baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2005-05-30 - Rozmaitości

''Smoki'' w zbliżeniu


Dzięki uprzejmości wydawnictwa Labirynt Boox, wydawcy albumu Smoki (więcej o albumie - tutaj przedstawiamy przykładowe grafiki, które zostaną w nim zamieszczone. Grafika publikowana w sieci ma zachęcić do zobaczenia "Smoków" w pełnej krasie - stąd taka a nie inna rozdzielczość.
2005-05-27 - Rozmaitości

''The Punisher'' - wyniki konkursu


Upłynął termin nadsyłania odpowiedzi do konkursu Punisher organizowanego wspólnie przez Aleję Komiksu i firmę CD Projekt.

Nagrody, w postaci gier The Punisher w wersji na PC wylosowali:

 • Marcin Jasinski
 • Magda Borowska
 • Agnieszka Brzozowska

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Nagrody zostaną wysłane pocztą.
 • 2005-05-26 - Rozmaitości

  Egmont na POPLICIE


  Wydawnictwo Egmont zaprasza na spotkania ze swoimi twórcami, w ramach Festiwalu Literatury Popularnej – POPLIT. Impreza odbędzie się w dniach 1-5 czerwca w Krakowie. Na festiwalu będzie można spotkać m.in.: Tomka Leśniaka i Rafała Skarżyskiego, KRLa i Tomka Kołodziejczaka.
  Klikajcie tutaj by poznać szczegóły.
  2005-05-26 - Rozmaitości

  Banner #1


  "-Szanowny Panie, pozwoli pan, że przeprowadzę pewien test, dobrze?
  -Oczywiście doktorze.
  -Jakie skojarzenia budzi w Panu sałata?(...)"

  Klikaj tutaj by przeczytać całą recenzję autorstwa Yaqzy.
  2005-05-26 - Rozmaitości

  Komiksy on-line na Alei Komiksu


  Z prawdziwą przyjemnością informujemy, iż startujemy z nowym działem, w którym publikowane będą komiksy on-line polskich twórców.
  Na dobry początek Wyłowione z WRAKa, czyli paski komiksowe publikowane pierwotnie na forum serwisu internetowego WRAK - teraz, za zgodą twórców mają swoją premierę na Alei Komiksu.
  Nową serią jest Kronika polityczna Jacka Frąsia.

  [UPDATE]Dzięki uprzejmości Krzysztofa Wyrzykowskiego, autora komiksów publikowanych w magazynie Kontra i autora rysunków w albumie Westerplatte. Załoga śmierci mamy przejemnosć przedstawić pierwszy z jego komiksów, jaki zagości na Alei Komiksu: Marionetki. Kolejne odcinki ukazywać się będą dokładnie co tydzień o godzinie 8:00. Zapraszamy do lektury.

  Z czasem liczba serii komiksowych będzie się zwiększać.
  Zapraszamy już teraz - klikajcie tutaj.
  2005-05-21 - Rozmaitości

  Marvel na E3


  Serwis gametrailers.com zamieścił na swoich łamach szereg materiałów filmowych z gier prezentowanych na E3. Mimo że część nagrywana była "z ręki" przy danym stoisku, daje to jednak pewne rozeznanie jak prezentować się będą nowe produkcje w akcji.
  2005-05-20 - Rozmaitości

  Zawody zabójców


  Roger Kass i Josh Braun, mający za sobą prace nad wyreżyserowanym przez Davida Cronenberga A History of Violence zajmą się przeniesieniem na ekrany komiksu Johna Wagnera i Arthura Ransona Button Man: The Killing Game.
  2005-05-20 - Rozmaitości

  ''Esensja'' #46 online


  W sieci pojawił się nowy, 46. numer magazynu internetowego Esensja. W jego dziale komiksownym tym razem do poczytania o „Blankets” Craiga Thompsona, plus dwie recenzje ostatnio wydanych tytułów.

  Klikajcie tutaj.
  2005-05-19 - Film

  Duch Zemsty w internecie


  Wystartowała oficjalna strona internetowa filmu Ghost Rider. Póki co jednak zobaczymy na niej tylko znany nam już wizerunek motocykla Ducha Zemsty i datę premiery filmu - lato 2006.
  W roli głównej występuje Nicolas Cage, scenariuszem i reżyserią zaś zajął się Mark Steven Johnson.
  2005-05-18 - Rozmaitości

  Frasier w X-Men 3


  Avi Arad podczas wywiadu udzielonego serwisowi Superhero Hype poinformował, iż w rolę Beasta w zbliżającej się trzeciej odsłonie filmu X-Men wcieli się Kelsey Grammer ("Nagi peryskop", seriale "Frasier", "Skrzydła", "Zdrówko").
  2005-05-18 - Film

  Powrót do Miasta Grzechu


  Jak donosi Screen Daily, Frank Miller rozpoczął prace nad drugim filmem z cyklu Sin City. Reżyserią zajmie się ponownie duet Miller/Rodriguez. Póki co nie ujawniono obsady projektu, podano jedynie do wiadomości, iż wykonany będzie tą samą techniką co oryginalne Sin City.
  Film oparto o serię komiksową Franka Millera.

  [Screen Daily]
  2005-05-14 - Rozmaitości

  Hitman/Lobo


  "Jest unikatem na skalę Wszechświata. Białoskórą, zbudowaną jak szafa, wymachującą na lewo i prawo hakiem, obutą w glany zabójczą indywidualnością. Oczywiście wszyscy go kochamy, inaczej rozwaliłby nie tylko tą naszą małą, biedną Ziemię, ale cały Układ Słoneczny."

  Klikaj tutaj, by przeczytać całą recenzję autorstwa Yaqzy.
  2005-05-13 - Rozmaitości

  Marvel: Nemesis atakuje konsole


  Gdy Electronic Arts ogłosiło, iż nabyło prawa do stworzenia i wydania bijatyki, w której w ręce gracza oddani zostali tak bohaterowie komiksów Marvela, jak i nowe, stworzone na potrzeby EA postaci, trudno było określić jak zareagować powinni gracze. Główne obawy wiązały się z połączeniem dwóch universów i stopieniem w grywalny produkt.
  2005-05-12 - Rozmaitości

  Ben Grimm demoluje


  Serwis ign.com zamieścił na swoich łamach kolejny trailer gry Fantastic Four - tym razem w akcji zobaczymy The Thing. W akcji demolowania przeciwników towarzyszy mu utwór zespołu Jurassic 5: "Clobberin' Time"
  Klikaj tutaj by ściągnać trailer, zaś tutaj, by obejrzeć go online.

  [ign.com]
  2005-05-11 - Rozmaitości

  ''Fantastic Four'' - nowy trailer


  Na oficjalnej stronie internetowej filmu Fantastic Four zadebiutował nowy trailer - dostępny z "Von Doom Archives" (po naciśnięciu klawisza F4 z menu strony).
  W trailerze znalazły się wcześniej nie pokazywane materiały.
  2005-05-11 - Rozmaitości

  Egmont na Targach Książki


  Majowy pakiet Egmontu będzie miał swoją premierę na 50. Międzynarodowych Targach Ksiązki, które odbędą się w dniach 19-22 maja w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Oprócz komiksowych premier wydawnictwo przygotowało również szereg spotkań z twórcami komiksów. Poniżej dokładny plan.
  2005-05-09 - Film

  ''Sin City'' DVD


  Jak donosi ComingSoon.net, Sin City będzie miało swoją premierę na DVD 16 sierpnia.
  Sin City zarobiło do tej pory 72.2 mln dolarów, przy kosztach produkcji równych 40 mln.

  [ComingSoon.net]
  2005-05-09 - Rozmaitości

  Fox ekranizuje Jodorovsky'ego


  Alex i Andrew Smith (wspólnie napisali i wyreżyserowali The Slaughter Rule) zostali zatrudnieni przez Fox Searchlight do prac nad adaptacją komiksu Alexandro Jodorovsky'ego Juan Solo. Film nosił będzie tytuł Son of the Gun (pod takim tytułem komiks Jodorovsky'ego wydany został w USA).
  2005-05-09 - Film

  Agent Smith w ''V jak Vendetta''


  Hugo Weaving (trylogia "Matrix" - jako Agent Smith; trylogia "Władca Pierścieni" - jako Elrond) zastąpi Jamesa Purefoy'a (ten odstąpił od produkcji z niewyjaśnionych przyczyn) w roli V w ekranizacji komiksu Alana Moore'a i Davida Lloyda V jak Vendetta.
  Datę premiery obrazu ustalono na 4. listopada.

  [Superhero Hype]
  2005-05-09 - Zapowiedzi

  Wznowienie Diplodoka - wieści


  Losowanie nagród, przygotowanych przez wydawnictwo Manzoku dla osób, które przesłały swoje propozycje pytań do Tadeusza Baranowskiego w związku z premierą wznowienia albumu Podróż smokiem Diplodokiem, odbędzie się we wtorek (10.05.2005) o godz. 12.00. Wyniki opublikuje patron medialny albumu, którym jest Aleja Komiksu.
  2005-05-08 - Rozmaitości

  Sałata na konsole


  Wystartowała oficjalna strona internetowa planowanej na siepień b.r. gry The Incredible Hulk: Ultimate Destruction. Można na niej obejrzeć trailer gry.
  Platformy docelowe to PS2, Xbox i GameCube.
  2005-05-07 - Rozmaitości

  Sue Storm w akcji


  Serwis ign. com zamieścił na swojej stronie kolejny trailer gry Fantastic Four, opartej cześciowo na filmie pod tym samym tytułem.
  Tym razem w akcji zobaczymy Sue Storm - Invisible Woman. Trailerowi towarzyszy utwór "Everywhere" zespołu Go Berry Go.
  Klikaj tutaj by ściągnąć trailer (Windows Media Player).
  2005-05-06 - Rozmaitości

  Frąś i Ostrowski taniej


  Z okazji premiery nowej płyty zespołu Cool Kids of Death oraz trwającej w warszawskim Empiku Megastore wystawy prac Jacka Frąsia (perkusisty CKOD) i Krzysztofa Ostrowskiego (wokalisty CKOD) każdy, kto zamówi komiksowy zestaw składający się z albumów obu rysowników - Glinno + Plastelina 2 - zapłaci za niego tylko 35 złotych. Wysyłka oczywiście gratis. Promocja potrwa do 20 maja 2005.

  Poza tym pierwsi zamawiający otrzymają oba albumy ze specjalnymi autografami autorów. Dotyczy to również albumów zamawianych poza zestawem. Ilość podpisanych komiksów ograniczona.

  [kultura gniewu]
  2005-05-06 - Rozmaitości

  Majowa promocja Waneko


  Wydawnictwo Waneko objęło promocją dwie swoje serie, i tak:

  -komplet tomów serii Paradise Kiss (5 tomów) kupić będzie można za 65 zł,
  -tomy serii Tu detektyw Jeż kosztować będą odpowiednio: #1-5: 4 zł, #6-9: 6 zł.

  Promocja rozpocznie się 9. maja i potrwa do 9. czerwca.

  [Waneko]
  2005-05-06 - Spotkania, wystawy, imprezy

  Lokalizacja GDAnetKonu


  Tzw. baza konwentowa GDAnetKonu będzie mieściła się w Szkole Podstawowej nr 60 w Gdańsku przy ulicy Chłopskiej 64. Nie jest to lokalizacja w Gdańsku-Żabiance jak pierwotnie było to planowane, ale warunki lokalowe oraz możliwości dojazdu zadecydowały o takim właśnie wyborze.

  [GDAnetKon]
  2005-05-06 - Film

  Randka herosa


  Sam Rockwell ("Autostopem przez galaktykę", "Niebezpieczny umysł" , "Zielona mila") i Justin Long ("Zabawy z piłką") wystąpili w rolach Batmana i Robina w krótkometrażowym filmie Robin's Big Date. Tytuł mówi sam za siebie.
  Film można ściągnać Torrentem (klikaj tutaj) lub obejrzeć bezpośrednio na stronie w wersji QuickTime - po kliknięciu tutaj.
  2005-05-06 - Rozmaitości

  Peesdwójkowa Inu Yasha - screeny


  W sieci zadebiutowały nowe zdjecia z przygotowywanej na 16 czerwca (premiera w Japonii) bijatyki Inu Yasha: Ougi Ranbu (Inu Yasha: Feudal Combat) na podstawie mangi Rumiko Takahashi.
  Klikaj tutaj, by obejrzeć screeny.
  Grę wyda Bandai. Platformą docelową jest PS2.
  2005-05-05 - Rozmaitości

  Marvelowscy herosi w grach


  Jak poinformował dziś serwis ign.com, Z-Axis, zespół odpowiedzialny m.in. za gry z serii "Dave Mirra BMX", pracuje obecnie nad grą action-adventure opartą na filmie X-Men 3 oraz nad tytułem korzystającym z marvelowskiej licencji postaci Iron Mana. Obie gry zapowiedziano na rok 2006.

  [ign.com]
  2005-05-04 - Film

  Dzienny marek w serialu


  Doug Herzog, prezes Spike TV poinformował iż film Blade zostanie na początku przyszłego roku zaadaptowany przez sieć telewizyjną w formie serialu.
  Produkcją zajmą się New Line Television i Marvel Studios, z Davidem Goyerem (scenarzystą i reżyserem Blade: Trinity) na stanowisku producenta. Wedle podanych informacji Goyer NIE napisze pilotowego odcinka.

  [Superhero Hype]
  2005-05-04 - Film

  MTV Movie Awards 2005


  Wśród filmów nominowanych do tegorocznych MTV Movie Awards znalazły się obrazy Spider-Man 2 (nominacje w kategoriach: "Najlepszy film", "Najlepszy złoczyńca" - Alfred Molina, "Najlepsza scena akcji" - walka na wagonach metra, "Najlepsza gra"), The Inredibles ("Najlepszy film", "Najlepsza grupa" - Craig T. Nelson/Holly Hunter/Spencer Fox/Sarah Vowell, "Najlepsza gra") oraz Elektra ("Najlepszy pocałunek" - Jennifer Garner & Natassia Malthe).

  [ComingSoon.net]
  2005-05-04 - Film

  Spider-Man x 6


  Sam Raimi poinformował w wywiadzie udzielonym Sci Fi Wire, iż Sony ma w planach łącznie sześć filmów z postacią Człowieka-Pająka. Informację taką podała Amy Pascal , członkini zarządu wytwórni.
  Póki co trzecia odsłona przygód Spider-Mana planowana jest na 2007 rok.

  [Sci Fi Wire]
  2005-05-04 - Film

  Doom i The Thing w pełnej krasie


  W sieci zadebiutowały nowe zdjęcia z filmu Fantastic Four - można na nich przyjrzeć się głównemu adwersarzowi czwórki bohaterów, a takze zobaczyć w akcji jednego z nich - The Thing.
  Klikajcie tutaj (zdjęcia 5 i 6).
  2005-05-03 - Rozmaitości

  FMA 3 - screeny


  W sieci zadebiutowały nowe screeny z trzeciej na PS2 odsłony serii Fullmetal Alchemist - tym razem o podtytule Kami o Tsugu Shoujo.
  Action RPG od Square Enix zadebiutować ma w Japonii tego lata.
  Klikaj tutaj by obejrzeć screeny.
  2005-05-01 - Recenzje

  Ranma 1/2 #4


  "Jestem rozbrojony. Spacyfikowany. Pozbawiono mnie wszelkiego oręża, rzucono na ziemię i wyczochrano o chodnik. A wszystkiemu winny/winna „Ranma”."

  Klikaj tutaj by przeczytać całą reccenzję komiksu autorstwa Yaqzy i Azirafala.