baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2005-04-29 - Zapowiedzi

Oczekiwanie na kolejnego "Rorka''


Jak poinformował nas Michał Antosiewicz z wydawnictwa Twój Komiks, "firma chce wydać kolejnego Rorka, ale prace nad nim rozpoczną się nie wcześniej, niż w momencie, gdy cz. 6 zacznie przynosić dochody. Czyli najwcześniej za kilka miesięcy".

2005-04-29 - Rozmaitości

Axel Springer inaczej


Jak poinformował nas Krzysztof Papliński z wydawnictwa Axel Springer (wydającego dwutygodnika Dobry Komiks), komiksowa działalność wydawnicza "będzie kontynuowana ale w nieco innym zakresie niż dotychczas. W najbliższym czasie
opublikujemy w tej sprawie komunikat".
2005-04-29 - Film

Człowiek w Żelaznej Zbroi rok później


Jak donosi Variety, premiera przygotowywanego przez New Line i Marvel Studios filmu Iron Man, opartego na serii komiksowej z wydawnictwa Marvel, została przesunięta z 2006 na 2007 rok. Za powód podawane są problemy z zatrudnieniem Nicka Cassavetesa jako reżysera - mimo iż w poprzednim komunikacie podawano, iż Cassavetes tę posadę już objął.

[Variety]
2005-04-27 - Rozmaitości

1 mln komiksów dla armii


Jak donosi USA Today wydawnictwo Marvel zdecydowało się wydać komiks dla żołnierzy armii Stanów Zjednoczonych, rozproszonych po całym świecie. Planowany na przyszły miesiąc zeszyt zawierał będzie historię z New Avengers ze scenariuszem Briana Michaela Bendisa; stroną graficzną zajęli się Dan Jurgens oraz Sandu Florea. Nakład jest rekordowy - 1 mln egzemplarzy; dystrybucja - bezpłatna. Pierwsze 150 tys. egzemplarzy powędruje do żołnierzy stacjonujących na Bliskim Wschodzie.

[USA Today]
2005-04-27 - Film

Batman: Początek - komiksowe wspomnienie


Na oficjalnej stronie filmu Batman Begins (wersja flash, sekcja "comics") zamieszczono komiks "The Legend of the Batman" (scen. Bill Finger; rys. Bob Kane, Sheldon Moldoff) z 1939 roku, przedstawiajacy korzenie postaci Człowieka Nietoperza.
2005-04-27 - Film

Dylan Dog x 2


Hollywoodzka wytwórnia Platinum Studios przygotowuje się do realizacji filmu inspirowanego komiksową serią Dylan Dog. Obraz nosił będzie tytuł a nad scenariuszem pracują już Joshua Oppenheimer i Thomas Michael Donnelly. Budżet produkcji wyniesie 35 milionów dolarów.
2005-04-27 - Rozmaitości

"Czarodziejki" i "Gigant" w Imago


W związku z tym, ze najmłodsi czytelnicy komiksu, oraz miłośnicy Kaczora Donalda i Czarodziejek Witch nie mieli możliwości dokonywnia zakupu tych tytułów za pośrednictwem stron internetowych, wydawnictwo Egmont Polska i księgarnia Imago.com.pl przygotowały strony dla TYCH właśnie fanów.
2005-04-26 - Film

Ludzka twarz Nietoperza


Na stronie MTV obejrzeć można nowy trailer filmu Batman Begins - w nim zaś jak zwykle sporo akcji ale i Katie Holmes ukazująca bardziej ludzką twarz obrońcy Gotham.
Trailer w dwóch formatach: Windows Media Player i Macromedia Flash.
Katie Holmes potwierdziła także, że zespół Green Day pracuje nad sountrackiem filmu.

[Superhero Hype]
2005-04-25 - Zapowiedzi

Kultura gniewu - terminy


Wydawnictwo kultura gniewu przybliżyło daty wydania zapowiadanych tytułów - i tak Pożegnalna Antresolka Profesorka Nerwosolka ukaże się na jesieni, podobnie jak Pixy Maxa Anderssona. W maju natomiast ukaże się Doktor Bryan 2: Archipelag duszy Jakuba Rebelki.

[kultura gniewu]
2005-04-25 - Konkurs

''The Punisher'' - konkurs


W związku ze zbliżającą się premierą gry The Punisher, opartej na serii komiksowej pod tym samym tytułem, zapraszamy serdecznie do udziału w nowym konursie organizowanym wspólnie z dystrybutorem gry, firmą CD Projekt.

Po szczegóły - klikajcie tutaj
2005-04-23 - Film

"Krwawe gody" w kinach


2-1go kwietnia odbyła się premiera czarnej komedii Die Bluthochzeit, koprodukcji belgijsko-niemieckiej będącej ekranizacją komiksu Jeana van Hamme oraz Hermanna pt. Lune de Guerre, wydanego w Polsce przez Egmont w cyklu mistrzowie komiksu jako Krwawe gody.
2005-04-23 - Film

Human Torch w akcji


Serwis ign.com zamieścił na swoim serwerze trailer przygotowywanej przez Activision gry Fantastic Four (inspirowanej filmem pod tym samym tytułem), ukazujący w akcji Johnny'ego Storma (Human Torch).
Klikaj tutaj by ściagnąć trailer (Windows Media Player).
W tle usłyszeć można utwór "I'm On Fire" zespołu The Explosion.

[ign.com]
2005-04-22 - Film

''Batman Begins'' wcześniej


Jak donosi ComingSoon.net, Warner Bros. Pictures przesunęło premierę filmu Batman Begins z 17 na 15 czerwca, oddalając ją tym samym od premiery konkurencyjnej Wojny Światów Paramountu.

[ComingSoon.net]
2005-04-21 - Film

Powiększa się obsada ''V jak Vendetta''


Jak donosi Empire Online, Stephen Fry ("Mirror Mask", "Gosford Park") zagra w V jak Vendetta (adaptacji komiksu Alana Moore'a i Davida Lloyda). Powierzono mu rolę Gordona Deitricha, gospodarza talk-show, w którym kwestionuje on autorytet władz.

W filmie zagrają także John Hurt ("Harry Potter i Kamień Filozoficzny", "Kontakt"), Tim Pigott-Smith ("Aleksander", "Gangi Nowego Jorku") i Sinead Cusack ("Rozterki serca", "Cementowy ogród").

[Empire Online]
2005-04-21 - Rozmaitości

Fistaszki z Namco


Namco nabyło prawa do tworzenia gier opartych na serii stripów The Peanuts ("Fistaszki"). Porozumienie z United Media zezwala na wykorzystanie m.in takich postaci jak Charlie Brown, Snoopy, Peppermint Patty i innych stworzonych przez Charlesa M. Schulza.
Póki co nie ogłoszono, w jakich grach wykorzystana zostanie licencja.

[ign.com]
2005-04-20 - Film

Hellsing Ultimate


Studio Gonzo Digimation zapowiedziało realizację serii filmów OAV zatytułowanych Hellsing Ultimate. Scenariusz cyklu powstanie na podstawie popularnej serii mang Kouta Hiranoi jak zapowiadają twórcy będzie im znacznie wierniejszy niż zrealizowany w 2001 roku 13-odcinkowy serial anime. Każdy z odcinków ma trwać 35 minut.
2005-04-18 - Film

Nowe głosy w ''Over the Hedge''


Jak donosi BlackFilm, w produkowanej przez Dreamworks adaptacji serii pasków komiksowych Over the Hedge Michaela Fry'a i T. Lewisa poszczególnym bohaterom głosów użyczą Nick Nolte, Catherine O'Hara, William Shatner, Steve Carell, Eugene Levy, Wanda Sykes i Avril Lavigne (zagra córkę bohatera granego przez Shatnera).
2005-04-15 - Recenzje

Osiedle Swoboda #2


"W pierwszym zeszycie "Osiedla Swoboda" dostaliśmy informację, że następny numer pojawi się mniej-więcej w przeciągu miesiąca. Większość osób, które wiedzą jak to bywało z P-CREW w temacie “punktualność” prawdopodobnie uśmiechnęła się pod nosem i rzuciła zdaniem w stylu " Taaaa, jasne...".(...)"

Klikaj tutaj by przeczytać całą recenzję autorstwa Maciasa.
2005-04-15 - Film

Spawn - the Animation


Trwają prace nad serialem Spawn: The Animation, którego kanwą jest seria komiksowa Todda McFarlane'a Spawn.
W projekt zaangażowane są Todd McFarlane Productions oraz IDT, przy współpracy DPS/Film Roman ("Simpsonowie", "Bobby kontra wapniaki").
Szkice związane z serią obejrzeć można tutaj.

[spawn.com]
2005-04-14 - Zapowiedzi

''Hiroszima'' później


Jak poinformowało wydawnictwo Waneko, trzeci tom serii Hiroszima 1945 ukaże się najprawdopodobniej pod koniec maja. Póki co nie wiadomo, jak prezentować się będzie kwestia publikacji tomu czwartego.
2005-04-14 - Rozmaitości

Filmowy Hellboy w grze Konami


Guillermo del Toro, reżyser filmu Hellboy poinformował, iż Konami wyprodukuje grę z czerwonym diabłem, wykorzystując wizerunki postaci i świat wykreowany w filmie. Pojawią się nowi przeciwnicy i nowa, oryginalna fabuła. Trwają rozmowy odnośnie podjęcia przez del Toro i Mike'a Mignolę (twórca komiksu Hellboy funkcji konsultantów.
Nie ujawniono daty premiery gry.

[Del Toro Films]
2005-04-12 - Zapowiedzi

Nowe serie z Mandragory


Wydawnictwo Mandragora wprowadziło do planów wydawniczych trzy nowe serie:

 • Venom (maj)
 • Lobo Unbound (czerwiec)
 • X4 (czerwiec)
 • Marvel Age Spider-Man (lipiec)

  Każdy z komiksów oferował będzie 24 strony za 5 zł. Wszystkie są dwumiesięcznikami z wyjątkiem X4, który ukazywał się będzie co miesiąc.
 • 2005-04-11 - Konkurs

  Kanon Twórców - wkrótce zamknięcie


  Wysłałeś pracę konkursową? Nie spóźnij się!
  Konkurs Kanon Twórców przeznaczony jest dla osób w wieku 18-27 lat.
  Ich zadaniem jest dostarczenie dwóch prac w jednej z następujących
  kategorii: fotografia, video, animacja, grafika 2D, grafika 3D,
  motion design, komiks. Prace konkursowe powinny odpowiadać na
  zadany temat i brief umieszczone na stronie internetowej
  www.kanontworcow.pl. Termin ich nadsyłania mija 30 kwietnia 2005!
  2005-04-11 - Film

  ''Fantastic Four'' - soundtrack


  Wystartowała strona internetowa reklamująca soundtrack do filmu Fantastic Four. Z czasem dodawane będą na niej kolejne próbki ścieżki dźwiękowej. Póki co wysłuchac można utworu "Die For You" w wykonaniu Megan McCauley.
  Klikaj tutaj, by odwiedzić stronę.
  2005-04-11 - Zapowiedzi

  Egmont przesuwa premierę pakietu kwietniowego


  Wydawnictwo Egmont przełożyło premierę pakietu kwietniowego na 18. kwietnia. Sprzedaż poszczególnych tytułów rozpocznie się 16 kwietnia.
  W związku z tym wcześniejsza informacja o premierze pakietu zostaje usunięta.
  2005-04-10 - Recenzje

  Seimaden #1


  "Władca Demonów opuszcza swe królestwo, by stąpać po Ziemi...i roztoczyć woal opieki nad piękną, cierpiąca na amnezję tancerką. Tej zaś poszukuje jej dawny kochanek, człowiek któremu oddana była niegdyś sercem i duszą – okazuje się jednak że utrata pamięci potrafi wiele zmienić..."

  Klikaj tutaj by przeczytać całą recenzję autorstwa Yaqzy.
  2005-04-10 - Rozmaitości

  Ankieta komiksowa


  W związku z pisaną przez siebie pracą, studentka filologii romańskiej prosi o współpracę czytelników komiksów. Jeżeli dysponujecie kilkoma minutami, wypełnijcie ankietę, jaką znajdziecie pod tym adresem.
  Wszelkie pytania prosze kierować na mail zielona@vp.pl.
  2005-04-10 - Rozmaitości

  Trailer gry ''Fantastic Four''


  Na stronie internetowej MTV obejrzeć można trailer gry Fantastic Four, powstającej w oparciu o film pod tym samym tytułem, wzorowany z kolei na serii komiksowej wydawnictwa Marvel. Klikajcie tutaj (wymagany Windows Media Player 9; można go ściągnąć za pośrednictwem ww. witryny).
  2005-04-09 - Konkurs

  Konkurs ''Constantine'' - wyniki


  7. kwietnia zakończył się konkurs Constantine. Wylosowane osoby to:

 • Sylwia Księżopolska, Warszawa
 • Kajetan Stasik, Poznań
 • Joanna Rinke, Łódź
 • Tomasz Frankiewicz, Konin

  Maile z informacją o zwycięstwie i kolejnych krokach zostały już wysłane.

  Jednocześnie informujemy, iż nastąpi niestety pewne opóźnienie w kwestii dostarczenia nagród - firma CD Projekt, (wydawca gry na rynku polskim) przesunęła premierę "Constantine'a" na dzień 22 kwietnia. Przesyłkę z nagrodą postaramy się wysłać jak najszybciej po premierze gry.
 • 2005-04-09 - Rozmaitości

  Forum - Rewolucje


  Zapraszamy do odwiedzenia naszego forum - teraz w nowej szacie graficznej i z nowymi rozwiązaniami. Liczymy na to, że nowe oblicze forum przypadnie Wam do gustu. Klikajcie tutaj.
  2005-04-09 - Film

  Będzie drugi ''Garfield''


  Jak donosi Variety, studio 20th Century Fox planuje nakręcenie sequela filmu Garfield, opartego na komiksie pod tym samym tytułem. Za kamerą stanie Tim Hill.
  Wcześniejsze dokonania tego reżysera to disneyowska "Wielka misja Maxa Keeble'a" oraz "Muppety z kosmosu" Jima Hensona.
  Premiera filmu "Garfield 2" została zaplanowana na 28 lipca 2006.

  [Variety]
  2005-04-08 - Rozmaitości

  Spotkanie z Szarlotą Pawel


  13.04.2005r. o godz.17.00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada – Korzeniowskiego Filia nr 50 (ul Paderewskiego 11 Gdańsk-Suchanino) odbędzie się spotkanie z Panią Szarlotą Pawel (Eugenią Pawel-Kroll) oraz prezentację książki „W stronę lata”
  2005-04-08 - Recenzje

  Great Teacher Onizuka #6


  "Od czego by tu zacząć? Hmm, może od tego, ze dzieje się dużo. Nawet bardzo dużo. Są pościgi, strzelaniny, piersi Tomoko, bijatyki, paralizatory, urządzenia do hackowania ghosta i mafia. Onizuka wpada w srogie kłopoty. (...)"

  Klikaj tutaj by przeczytać całą recenzję autorstwa Radykalnego Eda.
  2005-04-08 - Zapowiedzi

  Nowe tytuły z JPF


  Wydawnictwo JPF zapowiedziało wydanie dwóch nowych tytułów: w maju wystartuje Tokyo Mew Mew. w czerwcu zaś Heat. Obie publikowane będą w cyklu dwumiesięcznym (3 tom TMM pojawi się w październiku).
  2005-04-08 - Ukazały się

  Kwietniowy pakiet Egmontu w Imago


  W księgarni internetowej Imago można juz zamawiać kwietniowy pakiet Egmontu (Calvin i Hobbes #3, Conan #2, Kajko i Kokosz: Szranki i konury 2, Sandman: Refleksje i przypowieści 1)- klikajcie tutaj, w tym oddzielnie pakiet mangowy (Ranma 1/2 #5, Kamikaze Kaito Jeanne #6, Miecz Nieśmiertelnego #5, Kenshin #5) - klikajcie tutaj
  2005-04-07 - Film

  ''Monster'' - Amerykanie ekranizują mangę


  Studio New Line Cinema kupiło prawa do przeniesienia na duży ekran popularnej japońskiej serii mang Monster, których autorem jest Naoki Urasawa. Do dnia dzisiejszego w Kraju Kwitnacej Wiśni sprzedano 20 milionów egzemplarzy Monstera, jak również zrealizowano serial animowany na podstawie mangi.
  2005-04-06 - Rozmaitości

  Arashi wstrzymuje działalność


  "Z powodu braku możliwości licencyjnych wydawnictwo Arashi wstrzymuje działalność. Obecnie mamy możliwość wydawania tylko mang Tezuki, ale na inwestowanie w niekomercyjne tytuły na razie nas nie stać. Jeśli coś się zmieni w tym temacie, chętnie podejmiemy się drugiej próby."

  [Arashi]

  Wydawnictwo Arashi opublikowało na rynku polskim komiks Osamu Tezuki Metropolis.
  2005-04-02 - Film

  Soundtrack ''Sin City''


  Francuski serwis internetowy BoFilms.net zamieścił listę utoworów które skłądaja sie na soundtrack do filmu Sin City Roberta Rodrigueza; serwis umożliwił także przesłuchanie kilku fragmentów utworów. Wszystko - w rozwinięciu newsa.
  2005-04-01 - Zapowiedzi

  Przesunięcia w DK


  Na skutek błędu w przepływie informacji zapowiadane na dziś wydanie Supermana/Batmana zostaje przesunięte o jeden tydzień do przodu i ukaże się nie 1 tylko 8 kwietnia - i to niestety nie jest primaaprilisowy żart.

  Jednocześnie przesunie się też data ukazania się na rynku drugiego zeszytu Ultimate X-Men (zeszyt trafi na rynek 22 kwietnia), a trzeci zeszyt Supermana/Batmana do kiosków trafi 13 maja.

  Przepraszamy za powstałe z tego powodu zamieszanie.

  [Redakcja DK]