baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2005-07-29 - Rozmaitości

Epizody Powstania Warszawskiego - rozstrzygnięte


Znane są już wyniki konkursu na komiks obrazujący wydarzenia Powstania Warszawskiego. Główna nagrodę otrzymała praca pt. „Sierpniowa Niobe” autorstwa Karola Konwerskiego (scanariusz) i Rafała Szłapy (rysunki) z Krakowa powstała na podstawie autentycznych wspomnień p. Wandy Lurie.

Pełna lista laureatów na stronie www.pw44.pl

Wkrótce pojawi się antologia prac konkursowych.

[Sławomir Bielicki]
2005-07-26 - Zapowiedzi

Manzoku w sieci; plansze z ''Diplodoka''


Uruchomiono witrynę Manzoku pod adresem www.manzoku.pl.
W ciągu najbliższych miesięcy będzie rozbudowywana w miarę powiększania oferty o nowe działy, by w przyszłym roku całkowicie zmienić wygląd.
Epizody dołączone do "Podróży smokiem Diplodokiem" znane wcześniej jako "Wyprawa ratunkowa" i "Znasz Pan CV" brzmią obecnie "Wyprawa międzyplanetarna" i "Znasz Pan 2 CV".

Klikaj tutaj by obejrzeć przykładowe plansze z wnętrza albumu.

[Manzoku]
2005-07-25 - Konkurs

Rozwiązanie konkursu ''Batman Begins - gra''


Minął termin nadsyłania odpowiedzi do konkursu Batman Begins - gra organizowanego wspólnie przez Aleję Komiksu i dystrybutora gry w Polsce, firmę Electronic Arts.
Batman Begins w wersji na PS2 powędruje do:

 • Adam Garaszczuk - Wrocław
 • Małgorzata Kwiatkowska - Starogard Gdański
 • Marek Kiryluk - Sztum

  Serdecznie gratulujemy!
 • 2005-07-25 - Rozmaitości

  Polskie głosy w ''Fantastycznej Czwórce''


  Znamy już obsadę polskiej wersji językowej filmu "Fantastyczna Czwórka". Krzysztof Banaszyk jako Dr Richards Reeds, Kamilla Baar - Sue Storm (Niewidzialna Kobieta), Mateusz Damięcki w roli Johnny'ego Storma (Ludzka Pochodnia), Artur Dziurman użyczający głosu Benowi Grimmowi (The Thing) oraz Jacek Rozenek jako uosobienie zła - Victor Von Doom. Film pojawi się w polskich kinach 19 sierpnia.
  2005-07-24 - Film

  ''V jak Vendetta'' - zobacz trailer


  W sieci zadebiutował pierwszy trailer filmowej adaptacji komiksu V jak Vendetta Alana Moore'a i Davida Lloyda. Klikajcie tutaj.
  Film reżyseruje James McTeigue. W rolach głównych występuję Hugo Weaving (V) i Natalie Portman (Evey).
  Premierę zapowiedziano na 4 listopada bieżącego roku.
  2005-07-20 - Konkurs

  ''Batman - Początek'' - konkurs


  Z okazji zbliżającej się premiery filmu Batman - Początek (19 lipca) zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym wspólnie przez Aleję Komiksu i Warner Bros. Poland - do wygrania filmowe koszulki! Klikajcie tutaj!
  2005-07-20 - Rozmaitości

  Wakacyjne zmiany w DK


  "Czas wakacji to czas odpoczynku, dlatego od dnia jutrzejszego skupiamy się wyłącznie na prezentowaniu Wam newsów i ciekawostek z komiksowego podwórka. Jak zapewne zauważyliście, Strona DK uległa re-aranżacji, kolejne zmiany pojawią się pod koniec okresu wypoczynkowego."
  2005-07-18 - Rozmaitości

  ''Lucky Luke DVD/VHS'' - rozstrzygnięcie konkursu


  Dzisiaj upłynął termin nadsyłania odpowiedzi do konkursu Lucky Luke DVD/VHS.
  Nagrody - filmy "Lucky Luke" na DVD i VHS, ufundowane przez dystrybutora obrazu, Monolith Films - wylosowali:

  -Karol Lamczyk, Kościerzyna
  -Katarzyna Wisińska, Ksawerów
  -Maria Grobel, Zielona Góra
  -Joanna Winiarska, Szczecin
  -Hanna Szpilarewicz, Wrocław
  -Anna Rzońca Olkusz

  Nagrody zostaną wysłane pocztą. Serdecznie gratulujemy!
  2005-07-18 - Rozmaitości

  ''Kamikaze'' w drodze


  Od 27. lipca można zacząć składać zamówienia na nowy zin Kamikaze. Pierwszy numer będzie liczył ok 20 stron, cenę ustalono na 3,90 zł. Pierwsza osoba, która go zamówi dostanie w prezencie oryginalną koszulke z logiem "Kamikaze".
  Redaktorem naczelnym zina i jednocześnie grafikiem jest Kenny, zastępcą red. nacz.- Rhita.
  Kontakt: kamikaze_sklep@o2.pl
  2005-07-18 - Rozmaitości

  Żółwie rodem z komiksu


  The Weinstein Co. połączyło siły z Warner Bros. celem przyszłej dystrybucji przygotowywanego w całości techniką animacji komuterowej filmu Teenage Mutant Ninja Turtles, opartego na serii komiksowej Petera Lairda i Kevina Eastmana, wydawanej 12 lat temu także w Polsce przez TM-Semic.
  2005-07-18 - Rozmaitości

  Hołd dla Człowieka ze Stali


  Alan Horn z Warner Bros. poinformował, iż film Superman Returns z Brandonem Routhem w roli głównej zadedykowany zostanie najsłynniejszemu odtwórcy roli Człowieka ze Stali - Christopherowi Reeve'owi. Reżyser Bryan Singer nie został jeszcze o tym fakcie poinformowany, jednakże dedykacja "ku pamięci" napewno pojawi się na początku lub pod koniec filmu.

  [Fox News]
  2005-07-18 - Rozmaitości

  Archanioł potwierdzony


  Ben Foster ("Punisher", "Sześć stóp pod ziemią") wcieli się w trzeciej odsłonie opowieści o mutantach w rolę Warrena Worthingtona III, znanego też jako obdarzony skrzydłami Archangel.

  [Variety]
  2005-07-15 - Rozmaitości

  Z obcym na ramieniu


  New Line Cinema powierzyło Takashiemu Shimizu ("The Grudge - Klątwa") zadanie wyreżyserowania adaptacji 12-tomowej mangi Parasyte autorstwa Hitosiego Iwaaki. Shimizu czuwał będzie także nad pracami nad scenariuszem.
  2005-07-15 - Rozmaitości

  Marvel + Microsoft = MMOGs


  Podczas odbywającego się właśnie konwentu Comic-Con International, firmy Microsoft i Marvel ogłosiły porozumienie, owocem którego będą ekskluzywne, wydane tylko na konsolę Xbox 360 (następca Xboxa zapowiadany na koniec roku) gry online pokroju "World of Warcraft" (tzw. MMOGs - massively multiplayer online games), wykorzystujące postaci znane z uniwersum Marvela. Microsoftowi została dana wolna ręka w kwestii opracowania i wydania tychże tytułów.
  Kolejne szczegóły odnośnie współracy ujawnione zostaną w przeciągu najbliższych miesięcy.

  [Superhero Hype]
  2005-07-12 - Rozmaitości

  ''3 + 1=3'' w Waneko


  Wydawnictwo Waneko ogłosiło nową wakacyjną promocję - kupując cztery mangi nabywca zapłaci tylko za trzy tytuły.
  Promocja trwać będzie od 11 lipca do 11 sierpnia i obejmować serie Cześć, Michael!, Mars, Video Girl AI oraz Paradise Kiss. W przypadku, gdy zamówione tomiki mają różne ceny, za darmo dostaje się pozycję najtańszą.

  [Waneko]
  2005-07-11 - Rozmaitości

  Będzie kolejne ''FF''


  Avi Arad, prezes zarządu Marvel Studios potwierdził powstanie drugiej odsłony Fantastic Four. Wyniki finansowe filmu są satysfakcjonujące (56 mln dolarów w ciągu trzech dni), zaś baza odbiorców obszerna - "oczywiście, że będzie sequel" - mówi Arad.

  [Los Angeles Times]
  2005-07-08 - Rozmaitości

  DVD z Batmanem w promocji


  W ramach promocji "Złap okazję" od 22 lipca do 31 sierpnia 4 tytuły o przygodach Batmana na DVD "Batman", "Batman i Robin", "Powrót Batmana", "Batman Forever" dostępne będą w cenie 24,99 zł.

  [Filmweb]
  2005-07-08 - Rozmaitości

  Josh Olson i ''Potwór''


  Jak donosi The Hollywood Reporter, Josh Olson (mający już na swoim koncie prace nad ekranizacją komiksu "A History of Violence"), zajmie się przeniesieniem na ekrany kin mangi Monster. Umowa obejmuje także prace nad drugim filmem cyklu.
  2005-07-04 - Rozmaitości

  SYN


  Dzisiaj ukazały się następujące tytuły:

 • SYN Kup w Imago!

  Szczegóły po kliknięciu na tytuł.
 • 2005-07-02 - Rozmaitości

  Star Wars: Obsesja #1


  "Za komiksy ze świata „Star Wars” brało się u nas już sporo wydawnictw, poczynając od czasów prehistorycznych ( TM- Semic) aż do dziś ( Egmont, Amber). W związku z premierą „Zemsty Sithów” również wrocławska Mandragora postanowiła zaprezentować dwie historie poprzedzające wydarzenia z „ROTS”- „Star Wars: Obsesja” oraz „ Forever Young” z serii „Star Wars:Republic”.(...)"

  Klikaj tutaj by przeczytać całą recenzję autorstwa Maciasa.
  2005-07-01 - Rozmaitości

  Więcej o ''Essential Wolverine''


  Wydawnictwo Mandragora udostępniło bliższe informacje o albumie Essential Wolverine, którego premierę zapowiedziano na październik. Zostaną w nim ujęte 23 pierwsze zeszyty serii "Wolverine", za całość zapłacimy 79,90 zł. Druk - jak w przypadku wydawanego przez Mandragorę Usagiego Yojimbo. Oprawa - twarda.
  2005-07-01 - Rozmaitości

  Więcej o ''Vagabond''


  Wydawnictwo Mandragora podało bliższe szczegóły odnośnie planowanego na wrzesień pierwszego tomu serii Vagabond (więcej: tutaj) autorstwa Takehiko Inoue. Album liczył będzie 248 stron, za które zapłacimy 19,90. Komiks będzie miał miękką oprawę z obwolutą.