baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Daniel Chmielewski w Śląskiej Akademii Komiksu


W najbliższą środę, 13 października, w Bibliotece Śląskiej w Katowicach odbędzie się spotkanie autorskie oraz warsztaty z Danielem Chmielewskim.
Informacja organizatora:

UWAGA KATOWICE! ŚLAK nie śpi
AUTOBIOGRAFIA - cienka granica między prawdą a fikcją!
Warsztaty z Danielem Chmielewskim i spotkanie autorskie!
Zapraszamy młodzież i dorosłych.
Zapisy na część warsztatową: iki@bs.katowice.pl
17:00 krótkie, acz intensywne spotkanie autorskie
17:45 warsztaty

Nie ma czegoś takiego jak “czysta autobiografia” - zawsze kadrujemy i wybieramy pewne elementy, a niektóre pomijamy. Podczas warsztatów poznacie różne techniki opowiadania i rysowania o sobie i jak zniekształcać historię (może ludzie będą
zwierzętami; może zacznie się realistycznie, a skończy fikcyjnie) i zastanowimy się nad motywacjami, jakie za takimi zabiegami stoją.
Na warsztatach omówimy:
- jak opowiadać obrazem o sobie,
- techniki i sposoby opowiadania,
- prowadzenie i zniekształcanie historii.

Daniel Chmielewski - scenarzysta i rysownik komiksów (m. in. “Ja Nina Szubur” na podstawie “Anny In w grobowcach świata” Olgi Tokarczuk) i książek dla dzieci (m. in. zilustrowanej przez malarkę Magdę Rucińską “Miasto Złotej). Wraz z psychiatrą Katarzyną Szaulińską stworzył komiks “Czarne fale. Jak radzić sobie z depresją. Poradnik dla młodzieży” i wykonał komiksowe segmenty w suplemencie Narodowego Modelu Gry PZPN - “Psychologia w piłce nożnej”. Od wielu lat prowadzi stałe zajęcia, cykle i pojedyncze warsztaty z narracji komiksowej na terenie całego kraju.


Akademia Komiksu Chmielewski


[PKP za Śląską Akademią Komiksu]

Tagi

Śląska Akademia Komiksu


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-