baner

NEWS

- Zagranica

Kolejne wieści z DC Comics


dcuniverselogoW rozwinięciu newsa porcja informacji z Uniwersum DC.

  • Seria Action Comics skupi się na przygodach kryptońskich herosów - Nightwinga i Flamebird.

  • Superman: Secret Origin ma spełnić oczekiwania wszystkich czytelników złaknionych definitywnego originu Człowieka ze Stali.

  • Scenarzysta Peter Tomasi potwierdził, że w nowym składzie Outsiders znajda się Black Lightning, Geo-Force, Katana, Metamorpho, Halo, Creeper i Owl-Man. Ten ostatni jest niezwykle ważną postacią w mitologii Batmana, mimo, że wcześniej się nie pojawiał. Dowodzić nimi będzie wedle wcześniejszych przypuszczeń kamerdyner Batmana - Alfred Pennyworth.

  • Tony Daniel oznajmił, że po historii Battle for the Cowl na pewno będzie nowy Batman. Osoba, która przywdzieje kostium zrobi to nie tylko dlatego, że świat potrzebuje Batmana, ale też dlatego, że tego właśnie chce.

  • Dotychczasowy rysownik serii Booster Gold - Dan Jurgens został teraz także jej scenarzystą. Jurgens jest oryginalnym twórcą postaci Boostera.

  • W 2009 startuje seria Justice League (skład drużyny) ze scenariuszem Jamesa Robinsona. Jeśli zaś chodzi o Justice League of America to Dwayne McDuffie obiecuje zawiązanie się i wyjaśnienie wszystkich wątków z jego dotychczasowego runu oraz nie lada kłopoty dla Ligi po Final Crisis, a pod nieobecność "wielkiej trójki" (Batman, Superman, Wonder Woman).

  • Event Blackest Night ma być największym wydarzeniem 2009 roku. Przyjrzyjmy się poszczególnym Korpusom, które zmierzą się w Wojnie Światła (War of Light) co doprowadzić ma do spełnienia przepowiedni Najczarniejszej Nocy: rysunek. I tak od lewej: 1. Red Lantern Corps (kolor: czerwony. spektrum emocjonalne: nienawiść), niedawno przedstawieni w one-shocie Final Crisis: Rage of Red Lanterns, ocaleli z tajemniczej maskary w Sektorze 666. 2. Orange Lantern Corps (pomarańczowy, chciwość), zostaną pokazani po raz pierwszy w historii Agent Orange, która rozpocznie się w Green Lantern #39. 3. Sinestro Corps (żółty, strach), najlepiej znany z nowych Korpusów dzięki eventowi Sinestro Corps War z 2007 roku, według zapowiedzi będą musieli się zjednoczyć z Green Lantern Corps by powstrzymać spełnienie przepowiedni Najczarniejszej Nocy. 4. Green Lantern Coprs (zielony, nadzieja), najstarszy z Korpusów dowodzony przez Strażników Wszechświata, staną przed najcięższym w hsitorii Korpusu wyzwaniem. 5. Blue Lantern Corps (niebieski, nadzieja), stworzony przez dwóch Strażników Wszechświata (Guardians of the Universe), którzy odeszli od reszty. 6. Indigio Lantern Corps (indygo, braterstwo), brak jakichkolwiek informacji na ich temat (ci na rysunku są twórczością fanowską). 7. Violet Lantern Corps (fioletowy, miłość) stworzony przez Zamaronki (Zaamrons) - samice Strażników Wszechświata, które milenia temu przeniosły się w inną część Uniwersum, ich Pierścienie Mocy powstały w wyniku eksperymentów na Gwiezdnych Szafirach (Star Sapphire). Black Lantern Corps (czarny, śmierć), ich dowódcą ma być Black Hand, członkami Korpusu będą zmarli, którzy powstaną z martwych, Bateria Mocy powstała z korpusu Anty-Monitora (Anti-Monitor).

  • Joao Ruas zastąpił Jamesa Jeana w rysowaniu okładek do Fables (Baśnie). A na kwiecień 2009 zapowiedziano składający się z 9 części crossover Fables i Jack of Fables zatytułowany The Great Fables Crossover.[Damian "Damex" Maksymowicz za DC Comics, Newsarama, IGN, CBR, Wizard]

Tagi

batman dc comics green lantern


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-