baner

NEWS

- Ukazały się

"Wartości rodzinne" już w sprzedaży


wartosci_01_herring_logo Do sprzedaży trafił album "Wartości rodzinne: Nie wszyscy są zadowoleni" Michała "Śledzia" Śledzińskiego. Wydawcą jest Kultura Gniewu.
"Wartości rodzinne #1 Nie wszyscy są zadowoleni" - przykładowe plansze
Scenariusz: Michał Śledziński
Rysunki: Michał Śledziński
Data wydania: grudzień 2008
Druk: kolor, kreda
Oprawa: miękka
Format: B5
Stron: 32
Cena: 14,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
„Wartości rodzinne” to nowa seria komiksowa autorstwa Michała „Śledzia” Śledzińskiego, twórcy m.in. słynnego „Osiedla swoboda”, czy „Na szybko spisane”, jednego z najgłośniejszych polskich komiksów ostatnich lat.

W pierwszym odcinku „Wartości rodzinnych”, pt. „Nie wszyscy są zadowoleni”, poznajemy rodzinę Królów. To modelowa polska familia 2+2: tata Edgar pracujący w zbrojeniówce, mama Elżbieta przesiadująca w domu z najlepszym przyjacielem, kieliszkiem wina oraz dwójka dzieci w wieku szkolnym - Tobiasz (fan strongmenów) i Tara (emo dziewczyna). Oczywiście mają również psa. Gdy ich poznajemy wiodą sielskie życie w jednorodzinnym domku, nie wiedząc, że wkrótce wszystko się zmieni. A katalizatorem zmian, będzie niespodziewany gość, którego Królowie przygarnęli pod swój dach. Jezus.

Choć w „Wartościach rodzinnych” w centrum wydarzeń znajduje się rodzina, wokół niej pojawiają się liczne postaci drugiego planu. W komiksie Śledzia będą nimi m.in. ekscentryczny generał Grot i jego adiutant pracujący nad tajemniczym i złowieszczym Projektem „Sobieski”, czy Masza – ukraińska pani od sprzątania, która jest nie tylko tym, za kogo się podaje.

Tworząc dziejąca się we współczesnej Polsce komediową serię Śledziu inspirował się kultowymi amerykańskimi serialami – „Głową rodziny” i oczywiście „Simpsonami”. Jednak dzięki swojemu niebanalnemu poczuciu humoru, wyczulonemu zmysłowi obserwacji i niezwykłej wyobraźni udało mu się stworzyć opowieść oryginalną i wyjątkową.


[Karol Wiśniewski za Kulturą Gniewu]

Tagi

Kultura Gniewu


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-