baner

NEWS

- Zapowiedzi

empro dla kolekcjonerów i nie tylko


Na początku paździenika do sprzedaży trafić mają dwie nowe pozycje autorstwa Macieja "empro" Prożalskiego.
"Rok temu, na Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Łodzi, czyli pieszczotliwie nazywaną eMeFKę przygotowałem minialbumik emproFactor”. Był to zbiór krótkich komiksów, które udało mi się narysować w ciągu tych kilku lat komiksowej mordęgi. Ku mojemu zdziwieniu nakładzik wyprzedał się bardzo szybko (mimo, że i tak był dość niski, ale poszedł naprawdę szybciuchno). W związku z tym miłym faktem zacząłem przymierzać się do reedycji. No i nie wypadało inaczej tego zrobić, niż w kolorze i w ogóle elegancko (kreda, usztywniana okładka, format amerykański). Tak się też materiał zbierał, że postanowiłem sporo dodać, a najsłabsze (zdaniem czytelników) rzeczy po prostu powyrzucać. I oto narodziła się idea „emproFactor: deLuxe”. Na jego karty trafiło blisko 40 stron z oryginalnego „emproFactora” plus przeszło 60 stron nowości. „Nowości” to w sumie tylko z nazwy i sposobu publikacji, ponieważ są to komiksy, które brały udział w konkursach (między innymi „Przygody Guliwera: Suplement” zwycięzca konkursu British Council i Nowej Fantastyki, „Prof. Lukacz” laureat drugiego miejsca w konkursie przy PolConie 2004, „JackAss” zwycięski komiks z konkursu MTV i Metropolu), części komiksów, które drukuję, co miesiąc w różnych magazynach (hiphopowy „FleXXip: Gdzie się podziali prawdziwy oszuści” prosto ze stron Magazynu HipHop, „Cel Chang” z DosDedos lub „Ziombie” z Laifu), i komiksy, które po prostu kiedyś narysowałem. Miał być na WueSKę, ale niekoniecznie znałem się na zagadnieniach drukarskich i się poopóźniało wszystko. Dzięki uprzejmości serwisu www.YouandMe.pl cała zabawa stała się realna i właśnie rozrośnięty do objętości stu czterech stron „emproFactor: deLuxe” trafił do drukarni.


Przykładowe strony z komiksu


Pierwsza partia nakładu będzie niebawem gotowa. „emproFactor: deLuxe” będzie chyba pierwszym polskim komiksem wydanym z dwoma wersjami okładki. Jedną dla wielbicieli prostych ilustracji na białym tle, druga zaś dla hardcorowców, którzy lubują się w gustownej czerni. Pierwsza partia (i tylko ta partia) będzie ręcznie numerowana i sygnowana przeze mnie. Nie wiem, czemu zgodziłem się na taki wariant (trzeba przecież znów się narobić) ale mam nadzieję, że Czytelnicy będą zadowoleni, ponieważ otrzymają coś unikalnego i jedynego w swoim rodzaju. Wersja z białą okładeczką będzie numerowana tylko do 99. numeru, natomiast wersja z czarną okładką do 199.


Dwie wersje okładek "emproFactor: deLuxe"


Oprócz „emproFactora: deLuxe” do drukarni powędrowała niewielka książeczka „eMC:Adoptuj Rapera” (Y: okładka obok). To 92 strony w formacie płyty CD (znaczy nie takim okrągłym tylko w kształcie pudełka ) zabawy w rapera. To połączenie gry paragrafowej (kiedyś bardzo modnej w naszym kraju) i komiksu. Na każdej stronie jest jeden kadr, po lekturze, którego to Czytelnik zdecyduje, co chce robić dalej. Wybiera opcję i w ten sposób przenosi się na kolejną stronę. Czegoś takiego jeszcze nie było. „eMC: Adoptuj Rapera” jest bardzo popularną grą, w którą bawi się kilkadziesiąt tysięcy osób w serwisie www.YouandMe.pl. Teraz wszyscy mogę spokojnie poczytać i pomiętosić w swoich rękach w drukowanym wydaniu. Czyli tak, jak komiksy powinny być wydawane. Ponieważ standard wydania „eMC: Adoptuj Rapera” jest taki sam jak „emproFactora: deLuxe” czyli po prostu delux. Tutaj też nakład zostanie ponumerowany to 199 egz.


Przykładowe strony z komiksu


Dodatkowo, jeśli nie chcesz otrzymać egzemplarza z przypadkowym, kolejnym numerkiem, i chciałbyś Drogi Czytelniku zarezerwować sobie coś fajnego zapraszam do skorzystania z formy przedsprzedaży. Dzięki wcześniejszej rezerwacji i przedpłacie komiksy będą oczywiście tańsze i będzie pewność, że ulubiony numerek padnie właśnie Twoim łupem.
Zamówienia można składać pod adresem mailowym: empro@empro.pl (tam też podam wszelkie szczegóły dotyczące przedpłaty).
Zamówione komiksy wyślemy pocztą, bądź po prostu będą do odebrania na premierowej imprezie promocyjnej w Warszawie lub też na MFK
.

Po premierze komiksy trafić mają do szerszej dystrybucji. Na wspomnianych imprezach obowiązywać będą promocyjne ceny.

Poniżej cennik:

 • „emproFactor: deLuxe” wersja biała (104strony w kolorze na kredzie w formacie amerykańskim): 19.99pln

 • „emproFactor: deLuxe” wersja czarna (104strony w kolorze na kredzie w formacie amerykańskim): 19.99pln

 • „eMC: Adoptuj Rapera” (92strony w kolorze na kredzie w formacie CD): 8.99pln

 • Pakiet: „eF+eMC” („emproFactor: deLuxe” (obojętnie, jaka wersja okładki) oraz „eMC: Adoptuj Rapera”): 24.99pln

 • Pakiet „eF” (czyli „emproFactor: deLuxe” obie wersje okładek): 34.99pln

 • Pakiet „fullwypas” (obie wersje okładek „emproFactor: deLuxe” oraz „eMC: Adoptuj Rapera”): 40pln

  Wśród osób korzystających z formy przedsprzedaży wylosowana zostanie piątka, która otrzyma oryginalne i własnoręcznie przez siebie wybrane plansze z „emproFactor deLuxe”.

  Termin składania zamówień: do 29 września 2006.

  Komiksy polecają Aleja Komiksu oraz Magazyn HipHop.

  [Yaqza]
 • Tagi

  empro


  Komentarze

  Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

  Kingpin -

  A kto kupi najwięcej pakietów full-wypas, ten wygra kolejną nagrodę, o której tu nie wspomniano: romantyczna kolacja dla dwojga w towarzystwie empro :)