baner

NEWS

- Rozmaitości

Oleksicki w Pulp City


pulpcitymmCo porabia Marek Oleksicki poza tworzeniem nowego "Odmieńca"? Jest szefem artystycznym projektu nowej figurkowej gry strategicznej "Pulp City". A to nie jedyny związek gry ze światem komiksu.
pulpcity1"Pulp City" należy do gatunku skirmish (polegająca na poprowadzeniu do boju niewielkich oddziałów). Pierwsza w swoim rodzaju, bo osadzona w mieście pełnym super herosów i super złoczyńców. Pulp City to mieszanka gorącego Miami i groźnego Nowego Jorku, nieustannie nękana najazdami kosmitów, wielkich potworów i hord demonicznych maniaków. Gracze dowodzą drużynami wyspecjalizowanych postaci, a gra nabiera kolorów, gdy trzeba bronić mieszkańców miasta lub zmagać się o prymat na ulicach Pulp City. Czy już czujesz sie jak superheros?

Choć gra powstaje całkowicie w języku angielskim, za Pulp City stoi polski zespół kreatywny (Pulp Monsters). Marek Oleksicki, twórca Odmieńca i Ursynowskiej Specgrupy miksuje różne motywy kultury popularnej i powołuje do życia kolejnych superbohaterów - od wielkich goryli uzbrojonych w miniguny po Czerwonego Kapturka w wersji voodoo.

Jego rysunki w trzydziestomilimetrowe rzeźby zmienia międzynarodowa grupa artystów. Rezultaty można oglądać na www.pulp-city.com, a jeszcze w tym półroczu w sklepach hobbystycznych. Gra została wybrana przez czytelników prestiżowego portalu Tabletop Gaming News jako jedna z trzech najbardziej oczekiwanych nowości 2008 roku.

Cóż można dodać - trzymamy kciuki za powodzenie projektu!

[Yaqza]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-