baner

NEWS

- Rozmaitości

Charytatywny nagrobek


Na aukcji internetowej w Ebay.com za prawo do umieszczenia na nagrobku swojego imienia i nazwiska pewien internauta zapłacił 3 383 USD. Nagrobek zaś pojawi się w przyszłej książce bestsellerowego autora „Amerykańskich bogów”, którą Neil Gaiman właśnie zaczyna pisać.

Książka jest przeznaczona dla młodzieży, jest owiana mrocznym klimatem – rozgrywa się na cmentarzu. „Graveyard Book” ukaże się w Stanach Zjednoczonych prawdopodobnie w 2007 roku.

Oprócz Gaimana na aukcji internetowej nazwiska bohaterów przyszłych powieści wystawiło 16 najpopularniejszych pisarzy Ameryki, m.in. John Grisham, Stephen King, Nora Roberts, Peter Straub, Lemony Snicket i inni najsławniejsi amerykańscy pisarze

Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na cele charytatywne - na finansowe wsparcie the First Amandment Project (FAP). FAP jest jedyna amerykańską organizacją non-profit występującą w obronie wolności słowa i prasy.

Pomysłodawcą grupowej aukcji charytatywnej jest Neil Gaiman, który ostatnio za 3.5 tysiąca dolarów sprzedał na eBay.com nazwę liniowca występującego w jego najnowszej powieści "Chłopcy Anansiego" (w Polsce zostanie wydana w lutym 2006 r nakładem Wydawnictwa Mag).

[wirtualnywydawca.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-