywać się będą codziennie o godz. 8:00. Klikajcie tutaj by przeczytać pierwszy odcinek.