baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Wampiurs Wars w Muzeum Komiksu


W najbliższy czwartek, 30 września, w siedzibie fundacji Muzeum Komiksu (przy ul. Józefa Sarego 7 w Krakowie) odbędzie się wernisaż wystawy oryginalnych plansz z "Wampiurs Wars", któremu towarzyszyć będzie spotkanie z autorem oraz premiera nowego wydania komiksu.
Informacja organizatorów:

Na dzień przed festiwalem w Łodzi, zapraszamy na wernisaż wystawy oryginalnych plansz z albumu "Wampiurs Wars" Jana Platy-Przechlewskiego, spotkanie z autorem i premierę nowego wydania tego komiksu.

"Wampiurs Wars" to polski komiks undergroundowy z lat 80. XX wieku, utrzymany w konwencji horroru i fantasy, będący parodią wielu utworów i nurtów popkultury, okraszoną licznymi aluzjami do absurdów PRL. Cały komiks składa się z ponad 100 czarno-białych plansz. Na wystawie pokażemy 20 z nich, czyli kompletny epizod 3, zatytułowany "Planeta Grozy". Gościem wernisażu będzie autor komiksu, gdański plastyk i filolog, Jan Plata-Przechlewski, który opowie o swojej pracy. Wspólnie cofniemy się do lat 80. XX w.

Podczas wydarzenia będzie można nabyć premierowo w promocyjnej cenie nowe wydanie komiksu, przygotowane przez wydawnictwo "Kurc". Autor zapowiedział, że będzie chętnie wykonywał autografy i rysunki w albumach. Zapraszamy!wampiruswystawa


[PKP za Muzeum Komiksu]

Tagi

Muzeum Komiksu Wampiurs Wars


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-