baner

NEWS

- Zapowiedzi

Czy zastałem Alicję?


alicja2mmAlicja powraca. Zapowiedź albumu wskazuje, że na 48 stronach będziemy mieć do czynienia z co najmniej spektakularną mieszanką wątków literacko-filmowych. Pierwsza "Alicja" wywołała żywiołową dyskusję - jak będzie z drugą?
Zapowiedź wydawcy

"Alicję po drugiej stronie" narysował Jarosław Gach, a scenariusz komiksu napisał Jerzy Szyłak, który ściągnął, co się dało, nie tylko z "Alicji w Krainie Czarów" i "O tym, co Alicja odkryła po drugiej stronie lustra", ale także z "Kubusia Puchatka", pism "Swedenborga" (za pośrednictwem Jorge Luisa Borgesa), "Boskiej Komedii", "Parsifala", "Matriksa", "Władcy Pierścieni" (w wersji filmowej), "Tęczy Grawitacji" (w wersji powieściowej, ale tylko dlatego, że do tej pory nie zrobiono filmu na podstawie tej książki), "Akiry", pism Aldousa Huxleya i jakiegoś opowiadania Philipa K. Dicka, którego tytułu nie pamięta. W komiksie występują dwaj korpulentni bracia bliźniacy i osobnik, który ma na (drugie) imię Dorn, autor stanowczo jednak twierdzi, że podobieństwo owych postaci do prominentnych osób z polskiej sceny politycznej jest powierzchowne, przypadkowe i absolutnie niezamierzone.

Jak można z powyższego (i z konieczności) niepełnego wyliczenia wywnioskować, dociekliwi czytelnicy znajdą w komiksie wiele tropów, którymi będą mogli podążyć, dla niedociekliwych zaś mamy wartką akcję, atrakcyjną bohaterkę, widowiskowe sceny i wyjaśnienie, o co tak naprawdę w tym wszystkim chodziło od samego początku.


Jak widać zapowiada sie całkiem wybuchowo. Wydawcą albumu będzie ponownie Timof i Cisi Wspólnicy.

Za scenariusz odpowiedzialny jest, jak poprzednio, Jerzy Szyłak - czy uda mu się połączyć wszystkie wątki by komiks nie stracił na takim nagromadzeniu nawiązań? Przekonamy się już wkrótce.
Rysunki wykonał tym razem Jarosław Gach (w pierwszej "Alicji" był za ten aspekt komiksu odpowiedzialny Mateusz Skutnik), który jest właśnie w trakcie kolorowania albumu. Zanim zaprezentujemy przykładowe plansze z "Alicji" zapraszamy do odwiedzenia profilu rysownika na Digarcie, gdzie znaleźć można czarno-białe kadry z komiksu.

Liczący 48 kolorowych stron komiks trafić ma do sprzedaży 25 lutego w cenie 20 zł. Format: 175x250 mm. Poniżej prezentujemy okładkę albumu.

Tagi

Alicja


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Sebastian Jaster -

Pierwszy raz o Jarku Gach usłyszałem przy okazji konkursu na komiks erotyczny organizowanym przez firmę produkującą kondomy. http://www.newcaress.pl/
Ani ja, ani on niestety nie wygraliśmy, a szkoda. Jego kreska jest świetna i bardzo mnie cieszy, że zobaczymy w sprzedaży jego komiks i to w kolorze. Zajrzyjcie na stronę galerii newcaress aby zobaczyć jego pracę. Niestety ta okładka nie ukazuje w całości talentu tego artysty (to chyba te kolory).
Życze Panu Jarkowi powodzenia w przyszłości, gdyż jest on jednym z lepszych polskich artystów komiksowych.