baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2005-02-28 - Rozmaitości

Rozdano Oscary


Na oscarowej gali uszczknęły także coś dla siebie filmy Spider-Man 2- uhonorowany Oscarem w kategorii "Najlepsze efekty specjalne" oraz Iniemamocni- jako "Najlepszy film animowany" i za "Najlepszy montaż dzwięku" (Michael Silvers i Randy Thom).

[Filmweb]
2005-02-27 - Zapowiedzi

Nowy Ziniol na TRACH-u


Premiera czterdziestego, ostatniego Ziniola odbędzie się 20 kwietnia na TRACH!u, a nie jak wcześniej zapowiadano na warszawskich WSK. Numer posiadał będzie 52 strony pełne komiksów oraz dwa dodatki: erratę do numeru 38 autorstwa Macieja Pałki i Piotra Szreniawskiego oraz pierwszy numer nowego zina tej samej spółki.
2005-02-27 - Rozmaitości

Polskie WWW ''Constantine'a''


Wystartowałą oficjalna polska strona poświęcona filmowi Constantine z Keanu Reevesem w roli głównej (film oparto na serii komiksowej Hellblazer).
Można na niej m.in. obejrzeć zapowiedź filmu, przeczytać wstępne informacje o samej produkcji i jej bohaterach, obejrzeć zdjęcia, ściągnąć tapety. Film trafi na ekrany polskich kin 11 marca. Klikajcie tutaj.

[Dariusz Sędek ]
2005-02-27 - Rozmaitości

WWW Jacka Frąsia


Odwiedzić można już stronę internetową Jacka Frąsia, twórcy m.in. albumu Glinno. Można na niej zapoznać się z twórczością artysty, w tym przejrzeć galerie jego plakatów, komiksów, ilustracji. Klikajcie tutaj.
2005-02-24 - Rozmaitości

Kanon Twórców


"Kanon Twórców to konkurs otwarty. Czekamy na niebanalne prace artystów w wieku 18-27 lat. Wyróżniliśmy siedem kategorii (w każdej z nich przydzielane będą trzy nagrody i trzy wyróżnienia): fotografia, wideo, animacja, grafika 2D, grafika 3D, motion design i komiks. Możesz zgłosić się do kilku z nich, jeśli uda Ci się przysłać w każdej wybranej kategorii dwie zgodne z regulaminem prace. Na zgłoszenia czekamy do 30 kwietnia 2005 r."
2005-02-23 - Zapowiedzi

''Esencja'' za 29.90 zł


Komiks Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona: Esencja Grzegorza Janusza i Krzysztofa Gawronkiewicza zapowiedziany na marzec przez wydawnictwo Mandragora kosztować ma 29,90 zł. Liczył będzie 36 stron w twardej oprawie.

[Mandragora]
2005-02-22 - Zapowiedzi

''Priest'' w ''Anime+''


W pierwszym numerze magazynu Anime+ (premiera- 11 marca) przeczytać będzie można pierwszy rozdział (32 strony) polskiej wersji komiksu Priest. Polskie tłumaczenie zostało przygotowane przez wydawnictwo Kasen, które planuje wydanie tego komiksu w tomikach.
2005-02-19 - Konkurs

Konkurs ''Mangi z Waneko'' zakończony


Minął ostateczny termin udziału w konkursie Mangi z Waneko. Szczęśliwi zwycięzcy to:

-Ewelina Schmidt, Bydgoszcz
-Mirosława Stankiewicz, Warszawa
-Piotr Królikowski, Radom
-Marta Jasińska, Bydgoszcz
-Marek Palka, Warszawa

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. W najbliższym czasie skontaktujemy się w celu ustalenia szczegółów wysyłki nagród.
Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!
2005-02-18 - Film

Fonda i Logue w ''Ghost Riderze''


Donal Logue dołączył do obsady Ghost Ridera- zagra Macka, najlepszego przyjaciela głównego bohatera i jednocześnie mechanika zajmującego się jego motocyklami. Trwają rozmowy z Peterem Fondą, który miałby z kolei wcielić się w rolę Mephistophelesa.
2005-02-18 - Film

Debney i Revell skomponują muzykę do ''SinCity''


Jak donosi serwis Music From the Movies John Debney i Graeme Revell zostali zatrudnieni przez Roberta Rodrigueza do pracy na nad ścieżką dźwiękową do filmu Sin City (reż. Robert Rodriguez i Frank Miller) na podstawie słynnej serii komiksowej. Obaj kompozytorzy zajmą się osobnymi fragmentami filmu, współpracujac przy tym z samym Rodriguezem. Debney i Revell pracowali wcześniej wspólnie nad filmami "Mali agenci", zaś sam Revell nad "Od zmierzchu do świtu".

[Music From the Movies]
2005-02-15 - Konkurs

Rozstrzygnięcie konkursu ''Lucky Luke''


Wczoraj minął ostateczny termin udziału w konkursie Lucky Luke. Szczęśliwi zwycięzcy to:

-Adela Kielak, Mrozy
-Mariusz Sówka, Bytom
-Katarzyna Guziałek, Poznań

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Maile z informacją o wygranej zostały już wysłane.
Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!
2005-02-15 - Rozmaitości

Trailer gry ''Constantine''


Na łamach serwisu Game Trailers obejrzeć można kolejną zapowiedź gry Constantine powstałej w oparciu o film z Keanu Reevesem w roli głównej, który to z kolei czerpie pełnymi garściami z serii komiksowej "Hellblazer". Gra zostanie wydana na konsole Xbox i PS2 o raz na PC. Trailer dostępny w formatach:

-Quicktime (oglądaj/ściągnij)
-Windows Media Player (oglądaj/ściągnij)

[Game Trailers]
2005-02-15 - Rozmaitości

Janek Koza dla Heyah


Heyah zaczyna rok nową, pełna humoru kampanią reklamową prezentującą zmiany w ofercie marki. Heyah zgodnie z obietnicą obniża ceny – od poniedziałku, 7 lutego, wszyscy użytkownicy Heyah wysyłają SMSy w sieci za jedyne 3 grosze brutto. To najniższa cena na rynku europejskim.
2005-02-14 - Zapowiedzi

Nowe informacje o ''Anime+''


Nowe czasopismo Anime+, którego premiera wypada już za niecały miesiąc (zapowiadana data to 11 marca), będzie na początku kwartalnikiem. Kolejny numer planowany jest na koniec czerwca, wydawca nie wyklucza jednak zmiany częstotliwości ukazywania się pisma.
2005-02-12 - Rozmaitości

''Hellboy'' na PSP


Sony Pictures Home Entertainment poinformowało, iż wyda 19 kwietnia cztery kolejne filmy na dyskach UMD (Universal Media Disc- dyski wykorzystywane przez nową przenośną konsolę Sony, PlayStation Portable. Nośnik może pomieścić do 1.8 GB danych) - "XXX, Hellboy, "Resident Evil 2" oraz "Once Upon A Time in Mexico" ("Pewnego razu w Meksyku: Desperado 2").

[Sony Pictures Home Entertainment]
2005-02-11 - Rozmaitości

Z filmu do gry- ''Batman Begins''


Electronic Arts ogłosiło, iż postaciom w grze Batman Begins (będącej adaptacją filmu Christophera Nolana pod tym samym tytułem), postaciom tak swego wyglądu, jak i głosów użyczą aktorzy odtwarzający główne role w filmie- Christian Bale (Bruce Wayne/Batman), Michael Caine (Alfred Pennyworth), Liam Neeson (Henri Ducard), Katie Holmes (Rachael Dawes), Cillian Murphy (Dr Jonathan Crane), Tom Wilkinson (Carmine Falcone), oraz Morgan Freeman (Lucius Fox).

Screeny z gry- po kliknięciu tutaj.

[ign.com]
2005-02-11 - Rozmaitości

Nominacje do nagród Saturna


Akademia Filmów Sci-Fi, Fantasy i Horroru przyznała nominacje do Saturn Awards. Siedem nominacji zdobył Spider-Man 2 (m.in. w kategorii "Najlepszy film fantasy"). W kategorii produkcji telewizyjnych cztery nominacje uzyskały Tajemnice Smallville. Hellboy'a nominowano w kategorii "Najlepszy film fantasy", Blade'a: Mroczną Trójcę w kategorii "Najlepszy horror", zaś Iniemamocnych w kategorii "Najlepszy film animowany".

Saturny zostaną wręczone 3 maja w hotelu Hilton w Universal City.

Ewelina Nasiadko, Filmweb
[Katarzyna Modrzejewska- Filmweb]
2005-02-11 - Film

Noel Neill w ''Superman Returns''


Do obsady filmu Superman Returns dołączyła Noel Neill- odtwórczyni roli Lois Lane w "Supermanie" z 1948 roku i "Atom Man vs. Superman" z 1950, a także matki Lois w "Supermanie" z 1978 roku.

[Superman V]
2005-02-09 - Zapowiedzi

Waneko w lutym


Wydawnictwo Waneko podało terminy wydania dwóch z trzech mang planowanych na luty. I tak siódmy tom serii Love Hina będzie dostępny 16 lutego, zaś jedenasty tom serii Mars ok 20-23 lutego. Nie sprecyzowano terminu wydania pierwszego tomu serii Seimaden.

[Waneko]
2005-02-08 - Film

Kal Penn w ''Superman Returns''


Kal Penn, gwiazda "O dwóch takich co poszli w miasto" ("Harold & Kumar Go to White Castle") dołączył do obsady Superman Returns Bryana Singera. Aktor wcieli się w postać przyjaciela głównego bohatera- poinformowała Mira Nair, reżyser nowego filmu Kala Penna.
2005-02-08 - Film

Famke Janssen w ''X-Men 3''


Famke Janssen, odtwórczyni roli Jean Grey w pierwszych dwóch odsłonach filmu X-Men potwierdziła swój udział w trzeciej części adaptacji słynnego komiksu Marvela. Wziąwszy pod uwagę los bohaterki w drugiej części i wypowiedzi aktorki odnośnie scenariusza nowego filmu, spodziewać się mozemy pojawienia się Dark Phoenix.

[Moviehole]
2005-02-05 - Rozmaitości

Update strony ''Batman Begins''


Oficjalna strona interentowa filmu Batman Begins w reżyserii Christophera Nolana doczekała się przebudowy i uaktualnienia. Dodane zostały nowe działy, w nich zaś m.in. tapety, grafiki związane z produkcją filmu, wywiady z jego twórcami. Klikajcie tutaj.
2005-02-04 - Zapowiedzi

Mandragora w marcu- uzupełnienie


Wydawnictwo Mandragora uzupełniło zapowiedzi na miesiąc marzec- poza pierwszym zeszytem serii Banner i kolejnym tomem 100 naboi zobaczymy także dziewiąty zeszyt Punishera (24 strony za 5 zł) oraz album Otto Bohater: Esencja (scen. Grzegorz Janusz, rys. Krzysztof Gawronkiewicz; twarda oprawa, pełny kolor, 40 stron).
W rozwinięciu newsa okładki komiksów, w tym polska Punishera.
2005-02-04 - Film

''Superman'' nadleci 30 czerwca 2006


Warner Bros. ustaliło na 30 przyszłego roku premierę filmu Superman w reżyserii Bryana Singera. W filmie wystąpią m.in. Brandon Routh, Kate Bosworth, Kevin Spacey, James Marsden, Hugh Laurie, Sam Huntington oraz Eva Marie Saint.
Największa konkurencją dla obrazu będą produkcje "Pajęczyna Charlotty" ("Charlotte's Web")- premiera przewidziana na 23 czerwca, oraz "Piraci z Karaibów: Skrzynia truposza" ("Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest")- premiera 7 lipca.

[ComingSoon.net]
2005-02-02 - Rozmaitości

Iniemamocni powrócą w kolejnej grze


Mimo że przygotowania do realizacji drugiej części filmu Iniemamocni jeszcze się nie rozpoczęły, THQ ogłosiło, iż trwają prace nad klejną grą (dokładnego tytułu jeszcze nie ustalono)wykorzystująca postaci z produkcji Disney'a i studia Pixar. Tytuł zadebiutować ma jesienią tego roku na platformy PC, Macintosh, Xbox, GameCube, PlayStation 2, PSP, Nintendo DS oraz Game Boy Advance.
2005-02-02 - Film

Siedmiu złych ex-chłopaków


Jak donosi Hollywood Reporter, Edgar Wright, współtwórca scenariusza i reżyser filmu "Wysyp żywych trupów" stanie za kamer przygotowywanej przez Universal Pictures adaptacji komiksu Bryana Lee O'Malley'a Scott Pilgrim's Precious Little Life.