baner

NEWS

- Zagranica

Przyszłość uniwersum DC


dcuniverselogoBatmana nie ma, Superman w kosmosie, a martwi wracają... zaintrygowani? W rozwinięciu newsa porcja najnowszych wieści zza oceanu.

  • Tony Bedard i Andy Clarke są twórcami nowej serii R.E.B.E.L.S., która wystartuje już w lutym.

  • Komiksowej wersji prawdopodobnie doczeka się popularny serial Gdzie pachną stokrotki (Pushing Daisies), trwają na ten temat rozmowy z DC Comics.

  • Amerykański serwis CBR podaje, że naczelny DC Comics - Dna DiDio rekrutuje do pisania komiksów scenarzystów telewizyjnych i filmowych. Ten sam serwis informuje ponad to, że DiDio kazał Grantowi Morrisonowi zmienić zakończenie ostatniego numeru Final Crisis.

  • W komiksach z Supermanem zajdą zmiany. Po historii New Krypton w Action Comics zostanie przedstawionych kilka nowych postaci, zaś w Superman Człowiek ze Stali opuści Ziemię i poleci w kosmos.

  • Po latach zostanie reaktywowana seria Adventure Comics, szczegóły nie są jeszcze znane, ale przypuszcza się, że bohaterami serii będzie Legion of Super-Heroes i być może także Superboy.

  • O ile Geoff Johns nie mówi dużo na temat oczekiwanego Blackest Night to jakiś czas temu zdradził, że wszystkie pisane przez niego serie są w pewien sposób organiczne. Dodał też, że wydarzenia w mini serii Final Crisis: Legion of 3 Worlds wpłyną na całe uniwersum DC na najbliższe kilka lat.

  • DC zapowiada, że to co wydarzy się w komiksach w 2009 będzie miało reperkusje aż do roku 2012.

  • DC Nation to komiksowa kolumna, która ukazuje się na ostatniej stronie komiksów DC. Od pewnego czasu w miejsce tekstu zamieszczane są jedynie rysunki i napis "w budowie". W tym tygodniu rysunki były związane ze światem Batmana - rysunek. Plotki głoszą, że pokazują one 3 nowe bat-komiksy mające zastąpić serie, które zostaną zamknięte w lutym. I tak od lewej: 1. Red Robin, pod maską ma się kryć Jason Todd, a nie osoba, która nosiła kostium w serii Robin. Scenarzystą ma ponoć zostać Judd Winnick. 2. Batwoman, przypuszcza się, że przygody Kate Kane będzie pisał Greg Rucka 3. Batman & Robin, prawie na pewne Robinem na tym rysunku nie jest Tim Drake, czytelnicy obstawiają, że jest to Damian - znany polskim czytelnikom z Batman i syn.


[Damian "Damex" Maksymowicz za Newsarama, Batman YTB, IGN i CBR]

Tagi

batman dc comics superman


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-