baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2004-08-31 - Zagranica

Hal Jordan powróci


Geoff Johns (scenariusz) i Ethan Van Sciver (rysunki) podjęli się trudnego zadania przywrócenia światu Hala Jordana- pierwszego ziemskiego Green Lanterna Nowej Ery. Opowiedzieć ma o tym Green Lantern: Rebirth..
2004-08-31 - Recenzje

Miecz Nieśmiertelnego #1


"Wspomniany mistrz miecza Manji ma nie lada problem. Jest... nieśmiertelny. Gdzie tu problem, zapytacie? Gdyby żyło się jak wojownik, ale nie można umrzeć jak wojownik, jest to naprawdę kłopotliwe, szczególnie dla samuraja, który chciałby odkupić swe winy klasycznie, z pomocą seppuku czy przez śmierć w walce z godnym przeciwnikiem."

Przeczytaj całą recenzję autorstwa Yoghurta.
2004-08-31 - Rozmaitości

Nowa Esensja już on-line


Ukazał się nowy, 39-ty numer magazynu internetowego Esensja, a w jego dziale komiksowym jak zwykle stos recenzji okraszonych wieściami z USA oraz paskami komiksowymi "fuz" autorstwa Marka Turka. Klikaj tutaj by samemu przejrzeć zawartośc magazynu.
2004-08-29 - Recenzje

Hellsing #3


""Majstersztyk!”, ”Coś pięknego!”, ”Wspaniała kreska!”, ”Wciągająca fabuła!”, ”Humor z najwyższej półki!”. Jeżeli po przeczytaniu jakiegoś tytułu chciałbyś, drogi Czytelniku, zakrzyknąć choć jedno z tych haseł, to stanowczo odradzam Ci dotykania się do trzeciej części Hellsinga."

Przeczytaj całą recenzję autorstwa Azirafala.
2004-08-28 - Recenzje

New X-men #1


"Co nieco wprowadzenia nie zaszkodzi- : Szkoła dla Uzdolnionej Młodzieży Charlesa Xaviera ma się dobrze, choć jej (łysa) głowa w wyniku wielu tragedii i rozczarowań stara się jakby na siłę odzyskać wiarę w marzenie, do ziszczenia którego zawsze dążyła. Poza tym ptaszki śpiewają, strumyki szemrzą a słoneczko świeci. Czytaj- jest za spokojnie."

Przeczytaj całą recenzję autorstwa Yaqzy.
2004-08-28 - Zagranica

''Witchblade'' w mandze i anime


Jednym z najważniejszych ogłoszeń na panelu wydawnictwa Top Cow podczas konwentu Wizard World w Chicago była informacja o sprzedaniu japońskiemu studiu Gonzo Digimation (odpowiedzialnemu za takie filmy jak "Blue Submarine #6", "Last Exile" czy "Burst Angel") licencji na stworzenie 26-odcinkowej serii anime na podstawie komiksu Witchblade.
2004-08-27 - Zapowiedzi

Termos mówi- czyli kilka wieści od Bartosza Słomki


Bartosz Słomka tworzy obecnie komiksy które obejrzeć można na witrynie filmowo-komiksowej www.luka3d.tk.
Ponadto razem z Filem przygotowuje materiał do albumu Ciach Bajera 3, który to, ok. 100-stronicowy album, ukazać ma się nakładem wydawnictwa Mandragora na przełomie października i listopada 2004.
Trwają ponadto prace nad kolejnym albumem autorskim Termosa, którego wydanie przez anonimowego póki co wydawcę przewidziano na rok 2005.
2004-08-27 - Zapowiedzi

Kilka słów od Mandragory


Jak poinformowało wydawnictwo Mandragora pierwsze zeszyty serii Megatokyo oraz Sam & Twitch powinny ujrzeć światło dzienne pod koniec przyszłego tygodnia.
Wszystkie komiksy zapowiadane na sierpień będą dostępne w sprzedaży około 15 września.
Wydawnictwo na Łódzki Festiwal Komiksu poza premierą nowego tomu Usagiego Yojimbo i wizytą Stana Sakai, ojca Usagiego, nie planuje innych niespodzianek.
2004-08-27 - Recenzje

1602 #1


"Jak wynika z zapisków sir Neila Gaimana, nadwornego kronikarza Jej Królewskiej Mości Elżbiety I, w roku pańskim 1602 nastąpiły bardzo niepokojące zmiany klimatyczne, obserwowane nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale też na całym ziemskim globie"...

Przeczytaj całą recenzję autorstwa Azirafala.
2004-08-25 - Recenzje

Great Teacher Onizuka #1


"Dwudziestodwuletni Eikichi Onizuka przed sześciu laty wraz z przyjacielem przybył do Tokio w poszukiwaniu lepszego życia. Jednak skończenie kiepskiej uczelni, drugi dan w karate, czy 83 notowania w kartotece policyjnej nie wystarczą, aby znaleźć wymarzoną pracę w mediach."...

Przeczytaj całą recenzję autorstwa Lil.