reklama baner reklama

Nowe Teksty

Nie tylko Nietoperz
Kleszcz o Nightwing #01: Lepszy niż Batman
Atak socjotechniczny na Ms Marvel
Ms. Marvel #03: Zdruzgotana
Sprawa dawnej kochanki
Tymczyński o "Blacksad #01: Pośród cieni"
Trupy pod łóżkiem Jessiki Jones
Gierszewski o Jessica Jones: Alias #04
Czy każdy kapitalista to świnia?
Myszka Miki. Kawa "Zombo"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Zapytaj Wydawcę

baner

NEWS

- Rozmaitości

''Yossel'' - zapowiedź


W grudniu ukaże się kolejny tom Mistrzów Komiksu. Tym razem wydawnictwo Egmont zaprezentuje album Yossel Joe'ego Kuberta.

Co by się stało, gdyby młody Jacob Kubert nie wywiózł swojej rodziny z rodzinnego, położonego w Polsce Yzeran? Gdyby jego syn Joseph nie wychował się w Nowym Jorku, by zasłynąć później jako światowej sławy rysownik komiksów? Gdyby zamiast tego cała jego rodzina zginęła w Auschwitz, a osierocony chłopiec rozpoczął walkę o przeżycie w warszawskim getcie?

Te pytania prześladowały podmiot naszych spekulacji, Joe'ego Kuberta, który w dzieciństwie wiele razy słyszał z ust rodziców opowieści o życiu w Polsce, wieści z kraju już po wyemigrowaniu do Ameryki, wreszcie straszną prawdę o zbrodniach nazistów. By spróbować znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, stworzył on opowieść "Yossel"

Jak w cyklu "What if..." (przedstawiającym alternatywne wersje historii z superbohaterami, nierzadko kompletnie odwracającymi role), Kubert wraca do przeszłości, ale przeszłości zgoła odmiennej od tej, którą naprawdę przeżył. Do przeszłości, gdzie 15-letni Yossel unika śmierci z rąk nazistów wkupując się w ich łąski swym talentem rysowniczym...
Jak mówi sam autor, zamysłem nie było napisanie kolejnego komiksu o Holocauście, a ukazanie czytelnikowi co by było, gdyby to on się tam znalazł.
W pracy nad komiksem Kubert wykorzystał materiały zgromadzone w Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie - w komiksie zobaczymy prawdziwe stroje, autentyczny wygląd ulic, nazwiska prawdziwych przywódców powstania w gettcie warszawskim.
Specjalnie do tego komiksu Kubert zmienił styl ilustrowania - zrezygnował z nakładania tuszu na szkice, pozostawiając właśnie im zadanie opowiedzenia o losach Yossela.

Zobacz przykładowe plansze z komiksu:
1 2 3 4


[JBooks.com/The Jewish Week]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-