reklama baner reklama

Nowe Teksty

Utknąć w Filadelfii
Panic o 1. tomie "Oblivion Song. Pieśń otchłani"
Wino im starsze tym… gorsze?
Sus o "Torpedo 1972"
Pomściciele z Gotham
Gierszewski o "Batman. Detective Comics: Syndykat ofiar"
Retro Batman
Sławiński o "Batman. Świt mrocznego księżyca"
Nosił Wade razy kilka
Grygiel o "Deadpool. Wszystko, co dobre…"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Zapytaj Wydawcę

baner

NEWS

- Rozmaitości

Biblioteka Zeszytów Komiksowych


Na stronie www Zeszytów Komiksowych od pewnego czasu znaleźć można świeżą dawkę tekstów.
Pierwszy z nich (liczący aż 12 stron) został napisany przez Marka Misiorę i traktuje o legendarnym piśmie „Przygoda” -konkretnie zaś jest streszczeniem wszystkich komiksów zamieszczanych w tymże piśmie przez cały okres jego istnienia. Jeśli ktoś chce wiedzieć o czym „dawno, dawno temu” tworzono komiksy w naszym kraju, niech śmiało zabiera się za ten obszerny i wyczerpujący artykuł.
Z kolei dla tych, którzy jeszcze nie mają dość Tytusa, Romka i A'tomka Łukasz Czubak przygotował tekst o humorze w komiksach Papcia Chmiela.
Ostatnią nowością jest przedruk recenzji komiksologicznej antologii z 2006 roku, zatytułowanej ”Komiks i jego bohaterowie”. Michał Błażejczyk daje nam obraz tego, o czym piszą współcześni polscy znawcy komiksu. A piszą (jak się okazuje) głównie o starociach.
Aby zamknąć już tego newsa należy tylko wspomnieć o spisie komiksów, jakie w ostatnich miesiącach pojawiły się na naszym rynku. Rzecz godna polecenia tym, którzy czują, że nie są na bieżąco.
Jak więc widać każdy, kto choć trochę interesuje się komiksem, a zwłaszcza badaniami nad tymże (w naszym kraju trochę nad wyrost zwanymi „komiksologią”) znajdzie na stronie „Zeszytów Komiksowych” solidną dawkę ciekawych (i niespotykanych na innych stronach/portalach) tekstów.

Klikajcie tutaj!

[PKP]

Tagi

Zeszyty Komiksowe


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-