baner

NEWS

- Zapowiedzi

Timof w maju


Timof Comics przygotowało na maj aż siedem premier, w tym "Andy. Opowieść faktograficzna" o Warholu (autor będzie na FKW), "Memento mori" - autobiografia Tiitu Takalo o jej walce z tętniakiem i trzeci tom "Bardo" o tytule "Rege", którego rysownikiem jest Wojciech Stefaniec.
Andy. Opowieść faktograficzna

Andy. Opowieść faktograficzna

Scenariusz: Typex
Rysunki: Typex
Wydanie: I
Data wydania: 30 Maj 2022
Tłumaczenie: Maria Lengren
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 185x260 mm
Stron: 562
Cena: 210,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-66347-92-2

Ten wizualny majstersztyk opowiada o tym, jak mały Andrew Warhola przeszedł drogę od chorowitego dziecka w przemysłowym Pittsburghu do Andy'ego Warhola, enfant terrible nowojorskiego świata sztuki i supergwiazdy światowej popkultury. Nie poprzestając na stworzeniu spektakularnego ilustrowanego portretu Warhola-artysty i Warhola-człowieka, Typex przedstawia również oszałamiający przegląd popkultury XX wieku.

Andy Warhol został okrzyknięty mistrzem sztuki, jako produkcji masowej; człowiekiem, który doskonale zdawał sobie sprawę z siły konsumpcjonizmu i przewidział współczesną obsesję na punkcie przepychu i sensacji. Chwalony i pogardzany za swoją fiksację na punkcie wizerunku, powierzchowności i sławy, Warhol - twórca wyrażenia „piętnaście minut sławy” - jawi się w tej biografii, jako prorok naszej skupionej na celebrytach kultury selfie.

Andy składa się z dziesięciu rozdziałów poświęconych różnym okresom w życiu Warhola, z których każdy zilustrowany jest w radykalnie odmiennym stylu, co odzwierciedla nieustanne dążenie Warhola do odnowy. W swojej pracy i w życiu osobistym Warhol wielokrotnie uwalniał się od stylów, miejsc i ludzi: na przestrzeni ponad 500 stron widzimy, jak kolejno wciela się w pop-art, flower power, punk i hip-hop, by następnie ruszyć dalej zostawiając je za sobą.

Andy: Opowieść faktograficzna to powieść graficzna o monumentalnej skali: wielowarstwowa, zabawna i poruszająca. To także wizualne widowisko, pełne ukłonów w stronę sztuki i muzyki z czasów życia i twórczości Warhola.
Andy. Opowieść faktograficzna Andy. Opowieść faktograficzna Andy. Opowieść faktograficzna Andy. Opowieść faktograficzna Andy. Opowieść faktograficzna Andy. Opowieść faktograficzna
Bardo #03: Rege

Bardo #03: Rege

Scenariusz: Daniel Odija, Wojciech Stefaniec
Rysunki: Wojciech Stefaniec
Wydanie: I
Data wydania: 30 Maj 2022
Seria: Bardo
Druk: kolor
Oprawa: twarda (A)
Format: 235x320 mm
Stron: 144
Cena: 126,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-66347-94-6

Album Rege to trzecia część komiksowej tetralogii, pt. Bardo. W tej zwariowanej, futurystycznej antyutopii poznajemy genezę świata Bardo i konsekwencje życia w nim. W precyzyjnie skonstruowanej, wielowątkowej fabule występuje cała paleta nieszablonowych postaci. Stolp, łowca i hazardzista, dąży do wyjaśnienia rodzinnej tajemnicy. Rege, dwupłciowy artysta, nie zna granic dla wyznawanej sztuki. Kameleon Zezu potrafi hipnotyzować ludzi tak, by byli pod jego kontrolą. Dyktator Naczelny XVI, przedstawiciel rodu Szczuraków, narzuca społeczeństwu jedynie słuszną drogę. Doktor Majnd kontynuuje wątpliwe etycznie eksperymenty. Amur Bos, szef świata przestępczego, gdy widzi albo zadaje śmierć, zamienia się w osobę umierającą.

W Bardo narastają masowe konflikty, gdzie propaganda elit zderza się ze społecznym oporem. Wszyscy zadają sobie pytanie: „Czy uda się ocalić świat, który stoi na skraju przepaści?”

Podobnie jak wcześniejsze części cyklu (Stolp i Rita) album Rege zarówno w warstwie językowej jak i graficznej charakteryzuje się mnogością zastosowanych środków artystycznych. Gwarantuje wielopoziomową przygodę intelektualno-estetyczną, do której wciąż chce się wracać.
Bardo #03: Rege Bardo #03: Rege Bardo #03: Rege Bardo #03: Rege Bardo #03: Rege Bardo #03: Rege
Bardo #03: Rege

Bardo #03: Rege

Scenariusz: Daniel Odija, Wojciech Stefaniec
Rysunki: Wojciech Stefaniec
Wydanie: I
Data wydania: 30 Maj 2022
Seria: Bardo
Druk: kolor
Oprawa: twarda (B)
Format: 235x320 mm
Stron: 144
Cena: 125,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics

Wersja okładkowa tylko dla wspierających na kickstarter.com.
Dziadostwo #02

Dziadostwo #02

Scenariusz: Jakub Topor
Rysunki: Jakub Topor
Wydanie: I
Data wydania: 30 Maj 2022
Seria: Dziadostwo
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 165x230 mm
Stron: 80
Cena: 25,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-66347-87-8

Jedni po lekturze pierwszego tomu "Dziadostwa" czuli rozczarowanie nagłym urwaniem akcji i mieli nadzieję na szybką kontynuację. Inni modlili się, żeby tej kontynuacji nie było, a Topor porzucił rysowanie, przynajmniej dopóki nie nauczy się tworzyć w stylu „Wielkich Klasyków Polskiego Komiksu”. Jakub nie chciał rozczarować ani jednych, ani drugich, zdecydował się więc na rzut monetą. Migoczący na parkiecie orzeł świadczył jasno: rysujemy drugą część... a do kociołka z postaciami z „jedynki” dorzucamy kolejne, w tym Okonia, który świeżo opuścił więzienie i chce na całego skorzystać z uroków wolności. Jak zakończy się wspólna impreza? Czy Ania odpisze Piotrkowi? Jakie rapsy tym razem ułoży Wróbel? Odpowiedzi na te i inne pytania, tylko w drugim tomie "Dziadostwa"!

p.s. Drodzy sceptycy, nie martwcie się. Może następnym razem wypadnie reszka!
Dziadostwo #02 Dziadostwo #02 Dziadostwo #02 Dziadostwo #02 Dziadostwo #02
Iskry #02: Serce z kamienia

Iskry #02: Serce z kamienia

Scenariusz: Krzysztof Łuczyński
Rysunki: Krzysztof Łuczyński
Wydanie: I
Data wydania: 30 Maj 2022
Seria: Iskry
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 210x297 mm
Stron: 64
Cena: 49,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-66347-97-7

Po brawurowej akcji na Orranie, Ronan i jego drużyna stają przed kolejnym wyzwaniem. Potężna kobieta, rozdarta pomiędzy polityczną kalkulacją a matczynym bólem, zleci im misję od której sukcesu zależeć będzie jedno, niewinne życie.
W pościgu za tajemniczymi bojownikami, długowieczny wojownik trafi na spustoszoną planetę. Planetę nawiedzoną przez duchy jego krwawej przeszłości. Pośród ruin, szkła i śmierci ukrywać się będzie coś więcej. Coś czego Ronan nigdy by się nie spodziewał w takim miejscu… A spośród duchów wyłoni się demon z krwi i kości.

Tymczasem w odmętach zimnego kosmosu, słudzy złowieszczej siły wykonują pierwszy ruch w grze, do której przygotowywali się przez milenia.

Iskry to polska seria komiksowa inspirowana miłością do wszystkiego, co fantastyczne i odległe.

Historia Ronana Arrisa – najemnika i upadłego rycerza, który przytłoczony ciężarem własnych grzechów, żyje na dobrowolnym wygnaniu.

Weteran apokaliptycznej wojny wpadnie niebawem w wir wydarzeń, które dadzą mu szansę na odkupienie... Z czasem on i jego towarzysze będą jedyną siłą, która stanie pomiędzy Galaktyką Świetlistej Drogi a starożytną ciemnością, która zamieszkuje jej podbrzusze.
Iskry #02: Serce z kamienia Iskry #02: Serce z kamienia Iskry #02: Serce z kamienia Iskry #02: Serce z kamienia Iskry #02: Serce z kamienia Iskry #02: Serce z kamienia
Memento mori

Memento mori

Scenariusz: Tiitu Takalo
Rysunki: Tiitu Takalo
Wydanie: I
Data wydania: 30 Maj 2022
Tłumaczenie: Piotr Paczkowski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170x240
Stron: 224
Cena: 99,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-66347-88-5

MASZ KRWIAKA ŚRÓDCZASZKOWEGO.
BRZMI POWAŻNIE.
TO JEST POWAŻNE.

Pewnej grudniowej nocy Tiitu Takalo budzi się z powodu nagłego, paraliżującego bólu głowy. Podczas wizyty na ostrym dyżurze dowiaduje się, że cierpi na chorobę, która wymaga pilnej operacji.

Memento mori to oparta na własnych doświadczeniach Takalo historia o tym, jak jej życie z dnia na dzień uległo nieoczekiwanej zmianie. To opowieść o chorobie, o powrocie do zdrowia i o tym, co jest naprawdę ważne w życiu.


Tiitu Takalo (ur. 1976) jest pochodzącą z Tampere rysowniczką i ilustratorką. Jej powieści graficzne zostały nagrodzone najważniejszymi fińskimi wyróżnieniami: Sarjakuva-Finlandia oraz Puupäähattu.
Memento mori Memento mori Memento mori Memento mori Memento mori Memento mori
Węgiel i krzem

Węgiel i krzem

Scenariusz: Mathieu Bablet
Rysunki: Mathieu Bablet
Wydanie: I
Data wydania: 30 Maj 2022
Tłumaczenie: Katarzyna Gajewska-Wąsowicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 213x285 mm
Stron: 272
Cena: 159,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-66347-68-7

2046

Węgiel i Krzem - najnowsze produkty laboratoriów Tomorrow Foundation - to prototypy nowej generacji robotów, które mają zaopiekować się starzejącą się
ludzką populacją.

Wychowane w ochronnych kokonach i chętne do poznawania świata zewnętrznego, zostają rozdzielone podczas próby ucieczki. Każde z nich wiedzie potem własne życie i toczy wielowiekową walkę o znalezienie swojego miejsca na planecie, na której brakuje powietrza, która nękana jest kolejnymi wstrząsami politycznymi oraz katastrofami klimatycznymi...
Węgiel i krzem Węgiel i krzem Węgiel i krzem Węgiel i krzem Węgiel i krzem[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-