baner

NEWS

- Zapowiedzi

Elementarz feministyczny


Pod koniec maja ukaże się "Elementarz feministyczny" Natalii Cholewczuk.
Elementarz feministyczny

Elementarz feministyczny

Scenariusz: Natalia Cholewczuk
Rysunki: Natalia Cholewczuk
Wydanie: I
Data wydania: 27 Maj 2022
Druk: czarno-biały, kolor
Oprawa: twarda
Format: 190×260 mm
Stron: 82
Cena: 59,90 zł
Wydawnictwo: Granda
ISBN: 978-83-964649-1-0

Elementarz feministyczny. Subiektywny przewodnik po historii polskiego ruchu kobiecego z odrobiną teorii feministycznej

Komiks Natalii Cholewczuk to rysunkowa podróż przez historię polskiego feminizmu. Autorka pokazuje przekrojowo ważne dla przemian społecznych i kulturowych od ponad dwóch wieków momenty i bohaterki. Narcyza Żmichowska, Eliza Orzeszkowa, Róża Luksemburg i Maria Janion — to tylko część kobiet, których walkę o równouprawnienie poznajemy.

Publikacja jest idealnym początkiem drogi prowadzącej do poszerzenia wiedzy dotyczącej emancypacji kobiet. To subiektywna podróż. Mnóstwo w niej drogowskazów i znaków, które mogą kształtować naszą własną ścieżkę do zrozumienia, jakie odcienie ma feminizm i dlaczego równość jest tak istotna.

Natalia Cholewczuk (ur. 1996) — ilustratorka i graficzka. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach na kierunku projektowanie graficzne. Doświadczenie pracy z wyidealizowanym wizerunkiem kobiecym skierowały jej zainteresowania w stronę literatury feministycznej. Debiutancki „Elementarz feministyczny” powstał jako dyplom magisterski. Obecnie autorka mieszka w Katowicach. Próbuje wykorzystać zdobytą w tekstach feministycznych wiedzę w codziennej pracy graficzki.
Elementarz feministyczny Elementarz feministyczny Elementarz feministyczny[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-