reklama baner reklama

Nowe Teksty

Wysyp Venomów
Panic o "Amazing Spider-Man. Globalna sieć #08: Venom Inc."
Mighty Mike
Kleszcz o "Uniwersum DC według Mike`a Mignoli"
Brzydki i słaby
Kleszcz o "Superman. Action Comics #03: Polowanie na Lewiatana"
Okładka miesiąca: październik 2020
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Piękny finał dobrej serii
Sławiński o "Czarny Młot #04: Era Zagłady. Część 2"

Zapowiedzi

Reklama baner Reklama

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

NEWS

- Rozmaitości

Sztuka spadania Wilq'a


W zestawie z płytą DVD Sztuka spadania znajdzie się komiks Wilq: Sztuka wypatrywania robotów Bartosza i Tomasza Minkiewiczów.

Sztuka spadania to najnowszy krótkometrażowy film animowany nominowanego do Oscara® twórcy „Katedry” - Tomka Bagińskiego. Płyta DVD z filmem trafi do sprzedaży 16 czerwca i będzie dostępna w sklepach oraz wypożyczalniach w naszym kraju. Ciekawostką wydania będzie dwustronna okładka przygotowana w różnej kolorystyce i z różnymi motywami z filmu na każdej ze stron – do wyboru będzie zbliżenie twarzy doktora lub zdjęcie żołnierza, który „wylądował” na ziemi po skoku z wieży. Posiadacze płyty w zależności od upodobania będą samodzielnie decydowali, która wersja będzie im odpowiadała w danym momencie. „Sztuka spadania” zrealizowana została w post-produkcyjnej firmie „Platige Image”, która jest również producentem filmu. Dystrybutorem filmu jest firma Vision Film Distribution. W prace nad przygotowaniem premiery "Sztuki spadania" na DVD zaangażowana została także Stopklatka.

O filmie


Atol. Zapomniana baza wojskowa gdzieś na Pacyfiku.
Wysyłani są tam zasłużeni oficerowie, których wojsko nie może się jeszcze pozbyć, a którzy w wyniku wypełnionych misji stracili rozum i kontakt z rzeczywistością.
Tam, w oddaleniu od cywilizacji, praw i kodeksów pielęgnują swoje dziwactwa.
Sierżant Al pielęgnuje miłość do młodych i dzielnych żołnierzy.
Doktor Friedrich pielęgnuje swój talent fotograficzny.
A stary, psychicznie zagubiony Generał tworzy sztukę.
Nie na papierze i nie na płótnie.
Inaczej...O płycie


"Sztukę spadania" będzie można obejrzeć w oryginalnym formacie (16:9) zarówno w jakości DVD, jak i w wersji High Definition. Widzowie po raz pierwszy będą mieli okazję poznać, nie tylko różnicę jakości pomiędzy oboma formatami, ale także otrzymają możliwość porównania dwóch wersji w samym formacie High Definition. Pierwszy format, HD (720p), to film w rozdzielczości 1280x720 pikseli, drugi z formatów, HD (1080p), zapewni jakość, jaką stosuje się przy projekcjach w salach kinowych - 1920x1080 pikseli.
Główną zaletą technologii High Definition jest możliwość przedstawienia w obrazie 2-krotnie i 5-krotnie większej liczby detali, niż w materiale przygotowany na potrzeby płyty DVD (720x576 pikseli). Dzięki temu widzowie oglądający film na odpowiednim sprzęcie, zwłaszcza na odtwarzaczach komputerowych obejrzą obraz o doskonałej ostrości, bez jakichkolwiek niedoskonałości i artefaktów wynikających z tradycyjnego kodowania obrazu na potrzeby „zwykłego” DVD.

Wydanie DVD, wzorem "Katedry", będzie zawierało oprócz filmu także wiele interesujących materiałów dodatkowych przygotowanych specjalnie na potrzeby tego wydania.
Pierwszym z nich będzie 30-minutowy dokument prezentujący kulisy pracy nad filmem wraz z komentarzami twórców. Dodatkowe materiały „making of” zaprezentują zastosowane przy produkcji filmu techniki realizacyjne - będzie to materiał przygotowany nie tylko dla fascynatów grafiki komputerowej. O tym, gdzie została wyprodukowana „Sztuka spadania”, oraz jak realizuje się efekty specjalne na potrzeby reklam i filmu, będzie można dowiedzieć się z dokumentu ukazującego pracę w studiu post-produkcyjnym Platige Image. Na płycie znajdą się także trzy krótkie filmy animowane zrealizowane przez twórców pracujących nad „Sztuką spadania”: „Mantis” Grzegorza Jonkajtysa, „Undo” Marcina Waśko oraz „REF” Łukasza Pazery. Całość dodatków na DVD uzupełni prezentacja porównująca animatik czyli początki pracy nad filmem wraz z finalnym obrazem.

Książeczka czyli komiks


W pudełku DVD znajdzie się także specjalne wydanie kultowego komiksu Bartosza i Tomasza Minkiewiczów - WILQ Superbohater pt. "Sztuka wypatrywania robotów", czyli o tym, jak film animowany może wpłynąć na bezpieczeństwo średniej wielkości miasta wojewódzkiego. Więcej o świecie WILQA można znaleźć na stronie www.wilq.pl.

Szczegóły płyty DVD:

Data premiery w Polsce: 16.06.2005


Data produkcji: 2005
Producent: Platige Image
Dystrybutor: Vision Film Distribution
Sugerowana cena wydania DVD: 19.90 zł (z VAT)
Internet: www.fallen-art.com/dvd/

Specyfikacja techniczna:
Czas: 6 min (film), 70 min (dodatki)
Format płyty: DVD-9 PAL
Typ płyty: 1-stronna 2-warstwowa
Strefa regionalna: 0
Dźwięk: Dolby Digital 5.1, DTS, Circle Surround 5.1
Format obrazu: 16:9 (1.85:1, anamorficzny)
Języki: polski, angielski
Napisy: polskie, angielskie, hiszpańskie, francuskie, chińskie

Dodatki specjalne DVD: 30-minutowy materiał dokumentalny odsłaniający kulisy powstania filmu, dodatkowe materiały prezentujące użyte techniki wraz z komentarzami twórców, film „Za kulisami studia Platige Image”, dokument porównujący animatik i finalny film, trzy krótkie filmy animowane: „Mantis” (5 min., reż. Grzegorz Jonkajtys),
„Undo” (3 min., reż. Marcin Waśko), „REF” (2:35 min., reż. Łukasz Pazera),

Dodatki specjalne DVD-ROM: specjalna wersja filmu "Sztuka spadania" w rozdzielczości High Definition (1280x720 pikseli oraz 1920x1080 pikseli) w formacie QuickTime 7. Film można oglądać korzystając z darmowego odtwarzacza QuickTime Player 7, na komputerach klasy PC oraz komputerach wyposażonych w system Mac OS X.

[Marcin Kobylecki - Platige Image]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-