ARCHIWUM WIEŚCI

2004-09-30 - Rozmaitości

''Focus Ekstra'' o bohaterach komiksów


W najnowszym numerze Focus Ekstra (6/2004), poświęconego tematyce mitów, przeczytać można artykuł Piotra Gocieka "Papierowa odyseja" o komiksowych bohaterach- w tym Spidermanie, Supermanie, Batmanie i kilku innych.
2004-09-30 - Recenzje

Kaznodzieja #6: Dawne Dzieje: Święty od Morderców #1


"Tym razem cały album poświęcony jest historii Świętego. Poza wstępem i kilkoma scenami w piekle, cały tom dzieje się na Dzikim Zachodzie (już wcześniej dało się odczuć fascynację scenarzysty tym okresem historii Stanów Zjednoczonych, co zresztą autor sam wyjaśnia w napisanym przez siebie wstępie). Tam poznajemy mężczyznę, który już wtedy budził strach w innych ludziach. "

Klikaj tutaj by przeczytać całą recenzję autorstwa Maciasa.
2004-09-30 - Spotkania, wystawy, imprezy

Konferencja prasowa MFK 2004


Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Komiksu KOMIKS 2004 (Łódzki Dom Kultury, 15-17 października) informują, że w poniedziałek 4 października 2004 roku, o godz. 14.00 w siedzibie agencji reklamowej TESTARDO-Redcell (Warszawa, ul. Jasna 24) odbędzie się konferencja prasowa dotycząca piętnastej, jubileuszowej edycji festiwalu. Gościem konferencji będzie Henryk Chmielewski, autor "Tytusa, Romka i A'Tomka".

[Piotr Kasiński-rzecznik prasowy MFK 2004]
2004-09-29 - Zapowiedzi

Artbook ''Chobits'' przesunięty


Wydawnictwo JPF poinformowało dziś, iż z powodu niewielkich problemów technicznych zostało zmuszone do przesunięcia o tydzień daty premiery
artbooka Chobits - Your Eyes Only.

Nowa data premiery to: 08-10-2004
2004-09-27 - Film

Barbarzyńca Groo będzie sfilmowany


Firma Intellectual Properties Worldwide, której właścicielem jest Marc Toberoff, kupiła właśnie prawa do przeniesienia na duży ekran komiksowej serii Sergio Aragonesa i Marka Evaniera Groo the Wanderer, której kolejne zeszyty ukazują się nieprzerwanie od roku 1983.
2004-09-26 - Recenzje

Sandman #8: Zabawa w Ciebie #1


"Cztery miesiące upłynęły od ostatniej wizyty w Śnieniu (Pora Mgieł cz.2). Kilka dni temu Egmont obdarował nas kolejną częścią sagi o Władcy Snów o jakże zagadkowym tytule. Zabawa w Ciebie... Zobaczmy czy rzeczywiście będzie zabawnie..."

Klikaj tutaj by przeczytać całą recenzję autorstwa Krejta.
2004-09-25 - Film

''Spider-Man 2''- recenzja filmu


"To, że druga część powstanie, stało się oczywiste dla producentów zanim jeszcze pierwsza część weszła na ekrany, a masa zielonych banknotów, spływająca na ich konta tylko utwierdziła ich w przekonaniu, że z tym samym reżyserem i tą samą obsadą trzeba nakręcić sequel zgodnie z odwiecznymi prawidłami: to samo co w poprzedniku dwa razy szybciej, mocniej i efektowniej."

Klikaj tutaj by przeczytać całą recenzję autorstwa Yoghurta.
2004-09-25 - Film

''Blade:Trinity''- nowy plakat


New Line Cinema udostępniło nowy plakat (do obejrzenia poniżej) z filmu Davida Goyera Blade Trinity, wieńczącego trylogię o przygodach Blade'a (granego przez Wesley'a Snipesa)- łowcy wampirów.
W najnowszej części u boku Snipesa wystąpią Kris Kristofferson, Ryan Reynolds, Jessica Biel, oraz Parker Posey.
Amerykańska premiera filmu planowana jest na 8 grudnia.
2004-09-24 - Recenzje

Hulk/Wolverine: 6 godzin #1


"Co otrzymamy, jeśli upchniemy zielonego olbrzyma, dwóch agresywnych przestępców, chłopca ukąszonego przez jadowitego węża (to jemu pozostało właśnie te tytułowe „6 godzin”) i odludka rodem z Kanady na 28 stronach?"

Klikaj tutaj by przeczytać całą recenzję autorstwa Yaqzy.
2004-09-23 - Konkurs

Błyskawiczny konkurs Egmontu


Wydawnictwo Egmont ogłosiło konkurs z okazji premiery filmu Hellboy i wydania w Polsce książek o Piekielnym Chłopcu- do wygrania plakaty filmowe podpisane przez reżysera filmu Guilerma del Toro.

Szczegóły- po kliknięciu tutaj.
2004-09-23 - Recenzje

Spectacular Spiderman #1


"„ SSM” jest stosunkowo nową pozycja, gdyż w USA wyszło dopiero około szesnaście numerów drugiej serii (czyli tzw. Volume 2). Prawda jest jednak taka, że pomimo „nowego” tytułu i wyzerowania numeracji, „ SSM” to kontynuacja zamkniętego już cyklu- „ Peter Parker: Spider-man”. Typowy zabieg, by zwiększyć sprzedaż, ale w zasadzie czysto kosmetyczny, do czego jeszcze wrócę."

Klikaj tutaj by przeczytać całą recenzję autorstwa Maciasa.
2004-09-23 - Film

Sarah Michelle Gellar jako Sabrina


Paramount Pictures we współpracy z Archie Comics Entertainment zajmie się produkcją filmu opartego na przygodach Sabriny, Nastoletniej Czarownicy ("Sabrina The Teenage Witch")- na podstawie tego komiksu powstał także serial telewizyjny z Melissą Joan Hart w roli głównej.
2004-09-22 - Zapowiedzi

Plany Kasenu


Jak poinformowało na swojej stronie internetowej wydawnictwo Kasen jeszcze we wrześniu pojawić się powinny kolejne tomy Wspomnień Demona i Island, na październik zaś planowana jest premiera nowego tytułu, mangi na podstawie gry Ragnarok.
2004-09-22 - Rozmaitości

Spider-Man 2 na Nintendo DS


Firma Activision poinformowała dziś, że ich pierwszym tytułem na nową przenośną konsolę Nintendo, Nintendo DS, będzie gra na postawie filmu Spider-Man 2. Tytuł ten będzie jednocześnie jedną z gier towarzyszących samej premierze konsoli.

[superherohype]
2004-09-22 - Zapowiedzi

Silent Hill w Dobrym Komiksie


Wydawnictwo Axel Springer ujawniło, jaka seria zostanie wprowadzona na rynek dnia 1 października 2004.
Będzie to Silent Hill, komiks z wydawnictwa IDW Publishing, do którego scenariusz napisał Scott Ciencin, rysunkami zajął się zaś Ben Templesmith. Silent Hill kosztował będzie 5,90 zł.
2004-09-22 - Recenzje

Chobits #8


"Stare, dobre przysłowie zwykło mawiać: „Dobre złego początki”. Zasada ta, ku memu niekłamanemu żalowi obowiązuje ostatnimi czasy wszędzie, co boli mnie niemiłosiernie. Zawiedzione nadzieje to jedna z gorszych rzeczy, jaka może się człowiekowi przytrafić. A do grona takowych nadziei dołączył niedawno Chobits."

Klikaj tutaj by przeczytać całę recenzję autorstwa Yoghurta.
2004-09-21 - Film

Trailer ''Elektry''


Z tej strony Serwisu Movie-list ściagnąć można trailer (format QuickTime) filmu Elektra z Jennifer Garner w roli głównej. Zobaczymy w nim fragmenty wywiadu z główną bohaterką, urywki z planu filmowego i z samego filmu.
2004-09-21 - Rozmaitości

Nowy Avatarae on-line


Ukazał się nowy numer (8-9/2004) magazynu internetowego Avatarae. W nim zaś m.in. podwójna dawka atrakcji komiksowych- 23 recenzje i zwyczajowo komiks: Mutująca teczka Ireneusza Mazurka i Piotra Nowackiego.
Wszystko to do poczytania po kliknięciu tutaj.
2004-09-20 - Spotkania, wystawy, imprezy

Rosyjska animacja na MFK


Dzięki współpracy z Kinem Charlie sobotni program festiwalu został wzbogacony o cztery seanse, na których pokazane zostaną rosyjskie filmy animowane. Repertuar przeznaczony jest głównie dla młodszej widowni, ale i starsi na pewno chętnie przypomną sobie "Konika Garbuska", "Kiwaczka" czy "Jak Kozacy gotowali krupnik".
2004-09-20 - Zapowiedzi

''Wish'' z JPF-u przesunięte


Jak poinformowało wydawnictwo JPF na swojej stronie internetowej, zostało zmuszone do przesunięcia terminu wydania mangi WISH autorstwa grupy CLAMP. Wydanie tomu 1. nastąpi 10 grudnia br. Opóźnienie wynikło z przyczyn od wydawnictwa niezależnych. Wydawnictwo bardzo przeprasza wszystkich Czytelników.
2004-09-20 - Zapowiedzi

''On, On i Ajj'' w Ciach Bajera 3


„Fil i Termos wykreowali nowych (uczciwych, dobrych i mądrych) bohaterów.
Seria nosi tytuł On, On i Ajj oraz zadebiutuje w trzeciej odsłonie Ciach Bajery której wydanie szykuje Mandragora na listopad 2004”- donosi jeden z autorów komiksu, Bartosz Słomka (Termos).
2004-09-20 - Rozmaitości

''Komiks na Ścianach'' dziś w TV Kino Polska


Dziś, o godzinie 22:30, w TV Kino Polska, wyemitowany zostanie krotki materiał dotyczący "Komiksu na Ścianach" - projektu malarskiego zrealizowanego w Krakowie przez twórców komiksów i malarzy graffiti na zaproszenie wydawnictwa "Atropos". Pełen reportaż z prac nad "Baśnią o Tęczowym Chłopcu" za tydzień o tej samej godzinie w Kino Polska. Komiks, na żywo, będzie można zobaczyć jako wystawę w trakcie MFK 2004.
Poniżej płótno autorstwa Przemka Truścinskiego, będące częścią komiksu.

[Artur Wabik-Atropos]
2004-09-20 - Recenzje

Spectacular Spiderman #3


"Nie sądziłem, ze kiedykolwiek to powiem, ale jednak ten czas nadszedł wraz z wydaniem serii spod znaku Dobry Komiks. Wypowiem teraz słowa, które, ku mojemu zdziwieniu przechodzą mi przez gardło: Lubię Axel Springer."

Klikaj tutaj by przeczytać całą recenzję autorstwa Yoghurta.
2004-09-19 - Zapowiedzi

Drugi ''Dogmat'' nadchodzi


Jak poinformował nas Piotr Białczak- stojący za oprawą graficzną Dogmatu- trwają prace nad kolejnym albumem serii.
Jak mówi sam rysownik "Dwójka będzie się znacznie różniła od "Prologu". Mniej scen akcji a więcej relacji pomiędzy bohaterami. Mniej biegania i strzelania a więcej psychologicznej przemocy.
Generalnie scenariusz Łukasza stał się bardzo brutalny i ... chory.
Prawdopodobnie bez znaczka "Tylko dla dorosłych" się nie obędzie."

Poniżej przykładowa plansza z drugiej części Dogmatu.
2004-09-17 - Rozmaitości

Mikropolis w reklamie Danio


Album Mikropolis - Moherowe sny Krzysztofa Gawronkiewicza i Dennisa Wojdy
(wyd. Mandragora, 2003 r.)został użyty jako rekwizyt w najnowszej reklamie
telewizyjnej Danio (firmy Danone). Emitowany obecnie spot reklamowy rozpoczyna się
ujęciem małej dziewczynki czytającej właśnie ten komiks. Jak poinformował
Krzysztof Gawronkiewicz, producent reklamy zakupił od autorów i wydawcy
prawa do wykorzystania albumu.

[Witold Tkaczyk-AQQ]
2004-09-17 - Film

Nowy trailer ''Blade:Trinity''


W sieci zadebiutował nowy trailer do filmu Blade: Trinity w reżyserii Davida Goyera. Można go obejrzeć, podobnie klip z Abigail (jedna z bohaterek filmu grana przez Jessicę Biel) w formatach QiuckTime oraz Windows Media po kliknięciu tutaj. Film ma wejść na ekrany kin 10 grudnia.
2004-09-16 - Rozmaitości

Nagrody K'04


Rozpoczęło się głosowanie na nagrody K'04. W porównaniu z ubiegłym rokiem nastąpiło wiele zmian. Po pierwsze, organizatorzy zabawy zmienili zupełnie kategorie, w których przyznawane są nagrody.
2004-09-15 - Spotkania, wystawy, imprezy

Giełda na MFK- bliżej


W tym roku giełda komiksowa umieszczona zostanie w sali nr 6 ŁDK (tzw. sala kolumnowa), w której do tej pory odbywały się spotkania z najważniejszymi gośćmi festiwalu. W sali nr 7 (w niej do tej pory była giełda) swoje stoiska będą mieli wydawcy. Koszt jednego stolika na giełdzie to 40 zł brutto. Koszt stoiska - 350 zł brutto. Rezerwacje przyjmuje ŁDK pod numerem telefonu (42) 633 98 00 wew. 247 lub elektronicznie pod adresem festiwal@ldk.lodz.pl . Główne spotkania festiwalu w tym roku odbywać się będą w sali dużego kina.

[www.festiwalkomiksu.prv.pl]
2004-09-15 - Rozmaitości

Strona Grey'a


Pod adresem http://grey.net.pl/ znaleźć można portfolio Grey'a, w którym autor zamieścił m.in. komiks "Alicja" (komiks w języku polskim, menu w angielskim). Na stronie znalazł się też dział szkiców (inne są w budowie).
Autor czeka na słowa krytyki i komentarze.

[info: Grey]
2004-09-15 - Spotkania, wystawy, imprezy

Premiera ''Westerplatte. Załoga Śmierci'' w tę sobotę


Premiera albumu "Westerplatte. Załoga Śmierci" odbędzie się w Gdańsku na Starówce, w Akademia Cafe (róg Św. Ducha i Grobli) k. Kaplicy Królewskiej o godz. 16:00 w najbliższą sobotę tj. 18 września br.

Na miejscu możliwość zakupu albumu komiksowego w promocyjnej cenie oraz spotkanie z autorami.
Na wszystkich Gości czeka gorąca kawa.
Zmotoryzowani mogą zostawić swoje samochody na miejscach parkingowych na ulicy Ogarnej (100 metrów od Akademia Cafe).

[Mariusz Wójtowicz-Podhorski ]
2004-09-10 - Zagranica

Conan i córy Midory


Jimmy Palmiotti i Mark Texeira połączyli siły by dostarczyć czytelnikom nowy komiks opowiadający o najsłynniejszym z barbarzyńców- Conanie.
Conan and the Daughters of Midora będzie 48-stronicowym one-shotem i jednocześnie pierwszym albumem „odpryskowym” z regularnej serii o Conanie.
2004-09-10 - Recenzje

Niskie loty


"Ojciec - potulny, starający się nikomu nie wadzić, stateczny. Syn - żywe srebro, nieposłuszny, non-stop dogadujący zmęczonemu życiem "staremu". Matka - sztuk zero. Klasyczny przykład niekompletnej rodziny. I wszystko byłoby całkowicie normalne, gdyby nie to, że bohaterowie są... wróblami."

Klikaj tutaj by przeczytać całą recenzję autorstwa Krejta.
2004-09-09 - Recenzje

Daredevil: Diabeł Stróż #1


"Kevina Smitha w naszym zapyziałym centrum Europy, gdzie samochody są kradzione a waluta to polski złoty znamy głównie jako doskonałego reżysera (Clercks, Chasing Amy, Mallrats, Dogma, itp) , przesiąkniętego jednak do cna komiksem (co można w jego dziełach bez trudu zaobserwować). Jednak jako scenarzysta komiksów jest u nas nieco mniej popularny."

Klikaj tutaj by przeczytać całą recenzję autorstwa Yoghurta.
2004-09-09 - Zagranica

Gratka dla kolekcjonerów


W październiku tego roku Topics Entertainment zamierza wydać The Amazing Spider-Man Fortieth Anniversary Collection- zbiór 500 pierwszych numerów komiksu Amazing Spiderman okraszone dodatkowym zeszytem Amazing Fantasy #15, w którym bohater ten zadebiutował- wszystko to na 10 płytach CD.
2004-09-08 - Zagranica

Corben rysuje Wielką Stopę


Już na początku przyszłego roku ukaże się pierwszy zeszyt miniserii Bigfoot, do której rysunki (szkic i tusz) wykona Richard Corben, artysta stojący za takimi komiksami jak Den czy Twórca potworów (w Batman B&W- Wydanie Specjalne 1/97). Scenariusz do horroru, który wyda IDW, napiszą Steve Niles (30 Dni Nocy) i Rob Zombie.
2004-09-08 - Zapowiedzi

MA-88 powraca


MA-88, fanzin poświęcony przede wszystkim japońskiemu komiksowi, po długiej przerwie pojawia się znowu. 5. numer fanzina prezentuje zarówno twórczość polskich rysowników zainspirowanych w różny sposób Japonią, jak i komiks japoński - MA-88 za wiedzą i zgodą autora zamieszcza komiksy undergroundowego rysownika Naritady Shintaniego z Tokio.
2004-09-07 - Film

Petycja w sprawie ''Tajemnic Smallville''


Pod tym adresem znaleźć można petycję wystosowana przez fanów serialu Tajemnice Smallville do telewizji TVN z prośbą o emisję trzeciego sezonu tejże serii (14 września kończy się w Polsce emisja serii drugiej). Jeśli chcesz śledzić dalsze losy Clarka oraz jego przyjaciół i wrogów- klikaj.
2004-09-07 - Zagranica

Nowa seria Texeiry


Któż z wielbicieli Punishera nie zna Marka Texeiry, człowieka którego wizja Franka Castle porwała niejednego czytelnika?
Już we wrześniu w Stanach ukaże się pierwszy zeszyt jego serii wydawanej pod skrzydłami Image: Pscythe.
2004-09-07 - Zagranica

Morgan i Sienkiewicz o Czarnej Wdowie


Pisarz SF Richard K. Morgan, autor takich tytułów jak - znane i u nas Modyfikowany węgiel oraz Upadłe Anioły pospołu z człowiekiem-legendą, Billem Sienkiewiczem (twórca Elektra: Assassin, znany polskim czytelnikom dzięki noweli "Czym skorupka za młodu nasiąknie..." w Batman B&W (Wydanie Specjalne 2/97) czy nakładaniu tuszu na rysunki Sala Buscemy w "Spidermanie" 9, 11/97 i 1,3,5/98) opowiedzą jeszcze raz, ujawniając nowe fakty i wyciagając z szafy dawno pogrzebane szkielety, o kobiecie znanej jako Natasaha Romanoff.
2004-09-07 - Zagranica

Peter David zaopiekował się Madroxem


Jamie Madrox, ranny, dźgnięty nożem wytacza się z autobusu. Jamie Madrox, zakłada agencję detektywistyczną w samym sercu Miasta Mutantów. Jamie Madrox, opanowany i spokojny mnich z Shaolin. Który z nich jest tym prawdziwym Madroxem? Najgorsze jest to, że on sam moze nie znac odpowiedzi na to pytanie...
22 września pojawi się w Stanach pierwszy zeszyt serii Madrox wydanej przez Marvel Comics.
2004-09-07 - Konkurs

''Świat w obliczu zagrożenia terroryzmem''- konkurs komiksowy


Organizatorzy MFK wraz z Oddziałem Profilaktyki Pożarowej Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Łodzi po raz kolejny zapraszają uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich do wzięcia udziału w konkursie komiksowym. Tym razem konkurs odbywa się pod hasłem "Świat w obliczu zagrożenia terroryzmem". Poniżej szczegółowe regulaminy konkursu, odrębne dla każdej z grup wiekowych:
 • Regulamin dla szkół podstawowych
 • Regulamin dla gimnazjów
 • Regulamin dla szkół średnich
 • 2004-09-06 - Rozmaitości

  1602 #1


  "W tym miesiącu po raz kolejny Egmont zaserwował komiks ze scenariuszem Neila Gaimana. Po dość przeciętnym albumie „Arlekin i Walentynki” dostajemy wyjątkowo udaną pozycję o tytule „1602”. Tytułowy 1602 to ostatni rok panowania królowej Anglii Elżbiety I, rok, w którym autor umieścił bohaterów uniwersum Marvela."

  Przeczytaj całą recenzję autorstwa Olafa Pierzaka.
  2004-09-05 - Recenzje

  Ultimate X-men #3


  "Colossus handlarzem bronią a Wolverine mordercą na usługach Magneto- czy to alternatywna wersja znanego nam uniwersum mutantów? Drugie „Age of Apocalypse”? A może tajna akcja drużyny Xaviera?
  Nie, to Dzieci Atomu XXI-ego wieku- twój sąsiad tez może być jednym z nich..."

  Przeczytaj całą recenzję autorstwa Yaqzy.
  2004-09-04 - Recenzje

  Ranma 1/2 #1


  ''Mój ojciec jest pandą. Wielką, grubą pandą. Z drugiej strony- ja, jego jedyny syn wdziękami mógłbym konkurować z dziewczynami z pierwszych stron magazynów...Nie ma co, interesująca sytuacja..."

  Przeczytaj całą recenzję autorstwa Yaqzy.
  2004-09-02 - Rozmaitości

  Zakład o pelerynę


  Kilka dni temu informowaliśmy, iż Mark Millar, scenarzysta komiksowy wskazał z całkowitą pewnością na Jima Caviezela jako odtwórcę roli Człowieka ze Stali.
  Rewelacje te szybko zostały zdementowane w serwisie Ain't-It-Cool-News przez Harry’ego Knowlesa, który powiedział iż Caviezel nigdy nie brano pod uwagę jako odtwórcę tej roli. Podobnie zresztą było z Tomem Wellingiem. Millar nie daje jednak za wygraną...
  2004-09-02 - Rozmaitości

  Gra ''Constantine''


  SCi Games Ltd., jeden z największych wydawców gier w UK, ogłosiło iż Warner Brothers właśnie tej firmie przyznało licencję na rozpowszechnianie gry na podstawie filmu Constantine tworzonej przez Bits Studios.
  2004-09-02 - Film

  Hellboy'owa trylogia?


  W wywiadzie udzielonym magazynowi Empire Guillermo del Toro mówiąc o swej pracy nad adaptacją komiksu Mike’a Mignoli wspomniał: „Bardzo chętnie rozciągnąłbym Hellboya do rozmiarów trylogii. Mike Mignola i ja dążymy do tego właśnie. Ale decyzja nie należy do nas, a do studia.
  Chcieliśmy całą drugą cześć oprzeć na postaci homunculusa Rogera i historii jego powstania, okazało się jednak że efekt jest nad wyraz podobny do tego, co zrobiliśmy w pierwszym filmie o Hellboy’u. Koniec końców w następnej części pojawi się inny członek B.B.P.O.- Johann.”
  2004-09-02 - Zapowiedzi

  ''Człowiek w próbówce''- spis treści


  Rozwój medycyny, postęp cywilizacji, zmiany społeczne XX wieku postawiły nowe wyzwania przed naszymi poglądami etycznymi i religijnymi. Dotknęły podstawowych pojęć na temat istoty człowieczeństwa. Zmusiły do zadania elementarnych pytań: Do czego można użyć ludzkiego ciała? Jak daleko technika powinna ingerować w ludzki organizm? Jakie są powody i granice społecznej zgody na aborcję i eutanazję?
  2004-09-02 - Rozmaitości

  ''Historyczna'' promocja Twojego Komiksu


  Wydawnictwo Twój Komiks informuje o kolejnej promocji sezonowej. We wrześniu
  trzy serie komiksowe o tematyce historycznej będą w sklepie on-line wydawcy tańsze o 30%! Promocja trwać będzie do 30 września i obejmuje serie
  "Dimitri", "Głowy orłów" i "Krzyżacy". Akcja prowadzona jest tylko w naszym
  sklepie on-line. Przy okazji przypominamy o promocyjnej sprzedaży pakietów 16. serii komiksowych.

  [Michał Antosiewicz-Twój Komiks]
  2004-09-01 - Film

  Eisner dziś na Planete


  Dzisiaj w nocy, o godzinie 1:35 wyemitowany zostanie na kanale Planete pierwszy (z trzech) odcinek brazylijskiego filmu dokumentalnego Will Eisner, twórca komiksów. Disiejszy odcinek nosił będzie tytuł The Spirit: Duch.
  Serial pochodzi z roku 1999, odcinek trwać ma 52 minuty. Pozostałe odcinki wyemitowane zostaną jutro i pojutrze. A oto co o filmie pisze samo Planete:
  2004-09-01 - Zagranica

  ''Aftermatch''- nowa linia, nowe ambicje


  Jak donosi Variety producenci Adrian Askarieh i Daniel Alter wykupili licencję na linię wydawniczą Aftermatch, która pod skrzydłami wydawcy- Devils’s Due- wystartować ma tej jesieni. Właściciele licencji zamierzają wykorzystać swój nowy nabytek w możliwie najpełniejszy sposób adaptując komiksy na potrzeby gier, telewizji i kina.
  2004-09-01 - Film

  Tytus w TV Polonia


  Jutro (02.09.2004) o godzinie 8:45 w programie TV Polonia w paśmie "Witaj przygodo!" wyemitowany zostanie pierwszy (z dwóch) odcinek filmu animowanego Tytus, Romek i A'tomek. Odcinek nosił będzie tytuł Narodziny Tytusa.
  2004-09-01 - Film

  ''Witchblade'' w TVN7


  Dzisiaj (01.09.2004) o godzinie 22:10 w programie TVN7 wyemitowany zostanie pierwszy z dwunastu odcinków serialu ''Witchblade- Piętno mocy''.
  Jeśli ktoś przegapił poprzednią emisję serialu ma teraz okazję to nadrobić.
  2004-09-01 - Film

  Blade I i II na DVD


  Warner Home Video wyda 9 listopada specjalny zestaw DVD zawierający dwie płyty z filmami Blade i Blade II. W zestawie znajdą się także materiały z nadchodzącego (jego premierę ustalono na 10 grudnia) Blade:Trinity: prezentacja z Comic-Conu w San Diego i zapowiedź ścieżki dźwiękowej.

  [SuperHero Hype!]