reklama baner reklama
baner

NEWS

- Galeria

Spin-off Asteriksa


"Idefiks i Nieugięci" to nowa seria dla młodszego odbiorcy, której głównym bohaterem jest Idefiks, pies Asteriksa i Obeliksa. Pierwszy tom o tytule "W tej dzielnicy żadnej łaciny!" ukaże się ma MFKiG.
Idefiks i Nieugięci #01: W tej dzielnicy żadnej łaciny!

Idefiks i Nieugięci #01: W tej dzielnicy żadnej łaciny!

Scenariusz: Yves Coulon, Matthieu Choquet, Jérôme Erbin
Rysunki: Jean Bastide, Philippe Fenech
Wydanie: I
Data wydania: 28 Wrzesień 2022
Seria: Idefiks i Nieugięci
Tłumaczenie: Marek Puszczewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 21,6x21,6 cm
Stron: 68
Cena: 27,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328155282

Jest 52 rok przed narodzeniem Chrystusa. Cała Lutecja jest podbita przez Rzymian… Cała? Nie! Grupa nieugiętych zwierząt dowodzona przez Idefiksa nadal opiera się najeźdźcy!
Po pokonaniu galijskiego przywódcy Kamulogena przez generała Labienusa dzielny piesek Idefiks organizuje ruch oporu, żeby bronić galijskiego miasta przed rzymskim okupantem. Idefiks wraz ze swoją przyjaciółką Frygą, kocicą Przecherą i buldogiem Rygoriksem przychodzi z pomocą tym, którzy ponieśli konsekwencje rzymskiej okupacji… Na Teutatesa, tak im dadzą popalić, że Rzymianie zapomną od tego języka (łacińskiego) w gębach!

„Idefiks i Nieugięci” to całkiem nowa seria, ze świata Asteriksa. Jest to prequel, którego akcja dzieje się na dwa lata przed spotkaniem Idefiksa z Asteriksem i Obeliksem w Lutecji, w albumie „Wyprawa dookoła Galii”. Mały piesek ewoluuje w nowym świecie, gdzie funkcjonują wszystkie kody, dzięki którym Asteriks odniósł taki sukces.
Komiks tworzony jest na podstawie serialu animowanego, emitowanego od września 2021 roku na ekranach France Télévisions, który już w tym roku będzie miał swoją premierę w TVP.

Album został narysowany przez Jeana Bastide'a („Ptyś i Bill”) i Philippe'a Fenecha („Kumpelki”), dwóch młodych, wielce utalentowanych autorów, którzy postarali się utrzymać możliwie jak najbliżej stylu geniuszy René Goscinny’ego i Alberta Uderzo. Scenariusz stworzyli Matthieu Choquet, Jérôme Erbin i Yves Coulon. Pierwszy album zawiera trzy historie z niespodziewanymi gośćmi, dobrze już znanymi fanom Asteriksa: „Piłeczka Loftki”, „Fluctuat N-Iczk! Mergitur! ” oraz „Labienusie, nie dopadniesz mnie! ”.
Idefiks i Nieugięci #01: W tej dzielnicy żadnej łaciny! Idefiks i Nieugięci #01: W tej dzielnicy żadnej łaciny! Idefiks i Nieugięci #01: W tej dzielnicy żadnej łaciny![ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-