reklama

ARCHIWUM WIEŚCI

2005-06-30 - Rozmaitości

Aktualizacja planów wydawniczych Waneko


Wydawnictwo Waneko wprowadziło korekty do swoich planów wydawniczych - i tak m.in. już w sierpniu zobaczymy kolejny tom serii Hiroszima 1945 (cena: 23 zł.). Dodatkowo, w grudniu ukaże się Azel Seimaden, prequel właściwej serii opowiadający losy rodu Azelów. Kompletny plan wydawniczy - w rozwinięciu newsa. Ponadto kontynuacje znanych już serii: Great Teacher Onizuka, Mars, Love Hina, Video Girl Len, Seimaden.
2005-06-29 - Rozmaitości

JPF zapowiada nowe tytuły


Wydawnictwo JPF wprowadziło do swoich planów wydawniczych korektę w postaci dwóch nowych serii zapowiedzianych na wrzesień (Crying Freeman) i październik (D.N. Angel, wcześniej zapowiadano tę serię na marzec b.r.). Więcej - w rozwinięciu newsa.
2005-06-29 - Rozmaitości

''Hellboy 2'' na horyzoncie


Ron Perlman, odtwórca tytułowej roli w filmie Hellboy, inspirowanym serią komiksową Mike'a Mignoli, potwierdził w wywiadzie udzielonym Hollywood News, iż zdjęcia do drugiej odsłony przygód czerwonego diabła rozpoczną się na początku 2006 roku. Premiera filmu odbędzie się pod koniec 2006/na początku 2007.

[The Hollywood News]
2005-06-24 - Rozmaitości

Ostatni dymek przed wakacjami


"W najbliższy poniedziałek (27.06.05) między godzinami 15 a 16 będzie miała miejsce ostatnia audycja komiksowa z cyklu 'W dymku' w tym sezonie, następne najprawdopodobniej ruszą w okolicach września lub października (o czym oczywiście poinformuję)."
2005-06-21 - Konkurs

Gra ''Batman Begins'' - konkurs


Zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanym wspólnie z firmą Electronic Arts Polska konkursie związanym z premierą gry Batman Begins opartej po cześci na filmie Christophera Nolana pod tym samym tytułem. Klikajcie tutaj.
2005-06-21 - Rozmaitości

Tapety dla wielbicieli mutantów


Activision zaktualizowało oficjalną stronę internetową gry X-Men Legends II: Rise of Apocalypse (screeny z gry do obejrzenia tutaj) udostępniając tapety z następującymi bohaterami: Nightcrawler, Bishop, Wolverine, Storm, Magneto, Mr Sinister, Archangel, Apocalypse. Klikajcie tutaj (kliknij w wybraną postać w zakładkach Enemies/Allies).
2005-06-20 - Rozmaitości

''The Punisher'' - recenzja gry


"(...)Prędzej czy później Frank Castle musiał zadebiutować w 3D. A jak zadebiutował? Z akompaniamentem wystrzałów i wrzasków, czyli tak jak prawdziwemu propagatorowi kodeksu Hammurabiego przystało. Oko za oko. Czy raczej – życie za oko. To modyfikacja, wprowadzona przez naszego domorosłego prawodawcę.(...)"

Klikaj tutaj by przeczytać całą recenzję gry autorstwa Yaqzy.
2005-06-19 - Rozmaitości

Tajlandia atakuje


Trwają prace nad nowym filmem z superbohaterem w roli głównej - tym razem jednek nie pochodzi on z Zachodu a...z Tajlandii. Za produkcją obrazu Mercury Man stoją osoby odpowiedzialne za film walki Ong Bak (Prachya Pinkaew - reżyser Ong Bak, Punna Ritikrai - choreograf scen walki tamże).
2005-06-17 - Film

''Batman Begins'' wystartował


Jak donosi Box Office Mojo, film Batman Begins zarobił w dniu otwarcia (środa) $15.1 mln dolarów. Wyświetlano go w 3,718 kin.
Najbardziej spektakularne jak do tej pory środowe otwarcie miał Spider-Man 2 - zarobił pierwszego dnia wyświetlania $40.4 mln dolarów.
2005-06-16 - Rozmaitości

Kolejny ''Wilq'' w drodze


Jak donosza autorzy, ósmy zeszyt serii Wilq Superbohater pojawi się, wedle ostrożnych szacunków, na początku sierpnia. W chwili obecnej gotowe są wszystkie scenariusze, trwają zaś prace nad grafiką.
Album "będzie miał tradycyjnie 40 stron, znajdą się w nim wyłącznie zupełnie premierowe historie".

[Autorzy]
2005-06-14 - Rozmaitości

Wystawa prac uczestników konkursu Fundacji Wspomagania Wsi


30 czerwca w Warszawie odbędzie się wręczenie nagród zwycięzcom konkursu na komiks promujący aktywność młodzieży z terenów wiejskich i z małych miast na polu gospodarczym.
Nagrodzone prace będą eksponowane na wystawie w hali Dworca Centralnego PKP w Warszawie od 30 czerwca do 15 lipca br.

[info:Macieb]
2005-06-14 - Rozmaitości

Smoki


Dzisiaj ukazały się następujące tytuły:

 • Smoki Kup w Imago!

  Szczegóły po kliknięciu na tytuł.
 • 2005-06-09 - Rozmaitości

  Komiks sztuką jest i basta


  "4 czerwca w Krakowie w ramach Festiwalu Literatury Popularnej POPLIT w dyskusji o takim tytule wzięli udział dr Jerzy Szyłak, Szymon Holcman, Witold Tkaczyk (prowadzący) i Maciej Parowski. Punktem wyjścia do tego szeroko zakrojonego tematu stało się odniesienie do nieustającego od lat pytania krytyków i dziennikarzy zadawanego twórcom komiksu, czy komiks jest sztuką, czy li tylko pospolitą rozrywką niewysokich lotów. "

  Klikaj tutaj by przeczytać całą relację autorstwa Witolda Tkaczyka.
  2005-06-08 - Rozmaitości

  Nowe atrakcje w konkursie ''Epizody Powstania Warszawskiego''


  Organizatorzy konkursu Epizody Powstania Warszawskiego informują że Muzeum Powstania Warszawskiego ufundowało nowe nagrody rzeczowe dla najlepszych w konkursie na komiks dotyczący Powstania Warszawskiego. Będą też dodatkowe wyróżnienia dla debiutantów w trzech grupach wiekowych: do 16, 20 i 25 lat. Wśród nagród monitor 19 cali, tablety, pen drivy oraz książki i albumy o tematyce powstańczej. Szczegóły w regulaminie konkursu na stronie www.pw44.pl.

  [Sławomir Bielicki]
  2005-06-06 - Rozmaitości

  Waneko w czerwcu


  Wydawnictwo Waneko przedstawiło daty wydań komiksów przewidzianych na czerwiec. I tak 13. tom serii Mars ukaże się 23 czerwca, zaś Love Hina #9 29-30 czerwca.
  2005-06-06 - Rozmaitości

  Ratner wyreżyseruje ''X-Men 3''


  Decyzją 20th Century Fox i Marvel Entertainment Brett Ratner ("Czerwony smok", seria "Godziny szczytu")zajmie się reżyserią filmu X-Men 3. Zastąpi tym samym Matthew Vaughna, który zrezygnował z przyczyn osobistych z prac nad obrazem. Zdjęcia rozpoczną się w sierpniu tego roku.
  Dodatkowo, potwierdzono iż Maggie Grace wcieli się w rolę potrafiącej przenikać przez przedmioty (i nie tylko) Kitty Pryde.

  [Variety]
  2005-06-05 - Rozmaitości

  ''Blood Will Tell'' - recenzja gry


  "Za każdym razem, gdy wydaje mi się, iż w moim życiu brakuje pewnej dozy szczęścia, w sukurs przychodzą mi tacy bohaterowie jak Hyakkimaru, dzielny samuraj, wojownik, mistrz miecza, bojownik o sprawiedliwość...pozbawiony 48 elementów swego ciała. To dopiero niefart.(...)"

  Klikaj tutaj by przeczytać cała recenzję autorstwa Yaqzy.
  2005-06-03 - Rozmaitości

  ''Batman Begins'' - screeny z gry


  Dzięki uprzejmości firmy Electronic Arts Polska przedstawiamy kolejne screeny z gry Batman Begins bazującej po części na filmie Christopher Nolana pod tym samym tytułem. Klikajcie tutaj (7-16).
  Premierę gry w Polsce zapowiedziano na 24-06-2005.
  2005-06-03 - Rozmaitości

  ''Naruto: Uzumaki Ninden''


  W sieci zadebiutowały nowe screeny z gry akcji Naruto: Uzumaki Ninden. Premierę zapowiedziano na 18 sierpnia - oczywiście w Japonii. Platformą docelową jest PlayStation 2. Wydawcą gry jest Bandai.
  Klikaj tutaj by obejrzeć screeny.
  2005-06-02 - Film

  Soundtrack ''Batman Begins'' dla niecierpliwych


  Wszyscy, którzy już teraz chcieliby posłuchać ścieżki dźwiekowej z nowego filmu z Batmanem w roli głównej mogą odwiedzić oficjalną japońską stronę Batman Begins, gdzie zamieszczono materiał filmowy z premiery obrazu w Kraju Kwitnącej Wiśni - tło muzycznym klipu stanowią upragnione utwory.
  Klikajcie tutaj. Brak znajomości japońskiego nie będzie przeszkodą.
  2005-06-02 - Rozmaitości

  Batman w odtwarzaczu


  Gorączka wokół filmu Batman Begins zaczyna sięgać zenitu, czego dowodem kolejne gadgety nawiązujące do produkcji - jak np. skiny do Winampa (tutaj) i odtwarzacza Windows Media Player (tutaj).
  2005-06-01 - Rozmaitości

  Batman w akcji


  Serwis ign.com zamieścił na swoich łamach kolejne trailery gry Batman Begins, tym razem ukazujące już samą esencję rozgrywki - skradanie się, wykorzystywanie elementów otoczenia do wprowadzania zamieszania w szeregach wroga i szybkie eliminowanie przestępców.

  Trailer 1 obejrzyj/ściągnij
  Trailer 2 obejrzyj/ściągnij
  2005-06-01 - Rozmaitości

  X-Men 3 bez reżysera


  Matthew Vaughn, reżyser trzeciej odsłony filmu X-Men zrezygnował z udziału w realizacji projektu. Ponieważ Vaughn mieszka z rodziną w Londynie, zdjęcia zaś odbywają się w Vancouver, realizacja filmu wymagałaby od niego długiej (około roku) rozłąki z najbliższymi.

  Nie zmieniła się data premiery obrazu - wciąż jest to 26. maja 2006.

  [Superhero Hype]
  2005-06-01 - Rozmaitości

  Pochwal się swoją kolekcją mang - konkurs Waneko


  "Pochwal się nam swoją kolekcją mangi! Wystarczy że wyślesz do nas zdjęcie swojej mangowej półki z krótkim opisem jakie serie zbierasz, jak długo, ile w przybliżeniu tego masz itp.
  Największe i najpiękniejsze kolekcje zostaną wyeksponowane na naszej stronie, a ich autorzy otrzymają od nas nagrody - duże, lnanie mangowe torby. Czekamy na zdjęcia do końca lipca. Gambatte ne!."

  [Waneko]