reklama baner reklama
baner

NEWS

- Zagranica

Oleksicki rysuje dla Ellisa!


frankewombnews1Na grudzień 2008, amerykańskie wydawnictwo Avatar Press zapowiedziało wydanie komiksu "Frankenstein's Womb". Rysunki do scenariusza Warrena Ellisa wykonał Marek Oleksicki!
Zapowiedź można zobaczyć na własne oczy tutaj oraz tutaj. Komiks ma zawierać 48 czarno-białych stron w cenie 6.99 USD.

Oleksickiemu gratulujemy sukcesu. Miejmy nadzieję, że owoc jego współpracy z Warrenem Ellisem ujrzymy również w Polsce, i że nasi rodzimi wydawcy już rozmawiają z Avatar Press o polskiej edycji "Frankenstein's Womb".

Co więcej, w trawie piszczy, że w najbliższej przyszłości czeka nas jeszcze niejeden komiks polsko-amerykański i polsko-brytyjski. Na prośbę twórców jednak chwilowo nabieramy wody w usta...

frankewombnews
Okładka "Frankenstein's Womb"


[Karol Wiśniewski, podziękowania dla Pawła Deptucha i Marka Oleksickiego]


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Burps -

dzięki za wyczerpującą informację :)

ljc -

raczej długo przyjdzie czekać, jeśli w ogóle ktoś się skusi - no chyba, że to będzie jakiś megagłośny komiks w USA - Kowalski, Konior (tylko pierwsza część wyszła, na drugą wg Taurusa nie ma szans) czekają, Mazur teraz robi dla Francuzów, są tacy twórcy jak Kudrański (zlukaj sobie też polecankę turu http://komiks.nast.pl/artykul/3362/Idealne-malzenstwo-wywiad-z-Szymonem-Kudranskim/ - na bieżąco to chyba tylko Janusz/Gawronkiewicz i Marzi oraz Rosiński (oni tak pochodzeniowo) u nas wychodzą

Burps -

przede wszystkim ciekawe kto i kiedy to wyda w Polsce?

ljc -

ciekawe, czy sukcesy - jeśli będę (np takie publikacje) przełożą się też na wzrost zainteresowania komiksem w Polsce? Czy media dostrzegą i pomogą w promocji komiksu? czy to odniszowi komiks?

Fomoraig -

Jakby kto nie zauważył, to Marek kopiował Mignolę tylko w "Odmieńcu t. 1". Kolejne jego komiksy to były już własne, artystyczne wizje ;)

A okładka nie jest jego autorstwa Oleksickiego (o czym aleja zapomniała wspomnieć), ale jakiegoś innego rysownika. To jest tylko robocza wersja.

cancel -

no przeciez Oleksicki kopiowal Mignole :)

okladka komiksu robi duze wrazenie, mysle, ze to duzy sukces dla polskiego rysownika, ten projekt z Ellisem

Cello -

ja już dawno temu na gildii po zobaczeniu Odmieńca wieściłem sukces Oleksickiego za jakiś czas a tzw. "mądre" głowy z tamtego forum oświadczyły że chłopak kopiuje Mignole, nie ma własnego stylu, więc nie ma szans na sukces itd... lata minęły, Marek rysuje do scenariusza Ellisa dla Avatar Press a te "mądre" głowy muszą się prosić żeby wydał ich Timof w nakładzie 200 sztuk :). Ironia losu?

janostaw -

szkoda, że nie pokazli nic ze środka