baner

NEWS

- Zapowiedzi

Grudniowy pakiet komiksowy kultury gniewu


Na początku grudnia do sprzedaży trafić mają trzy nowe propozycje wydawnictwa kultura gniewu.
Phenian (zapowiadany wcześniej jako "Pyongyang"; scen. i rys. Guy Delisle)

Komiksowy travelogue, czyli dziennik z podróży do stolicy Korei Północnej. Guy Delisle, kanadyjski rysownik i animator, wyjechał służbowo do jednego z najbardziej zamkniętych i tajemniczych współczesnych państw. Jego książka jest zapisem dwóch miesięcy tam spędzonych. "Phenian" nominowany był do wielu nagród i uznany został za jedną z najważniejszych publikacji książkowych w Stanach Zjednoczonych w roku 2005.
Projekt: Człowiek (scen. i rys. Agata "Endo" Nowicka)

Autobiograficzny album znanej rysowniczki opowiadający o 9 miesiącach jej życia - czasie, w którym była w ciąży. Jego fragmenty ukazywały się w "Wysokich Obcasach", tutaj jednak zostaną zaprezentowane w zremasterowanej wersji, poprawione i wplecione w rytm bardzo osobistej opowieści.
Ghost World (scen. i rys. Daniel Clowes)

Jeden z najsłynniejszych komiksów niezależnych, jednego z najsłynniejszych twórców amerykańskich. Klasyka powieści graficznej.
Obsypana nagrodami i bestsellerowa historia trudnej przyjaźni dwóch dziewczyn u progu dorosłości. Komiks ten stał się podstawą scenariusza (nominowanego do Oscara) filmu o tym samym tytule.
[Yaqza na podstwie informacji prasowej wydawnictwa]

Tagi

kultura gniewu


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-