Nowe Teksty

Paulina Christa: Żeby pamięć o dziadku nie zaginęła
rozmowa z Pauliną Christą, prezesem Fundacji „Kreska” im. Janusza Christy
Coś się kończy, coś się zaczyna
Tymoteusz Wronka o "Łasuch #03"
Danie w sosie słodko-gorzkim
Wronka o "Chew #12: Czarna polewka"
Pewnego razu w kinie
Pawełek o filmie "Pewnego razu... w Hollywood"
Spalone kurczaki
Chmielewski o 7. edycji Złotych Kurczaków

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Rozmaitości

Maszynopis Kontnego i Piechnika


Dziś w chorzowskim Teatrze Rozrywki zostanie wystawiony spektakl "Maszynopis", którego scenariusz napisali Tomasz Kontny i Piotr Zalewski. Przedstawienie promuje plakat autorstwa Pawła Piechnika.
Spektakl zostanie wystawiony o godzinie 19.30 na małej scenie Teatru Rozrywki, który mieści się przy ulicy Marii Konopnickiej 1 w Chorzowie. Bilety można rezerwować tutaj.

maszynopis

plakat spektaklu autorstwa Pawła Piechnika


"Maszynopis" to tragikomedia, która w absurdalny i cyniczny sposób niszczy złudzenia o zawodzie scenarzysty. Okazuje się, że życie literata to nie tylko praca - to przede wszystkim szowinistyczne rozmowy z kumplem, przekładanie terminów kolejnych zleceń, miotanie się po mieszkaniu i okłamywanie kobiet.

W chorzowskim Teatrze Rozrywki pierwszego, drugiego i trzeciego czerwca zostanie wystawiony także spektakl "Bierzcie i jedźcie", którego scenariusz również napisali Kontny i Zalewski, a plakat ponownie wykonał Piechnik. Przedstawienie będzie można zobaczyć na małej scenie o godzinie 19.30.

bierzcie

plakat spektaklu autorstwa Pawła Piechnika


Spektakl podejmuje tematykę kultu jedzenia i gotowania nawiązując do literackich i filmowych klasyków. Młode małżeństwo sprowadza do swojego mieszkania ekipę remontową, której szef posiada interesującą fiksację - postrzega rzeczywistość przez pryzmat jedzenia. Jego ekscentryczna wizja świata połączona z niezwykłą charyzmą prowadzi do zasadniczych zmian w życiu domowników. Stopniowo dają się oni wciągnąć w niebezpieczną grę pełną kuchennych metafor oraz odmiennych stanów świadomości wywołanych przejadaniem się. Zwykły remont zamienia się w kulinarną orgię, która będzie miała poważne konsekwencje dla wszystkich uczestników.


[ljc za Tomaszem Kontnym, opisy spektakli za informacją tego scenarzysty]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-