baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2005-03-31 - Recenzje

Ragnarok #1


"Od momentu zakupu PSX-a (ach, cóż to było za wydarzenie!) wielką estymą darzyć zacząłem gry RPG. Nie można się chyba temu dziwić, wziąwszy pod uwagę fakt, iż pierwszym tytułem, w jaki się zaopatrzyłem była siódma odsłona przesławnej serii „Final Fantasy” od magików ze Square, grą zaś która owładnęła mną bezpośrednio po niej - „Suikoden” od Konami."

Klikaj tutaj by przeczytać całą recenzję autorstwa Yaqzy.
2005-03-31 - Recenzje

Odmieniec #1


"Bohaterem owego "Odmieńca", nowego, wydanego przez Mandragorę komiksu spółki Oleksicki/Gradowski jest tajemniczy jasnowłosy wyrzutek żyjący poza nawiasem społeczeństwa, dla którego wszystko co niezwykłe, jest chlebem powszednim."

Klikaj tutaj by przeczytać pełną recenzję autorstwa Yaqzy i Azirafala.
2005-03-29 - Zapowiedzi

Zin Zin Press - plany


Jak poinformował nas Witold Tkaczyk, w planach Zin Zin Press są m.in. albumowe wersje publikowanych na łamach AQQ komiksów Igora Baranko (który będzie gościem specjalnym TRACH!a: Pitifiady, oraz Skaggy'iego zatraconego (którego drugi tom został narysowany, ale nie był nigdzie dotąd publikowany); dalsze komiksy Jakuba Rebelki i Benedykta Szneidera; 3. tom Eryka autorstwa Filipa Myszkowskiego, które artysta planuje jako swego rodzaju "opus magnum".

[Witek Tkaczyk-AQQ/Zin Zin Press]
2005-03-28 - Film

Nowy trailer ''Fantastic Four''


Oficjalną stronę internetowa filmu Fantastic Four wzbogacono o nowy, treściwy trailer - klikajcie tutaj by go obejrzeć (wersja QuickTime).
W akcji zobaczyć można poszczególnych bohaterów, demonstrujących swe moce także podczas starć.
2005-03-25 - Rozmaitości

''Likwidator'' taniej po Wielkanocy


Najnowszy album z przygodami Likwidatora, który w ograniczonej ilości egzemplarzy był sprzedawany podczas trwania WSK-5 w Warszawie (z samochodu przed wejściem do budynku, w którym odbywała się impreza, gdyż organizatorzy zakazali jego sprzedaży wewnątrz) będzie dostępny po Wielkanocy najpierw w sieci księgarni MATRAS oraz w księgarniach specjalistycznych, a później w sieci EMPiK-ów w całej Polsce.
2005-03-24 - Rozmaitości

''Garfield'' - recenzja gry


"(...)Wykorzystując popularność żarłocznego rudzielca CD Projekt rzucił na rynek lotem koszącym grę pod wiele mówiącym (i niespecjalnie odkrywczym, ale cóż tu nowatorskiego wymyślić) tytułem „Garfield”.(...)"

Klikajcie tutaj by przeczytac pełną recenzję autorstwa Yaqzy.
2005-03-24 - Zapowiedzi

''Priest'' w sierpniu


Jak poinformowało wydawnictwo Kasen, premiera manhwy Priest (której pierwsze kilkanaście stron opublikowano w magazynie Anime+ #1) nastąpi w sierpniu na konwencie Reanimation 4 (13-15 sierpnia 2005).
2005-03-22 - Rozmaitości

Kalendarze z Jeżem Jerzym w Imago


Księgarnia Imago.com.pl oglosiła promocję związaną z albumami Egmontu. Każdy, kto w księgarni stacjonarnej (Katowice, ul. Mickiewicza 14) dokona zakupu komiksów wydawnictwa Egmont na kwotę min. 100,00 a wśród tytułów znajdzie się najnowszy album serii Jeż Jerzy pt. Ziom, dostanie gratis kalendarz
ścienny z Jeżem Jerzym na rok 2005. Kalendarz nie jest dostępny w sprzedaży.
Promocja obowiązuje do 02.04.2005 lub do wyczerpania kalendarzy.

[Imago.com.pl]
2005-03-19 - Spotkania, wystawy, imprezy

WSK 2005 - zdjęć kilka...


Zapraszam do obejrzenia zdjęć z tegorocznych Warszawskich Spotkań Komiksowych. W galerii znajdują się zdjęcia ze spotkań z Tadeuszem Baranowskim, Krzysztofem Gawronkiewiczem i Grzegorzem Januszem oraz Dagmarą Matuszczak, plus kilka zdjęć ogólnych. Nienajlepsza jakość niektórych z nich wynika z problemów z oświetleniem w trakcie spotkań. Klikajcie tutaj.
2005-03-17 - Zapowiedzi

''Amazing Spider-Man'' później, ale grubszy


Mamy dwie wiadomości - dobrą i złą. Napierw zła: z powodu dogrywania szczegółów produkcyjnych, Dobry Komiks 5/2005 - najbliższy Amazing Spider-Man - opóźni się o tydzień. Czyli ukaże się 25 marca (jak zwykle w piątek). A dobra wiadomość jest taka, że to wydanie DK będzie grubsze, żeby zmieścić cały epizod potyczek Spideya z osobnikiem znanym jako Shade. Mieszczący trzy oryginalne części zeszyt będzie miał 68 stron i kosztował 6,90 zł.

Opóźnienia w wydaniu następnego zeszytu DK nie powinno być. Kolejny zeszyt Superman/Batman ukaże się więc tydzień po pojawieniu się w kiosku Amazing Spider-Mana. W razie zmiany planów poinformujemy Was o tym.

[Axel Springer]
2005-03-17 - Zapowiedzi

''Likwidator'' spod lady


"Z przykrością informuję, że nowy album o Likwidatorze nie będzie sprzedawany na warszawskich WSK. Organizatorzy podpisali umowę z właścicielem obiektu kina Grunwald, że nie będą tam podczas imprezy sprzedawane materiały atakujące państwo i jego organy władzy. A jako, że na takich treściach zbudowane są wszystkie przygody Likwidatora, nie będzie on sprzedawany podczas warszawskiej imprezy. Wydawca postara się zorganizować sprzedaż bezpośrednio z samochodu (jak za lat 80-tych) przed budynkiem kina Grunwald,
lub niedaleko od niego.

[Witold Tkaczyk - Zin Zin Press]
2005-03-15 - Recenzje

Ultimate X-Men #7


"Dla wszystkich oczekujących wieści o swych ulubieńcach - mutanci nadal mają się dobrze. Prą przed siebie w szalonym tempie, nie zapominając wszakże o pozostawionych z tyłu towarzyszach i uważając, by nie zahaczyć przypadkiem o osoby postronne."

Klikaj tutaj by przeczytać recenzję autorstwa Yaqzy.
2005-03-15 - Rozmaitości

Fullmetal Alchemist na Nintendo DS - screeny


Bandai zapowiedziało wydanie latem 2005 gry Fullmetal Alchemist (oparta na słynnej mandze i anime pod tym samym tytułem) na przenośną konsole Nintendo - DS. Gra należec bedzie do gatunku action-adventure, zaś ekran dotykowy konsoli będzie wykorzystany do korzystania z umiejętnosci alchemików - i np. zamiany niewinnych beczek w broń. W rozwinięciu newsa- screeny, niestety nie pierwszej jakości.
2005-03-14 - Zapowiedzi

Zapowiedzi Mandragory


Wydawnictwo Mandragora przedstawiło zapowiedzi wydawnicze do lipca włącznie. Oprócz kontynuacji zapoczątkowanych serii zobaczymy także one-shot Hitman/Lobo oraz kolejna serię ze świata Gwiezdnych Wojen: Star Wars: Republika. Szczegółowy plan wydawniczy w rozwinięciu newsa.
2005-03-10 - Rozmaitości

Będzie kolejny ''FMA''


Magazyn Famitsu w ostatnim numerze poinformował, iż Square Enix pracuje nad trzecią odsłoną gry na podstawie mangi/anime Fullmetal Alchemist - na PlayStation 2. Gra w Japonii nosić będzie tytuł "Hagane no Renkin Jutsushi 3: Kami wo Tsugu Shoujo" i pojawić się ma latem tego roku. Prawdopodobnie czerpać będzie z pełnometrażowego filmu o przygodach braci Elric.

[ign.com]
2005-03-09 - Recenzje

''Superman/Batman'' #1


"Logiczny przepis na murowany smakołyk: zatrudniamy sprawnego kucharza, bierzemy kilkadziesiąt kilo największej komiksowej ikony Ameryki, dorzucamy kolejne kilkadziesiąt drugiej, mieszamy i podajemy w sosie własnym....
Czasami jednak okazać się może, że stuprocentowo pewny przepis nie da tego, czego oczekiwaliśmy."

Klikaj tutaj by przeczytać recenzję autostwa Yaqzy.
2005-03-09 - Zapowiedzi

''Anime+''- zawartość


Premiera Anime+ coraz bliżej. Pora więc uchylić nieco rabka tajemnicy, co do zawartości pierwszego numeru. Jak zapewne zauważycie, gazeta została podzielona na kilka części, tworzacych stałe działy. Nie oznacza to jednak, że tak zostanie na zawsze - jest to pierwszy numer, wszystkie Wasze wnioski weźmiemy pod uwagę przy projektowaniu kolejnych.
2005-03-07 - Konkurs

Konkurs''Constantine''


W związku ze zbliżającą się premierą filmu Constantine zapraszamy do konkursu organizowanego wspólnie z oficjalnym dystrybutorem filmu - Warner Bros. Polska. Do wygrania gry Constantine w wersji na PC. Klikajcie tutaj.
2005-03-05 - Film

''Constantine''- obszerne materiały o filmie


W przedzień polskiej premiery (11.03) filmu Constantine z Keanu Reevesem w roli głównej, będącego adaptacją serii komiksowej Hellblazer z wydawnictwa DC zapraszamy do zapoznania się z obszernymi materiałami dotyczącymi produkcji- klikajcie tutaj.
Po kliknięciu tutaj zaś przeczytać można wywiady z odtwórcami głównych ról i reżyserem.
Oficjalna polska strona filmu- tutaj
2005-03-05 - Recenzje

Osiedle Swoboda #1


"Osiedle Swoboda jest jednym z najbardziej znanych i najlepiej rozpoznawalnych polskich tytułów komiksowych. I nieistotnym jest, że dopiero teraz wydany został w formie pojedynczego albumu.(...)"

Klikaj tutaj by przeczytać całą recenzję autorstwa Azirafala.
2005-03-04 - Zapowiedzi

Mistrzowskie zapowiedzi Egmontu


Egmont w ramach serii Mistrzowie Komiksu wyda następujące komiksy:

marzec – Feralny major – scen. i rys. Moebius
maj – Azyl Arkham– scen. Grant Morrison, rys. Dave McKean
lipiec – Kingdom Come – scen. Mark Waid, rys. Alex Ross
wrzesień – Legendy naszych czasów – rys. Enki Bilal.
2005-03-04 - Zapowiedzi

''Jeż Jerzy'': Ziom- okładka


Na WSK swą premierę będzie miał kolejny tom serii Jeż Jerzy. Nowy album zatytułowany będzie "Ziom" - zawierał zaś będzie krótkie historie (okładka- w rozwinięciu. Jak poinformowali twórcy bohatera, że rozpoczęły się właśnie prace nad kolejnym tomem pod tytułem "Człowiek z blizną". Tym razem będzie to pełnometrażowa historia, a osią zdarzeń będą losy Pietii "Blizny" Pawłowa.
2005-03-03 - Rozmaitości

''Locke'' i ''Mangamix'' taniej


wydawnictwo Waneko wystartowało z promocją dotyczącą serii Locke Superczłowiek- poszczególne jej tomy można teraz kupić w cenie: #1-8 4,50 zł/egz, #9-10 6,50 zł/egz; i magazynu Mangamix- teraz każdy numer kosztuje 7 zł/egz. Ponadto wciąż trwa promocja serii Cześć, Michael- każdy, kto złoży zamówienie drogą wysyłkową, może otrzymać 4. tom mangi za 1 zł.
Promocja trwać będzie do końca marca.

[Waneko]
2005-03-02 - Zapowiedzi

Kultura Gniewu na WSK


Na tegoroczne Warszawskie Spotkania Komiksowe, które odbędą się 19 marca w Domu Wojska Polskiego w Warszawie, wydawnictwo Kultura Gniewu przygotowało dwie premiery. Będą to albumy, o których wielu fanów komiksu mogło słyszeć już wcześniej i na które wielu fanów niecierpliwie czeka – słynne O zmroku mistrza polskiego komiksu Tadeusza Baranowskiego oraz legendarna Misja Adriana Madeja. Oba po raz pierwszy zaistnieją w albumowej formie.