baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2005-01-31 - Film

Huntington jako Jimmy Olsen


Jak donosi The Hollywood Reporter, Sam Huntington (znany z ról w takich filmach jak "Z dżungli do dżungli" czy "To nie jest kolejna komedia dla kretynów") zagra rolę pracującego dla gazety Daily Planet Jimmy'ego Olsena w filmie Bryana Singera Superman
2005-01-29 - Zapowiedzi

Przesunięcia w Mandragorze


Wydawnictwo Mandragora dokonało korekty swego planu wydawniczego- w styczniu pojawi się przesunięty z grudnia 31. zeszyt Spawna, ponadto ze stycznia na marzec przesunięto pierwszy zeszyt miniserii Banner Corbena i Azzarello, a ze stycznia na marzec kolejny tom 100 naboi: Farbowany detektyw #1.

[Mandragora]
2005-01-29 - Rozmaitości

''Cześć, Michael!'' za 1 zł


Wydawnictwo Waneko od pierwszego lutego rozpoczyna nową promocję- każdy kto złoży zamówienie drogą wysyłkową może otrzymać czwarty tom mangi Cześć, Michael! za 1 zł. Oferta ważna do wyczerpania zapasów.

[Waneko]
2005-01-27 - Zapowiedzi

JPF- zmiana planu wydawniczego


Wydawnictwo JPF uaktualniło swój plan wydawniczy- przesunięciu uległy daty wydań nowych tytułów, jak i kontynuowanych serii. Na maj przewidziano wprowadzenie dwóch nowych serii, których tytułów nie podano jeszcze do publicznej wiadomości. W czerwcu z kolei ukaże się pierwszy tom mangi Hack.
Dokładne zapowiedzi- w rozwinięciu newsa.
2005-01-27 - Film

Man-Thing w TV i na DVD


Jak donosi Fangoria, film Man-Thing, powstający we współpracy Lions Gate Films i Marvel Studios nie pojawi sie w kinach- obejrzeć będzie go można na kanale Sci-Fi w kwietniu, skąd- 14 czerwca - trafi bezpośrednio na DVD.
2005-01-27 - Film

''AvP''- wyniki sprzedaży DVD i VHS


Jak donosi Hollywood Reporter, film Alien vs. Predator sprzedał się w liczbie 1.85 mln kopii (DVD i VHS) pierwszego dnia na półkach sklepowych.
I mimo, że nie stanowi to rekordu, zaznaczyć trzeba, iż sprzedaż taka oznacza, iż osiągnięto wynik finansowy porównywalny z weekendem podczas którego odbyła się premiera kinowa filmu- $38.3 mln $.

[Hollywood Reporter]
2005-01-27 - Rozmaitości

Miasto Łotrów


Jeszcze w 2005 roku ukaże się dodatek do gry on-line City of Heroes, pozwalającej wcielić się w stworzonego od podstaw przez siebie superbohatera. Dodatek nosić będzie tytuł City of Villains, i umożliwi stanięcie po drugiej stronie barykady.
2005-01-26 - Film

''Catwoman'' nominowana do Złotych Malin


Film Catwoman (wykorzystujący postać znanej z komiksów DC tytułowej Catwoman) z Hale Berry w roli głównej nominowany został w siedmiu kategoriach (w tym dla Najgorszej Aktorki) przez Golden Raspberry Award Foundation do Złotych Malin- nagród przyznawanych najgorszym filmom.

[Golden Raspberry Award Foundation]
2005-01-25 - Zapowiedzi

Okładki Egmontu na luty


Wydawnictwo Egmont przedstawiło okładki przygotowywanych na luty tytułów. Są to: Ranma 1/2 #4, Miecz Nieśmiertelnego #4, Kenshin #4, Kamikaze Kaito Jeanne #5, Jeremi #4, Hellboy: Trzecie życzenie i inne opowieści, Tajemnica Trójkąta #2: Młodzieniec w całunie, Technokapłani #5: Sekta Technobiskupów. Okładki do obejrzenia w rozwinięciu newsa.
2005-01-24 - Rozmaitości

Shirley napisze nowelizację ''Constantine'a''


John Shirley, współutor scenariusza do filmu Kruk, wielu ksiażek (w tym "City Come A-Walking", "Really Really Really Really Weird Stories " i trylogii "A Song Called Youth") i opowiadań zajął sie nowelizacją filmu Constantine z Keanu Reeve'sem w roli głównej.
W planach są także nowele wykorzystujące tego samego bohatera, ale nie bazowane na filmie, a na komiksie- tytuły pierwszych dwóch publikacji to "Warlord" oraz "Subterranean".

[edge trends]
2005-01-24 - Rozmaitości

Nowa gra z Naruto na Nintendo DS


Firma Tomy ujawniła nowe szczegóły odnośnie swojego nowego tytułu na Nintendo DS- Naruto: Saikyo Ninja Daikesshu 3. Gra, tak jak jej zeszłoroczny poprzednik (jeszcze na GBA) należeć będzie do gatunku scrollowanych gier akcji 2D. Dotykowy ekran konsoli umożliwiać ma szybkie przełączanie się między bohaterami oraz wykonywanie technik ninja. Data premiery nie została jeszcze ustalona.
2005-01-23 - Rozmaitości

Mandragora obniża ceny


Jak poinformował Przemysław Wróbel z Mandragory, wydawnictwo od lutego wprowadzi w życie zapowiadaną od dawna obniżkę ceny- tym samym za zeszyt, który do tej pory kosztował 8 zł zapłacimy teraz 5 zł, kosztem gorszej jakości okładki (cieńsza, bez folii).
Nowe plany wydawnicze pojawią się za ok. 2 tygodnie, po festiwalu komiksu w Angouleme.

[Mandragora]
2005-01-22 - Film

Beowulf spod pióra Gaimana


Roger Avary i pisarz Neil Gaiman (Sandman) zakończyli prace nad scenariuszem filmu, który będzie opowiadał historię bohaterskiego wikinga Beowulfa. Reżyserią obrazu, który powstanie w tej samej technice co "Ekspres Polarny", zajmie się Robert Zemeckis.
2005-01-19 - Film

Oficjalny trailer i www ''Fantastic Four''


W sieci zadebiutował, pokazywany dotąd tylko w kinach- przed Elektrą- trailer Fantastic Four- do obejrzenia, w trzech jakościach, tutaj. zobaczymy na nim wszystkich bohaterów, w tym i Dooma, w akcji.
Odwiedzić można także już oficjalną stronę interentową filmu- na niej zaś zdjęcia, szczegóły biografii itp- tutaj.
2005-01-18 - Rozmaitości

Inu Yasha na PS2


Bandai zapowiedziało na lato 2005 wydanie gry 3D opartej na serii Inu Yasha. Tytuł należeć ma do gatunku gier akcji. Walczymy używając dwóch postaci, z których jedna toczy bój na pierwszym planie, druga zaś wspiera ją z głębi ekranu. Platformą docelową jest PlayStation 2.

[the magicbox.com]
2005-01-18 - Konkurs

Konkurs z Waneko- zmiana terminu zakończenia


W zwiazku z przerwą w działaniu serwisu Aleja Komiksu przesunięciu o dwa tygodnie ulega także data zakończenia konkursu prowadzonego wspólnie z wydawnictwem Waneko- obecny termin nadsyłania odpowiedzi to 17 lutego 2005.
2005-01-18 - Zapowiedzi

Plany Waneko na rok 2005


Waneko podało do publicznej wiadomości orientacyjne daty wydań mang w roku 2005- do przeczytania w rozwinięciu newsa. Poza wydawanymi obecnie seriami w listopadzie i grudniu wydane mają zostać nowe tytuły. Bliższych szczegółów na ich temat nie ujawniono.
2005-01-18 - Spotkania, wystawy, imprezy

TRACH! 2 w kwietniu


W dniach 20 - 24 kwietnia w Lublinie (Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16) w ramach Festiwalu Kultury Alternatywnej "ZdaErzenia" odbędzie się druga odsłona lubelskiej imprezy komiksowej TRACH!, z większym rozmachem i bardziej atrakcyjnym programem (m.in. zagraniczni goście). Mimo to, podobnie jak w roku ubiegłym, wstęp na imprezę będzie bezpłatny. Szczegółowe informacje wkrótce.

[Hubert Ronek]
2005-01-18 - Rozmaitości

Styczniowy Avatarae on-line


W sieci od kilku dni przeczytać można nowy numer magazynu internetowego Avatarae. Dział komiksowy obrodził całym stosem recenzji, przeczytać można także relację z Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi.
Klikajcie tutaj.
2005-01-18 - Rozmaitości

Przerwa w działaniu


Jak dało się zauważyć, przez ostatnie dwa tygodnie serwis Aleja Komiksu był niedostępny- przerwa w działaniu wystąpiła z przyczyn technicznych, niezależnych od nas. Podjęte zostały odpowiednie środki, by podobna sytuacja już się w przyszłosci nie powtórzyła.
Od dzisiaj powracamy do zwykłego trybu pracy.
O wszelkich błędach, jakie ewentualnie mogą pojawić się na stronie prosimy informować na forum.
2005-01-04 - Rozmaitości

WWW Michała Antosiewicza


W internecie zadebiutowała strona poświecona Krakersowi i twórczości Michała Antosiewicza. Strona jest w fazie testów i są na niej dwa błędy - wkrótce zostaną usunięte, a sama strona będzie w przyszłości rozbudowywana. Wkrótce pojawi się więcej komiksów i kilka nowych tekstów. Klikajcie tutaj.

[Michał Sław Antosiewicz]
2005-01-04 - Zagranica

Udon dla ofiar tsunami


Wydawnictwo Udon, znane z wydawanego także u nas (przez Axel Springer) Street Fightera, postanowiło przekazać 5% z dochodu ze sprzedaży następujących produktów: Street Fighter #12, Darkstalkers #2, Street Fighter Eternal Challenge Artbook oraz Street Fighter Panoramic Poster organizacji charytatywnej World Vision- w celu wspomożenia ofiar tsunami, które spustoszyło południową Azję.
2005-01-03 - Rozmaitości

Polskie www Megatokyo już niedługo


Żródła zbliżone do oficjalnych donoszą, że prace nad polską sieciową edycją komiksu Megatokyo idą pełną parą. Premiera w ciągu najbliższych tygodni, po rozwiązaniu kilku kwestii natury formalnej i technicznej. Fani mogą
spodziewać się zrobionego od podstaw tłumaczenia oraz paru niespodzianek.

[Krejt]
2005-01-03 - Rozmaitości

Wygraj mangi z Waneko!


Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie prowadzonym we współpracy z wydawnictwem Waneko (które dostarczyło nagrody i przygotowało pytania do samego konkursu). Do wygrania- zestawy komiksów. Wszystkie szczegóły- po kliknięciu tutaj.
2005-01-02 - Zapowiedzi

Pożegnalny album Baranowskiego- nowe szczegóły


W pierwszym rzędzie chciałbym podziekować Tym Wszystkim z Państwa, którzy przysłali mi tak liczne życzenia Świąteczne i Noworoczne.
Pomimo iż w tym czasie wymienialiśmy wielokrotnie między sobą kartki i rysunki z Życzeniami wychodząc z założenia, że życzyć sobie Wszystkiego Najlepszego nigdy nie jest za wiele po raz kolejny życzę Wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku.