baner

NEWS

- Ukazały się

"Obrazy Grozy" 2008


newsobrazyWydawnictwo Egmont ujawniło zapowiedzi na rok 2008 w ramach serii "Obrazy Grozy". Tym razem postawiono głównie na kontynuacje i nawiązania do innych seriali komiksowych publikowanych przez to wydawnictwo. Stąd fani "Sandmana", "Baśni" oraz Neila Gaimana oraz Clive'a Barkera powinni być wyjątkowo zadowoleni.
W pakiecie 5 tytułów, "Dni pośród nocy" są nieco spóźnioną kontynuacją "Obrazy Grozy 2007".

Dni pośród nocy
Scenariusz: Neil Gaiman, Matt Wagner
Rysunki: Matt Wagner, Richard Piers Rayner, Dave McKean, Mike Hoffman, Mike Mignola, Steve Bissette, John Totleben, Teddy Kristiansen
Planowany miesiąc wydania: marzec 2008

Mistrz grozy i suspensu Neil Gaiman przedstawia pięć nigdy niepublikowanych w Polsce historii z początków jego kariery, w tym na nowo zilustrowaną, premierową opowieść o Potworze z Bagien. Komiksy te, niektóre lekkie i rozrywkowe, inne nastrojowe, doskonale ukazują wszechstronność tego popularnego autora.

W Sandman: Teatr Nocy Sandman ze Złotej Ery bada odwieczną tajemnicę - i, jeden jedyny raz, staje oko w oko ze swym imiennikiem, Snem z Nieskończonych.

W Przytul mnie odziany w płaszcz mag John Constantine musi zmierzyć się z duchem, któremu doskwiera jakże współczesna samotność.

W Bracia dalsza rodzina Potwora z Bagien spotyka niezwykłego przybysza z epoki Dzieci Kwiatów - i zdecydowanie niezachwycony rząd Stanów Zjednoczonych.

W Drzewa jak bogowiena wpół obłąkany człowiek-roślina zgłębia tajemnicę istnienia.

A w nigdy dotąd niepublikowanym Jack w zieleni Potwór z Bagien z dawnych czasów poznaje grozę świata - zarówno wielkiego, jak i małego.

Obrazy Grozy 2008


Hellraiser 2
Scenariusz: Clive Barker, Del Stone Jr, Sholly Fisch, Nicholas Vince
Rysunki: Alex Ross, Tristan Shane, Marc Hempel, Dan Spiegle, John Bolton, John Van Fleet
Planowany miesiąc wydania: maj 2008

Drugi tom krótkich opowieści z przerażającego świata Cenobitów i władcy piekła – Lewiatana. W tym horrorze nie ma miejsca na litość dla bezbronnych. Każdego czeka antynagroda z rąk demonów piekła. Seria została stworzona na podstawie bestsellerowych książek i kultowych filmów jednego z najsławniejszych współczesnych twórców horroru, Clive’a Barkera.

Senni Łowcy
Scenariusz: Neil Gaiman
Rysunki: Yoshitaka Amano
Planowany miesiąc wydania: lipiec 2008

Podczas pracy nad angielską wersją Księżniczki Mononoke, Neil Gaiman zetknął się z bogatym światem japońskiego folkloru. Jednoczesne spotkanie z artystą Yoshitaką Amano zaowocowało powstaniem nowej, pobocznej księgi Sandmana, gaimanowskiej wersji baśni o lisie i buddyjskim mnichu. Nie jest to jednak komiks, lecz niezwykle bogato zilustrowane opowiadanie, w którym Władca Snów pojawia się, ale nie gra głównej roli. I tak jednak wiadomo, kto ma wszystko w swoich rękach. W końcu nie na darmo mowa o snach…

Baśnie z 1001 nocy Królewny Śnieżki

Scenariusz: Bill Willingham
Rysunki: Todd Klein
Planowany miesiąc wydania: październik 2008
W tym tomie zebrano kilka historii stanowiących wstęp do serii BAŚNIE. Każdą z nich narysował inny twórca, mamy tu więc do czynienia z całą paletą stylów, od malarskich fantazji po niemal fotograficzną precyzję. Komiks zdecydowanie przeznaczony jest dla czytelnika dorosłego, wyjawia wiele sekretów, między innymi zdradza tło relacji łączących Śnieżkę i siedmiu krasnoludków.

Akcja komiksu rozpoczyna się w XIX-wiecznym Baśniogrodzie, skąd Śnieżka wyrusza do sułtana arabskiego z prośbą o pomoc przeciwko Adwersarzowi, który wyparł europejskich Baśniowców z ich rodzinnych ziem, ale nie wyruszył jeszcze na podbój baśniowych krain Bliskiego Wschodu. Na dworze sułtana Śnieżka zaczyna dsnuć swą opowieść...

Boże, błogosław Królową
Scenariusz: Mike Carey
Rysunki: John Bolton
Planowany miesiąc wydania: grudzień 2008

Boże, błogosław królową to nowy owoc współpracy uznanego autora Mike’a Careya (Crossing Midnight, Lucyfer) i słynnego malarza fantasy Johna Boltona (Fables: 1001 Nights of Snowfall, The Sandman Presents: The Furies). Bogata paleta Boltona pozwala doskonale oddać zarówno niebezpieczne zaułki współczesnego Londynu, jak i poruszającą elegancję Magicznego Królestwa, stanowiące tło mrocznej, fascynującej opowieści o dekadencji i pożądaniu, odwodzącej się do światów stworzonych w Księgach Magii i Sandmanie.

Boże, błogosław królową rozgrywa się w północnym Londynie i Magicznym Królestwie, i opowiada historię zbuntowanej nastolatki, która poznaje grupkę niesfornych elfów i odkrywa, że mieszkancy Magicznego Królestwa odurzają się nowym, niebezpiecznym narkotykiem: mieszanką heroiny i ludzkiej krwi. Wkrótce bohaterka zostaje wciągnięta w wojnę domową, toczoną na śmierć i życie przez królową Tytanię i jej poprzedniczkę, królową Mab.

[Egmont]
Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

qwerty -

no w koncu cos do kupienia. w mk i pe jakos nic mnie nie zainteresowalo, a tu wszystko :))

qba -

dobra seria, te obrzy grozy :-) lubie bardzo :-)

lion -

Ja biorę tylko 1001 i Gaimana
Ta kolekcja pozwoli mi zaoszczędzić trochę grosza :roll:
God save the queen to ponoć kupa jest, tak samo Hellraiser jakoś mnie do siebie nie przekonał :roll:
A co z kontynuacją swamp thinga. No chyba nie okaże się, że taki komiks słabo sie sprzedał. Do kurwy nędzy, żeby taki komiks u nas poległ, a może egmont zjebał akcję i od początku zamierzał wydać tylko jeden tom tej serii.
lion

strz1 -

Moze Swamp bedzie za rok. W sumie chyba Hellraiser byl przed wiec moze jakos tak to leci.

Z poprzednich newsow Egmontu wybralbym moze ze 2 pozycje.. ale to watpliwe. Stad raczej na pewno zaopatrze sie w Noce i 1001. Pomysle jeszcze nad 2 innymi pozycjami a Hellraisera na pewno sobie odpuszcze.

Tak czy inaczej nie sa to zle komiksy.