baner

NEWS

- Zagranica

DC Comics w 2009 roku


dcuniverselogoWielkie zmiany szykują się w uniwersum DC Comics w nadchodzącym roku. Oprócz licznych przetasowań wydawniczych czeka nas wstrząs w postaci finału historii Final Crisis oraz wiele innych interesujących wydarzeń.

 • Niedawno informowaliśmy Was o zamknięciu kilku serii wydawniczych. Kolejną serią jaka idzie pod odstrzał będzie Blue Beetle, którego ostatni numer ukaże się w lutym, tym razem spowodowane jest to kiepskimi wynikami sprzedaży.

 • Według plotek zamiast serii Bird of Prey dostaniemy Bad Girls of Gotham z udziałem Catwoman i Harley Quinn.

 • Mimo zamknięcia serii Birds of Prey, Nightwing oraz Robin postacie te będą bardzo istotne dla przyszłości świata Batmana. Po zakończeniu serii DC wyda kilka mini serii, pierwszą z nich będzie Oracle.

 • W komiksach z Supermanem rozgrywa się event New Krypton opowiadający o 100 tysiącach Kryptończyków jacy pojawili się na Ziemi przewracając życie Człowieka ze Stali do góry nogami.

 • Całym komiksowym uniwersum DC wstrząsa Final Crisis, gdzie zło wygrywa. Kryzysowi towarzyszy szereg mini serii i one-shotów.

 • W styczniu ukaże się seria one-shotów ze złoczyńcami w roli głównej pod szyldem Faces of Evil.

 • Do uinwersum DC po ponad 20 latach powrócił Barry Allen, najbardziej znany z herosów noszących przydomek Flash.

 • Batman: R.I.P. skończy się w tym miesiącu, jednak ostateczny los Batmana ma być przedstawiony w Final Crisis (finał historii w styczniu).
  W lutym w Batman #686 i Detective Comics #853 ukaże się historia Whatever Happened to the Caped Crusader? ze scenariuszem samego Neila Gaimana i rysunkami Andy'ego Kuberta (rysunek promocyjny). Już teraz kontrowersyjna z dwóch powodów: Gaiman powiedział, że nie mógł odmówić napisania ostatnich numerów Batman i Detective Comics oraz z powodu tytułu - podobnego do słynnej historii z Supermanem Alana Moore'a Whatever Happened to the Man of Tomorrow?.
  Potem wystartuje Battle for the Cowl, która będzie pisana i rysowana przez Tony'ego Daniela (obecny rysownik serii Batman).

 • Latem 2009 nastąpi finał trylogii Green Lantern Geoffa Johnsa (najlepszego obecnie scenarzysty DC). Po Rebirth i Sinestro Cops War Johns zaserwuje nam Blackest Night, w którym umarli powstaną: teaser 1, teaser 2.Już po samych zapowiedziach widać, że przyszły rok zmieni wiele w uniwersum DC. By być na bieżąco odwiedzajcie także serwis DC Multiverse

[Damian "Damex" Maksymowicz za Newsarama i CBR]

Tagi

batman dc comics


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

vision2001 -

Czyli będzie co uświadczyć z DCU. :) Ładnie się to wszystko zapowiada. Super by było, gdyby choć kilka z tych zapowiedzi mogło ujrzeć światło dzienne w naszym pięknym kraju miodem i mlekiem płynącym to byłoby jeszcze fajniej (przynajmniej dla tych, którzy nie mają dostepu do oryginałów).