NEWS

- Zapowiedzi

Taurus w sierpniu 2021


Taurus Media planuje wydać w sierpniu e wrześniu western "Do ostatniego" i pierwszy tom nowej serii "Aristophania" zatytułowany "Królestwo Lazuru".
Aristophania #01: Królestwo Lazuru

Aristophania #01: Królestwo Lazuru

Scenariusz: Xavier Dorison
Rysunki: Joël Parnotte
Wydanie: I
Data wydania: Sierpień 2021
Seria: Aristophania
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 215x290 mm
Stron: 64
Cena: 50,00 zł
Wydawnictwo: Taurus Media
ISBN: 9788365465634

Do ostatniego

Do ostatniego

Scenariusz: Jerome Felix
Rysunki: Paul Gastine
Wydanie: I
Data wydania: Sierpień 2021
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 215x290 mm
Stron: 80
Cena: 79,00 zł
Wydawnictwo: Taurus Media
ISBN: 9788365465627

Czasy kowbojów dobiegają końca. Wkrótce krowy do rzeźni w Chicago będą transportowane pociągami. Russell postanowił odwiesić ostrogi na kołek i zostać farmerem w Montanie. Wraz z ograniczonym umysłowo 20-letnim Bennettem, nad którym sprawuje opiekę, zatrzymują się po drodze w Sundance. O świcie Bennett zostaje znaleziony martwy. Burmistrzowi wygodniej jest uważać, że doszło do wypadku, niż dopuszczać ewentualność, że wśród mieszkańców znajduje się morderca, toteż wyrzuca Russella z miasteczka. Lecz stary kowboj wraca na czele bandy wyjętych spod prawa zbirów, domagając się prawdy na temat śmierci Bennetta...

[opis wydawcy][ljc]


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

CD Jack -

Opis do "Aristophania #1":

Marsylia, rok 1900. Clément jest lubianym przez wszystkich robotnikiem, człowiekiem prawym i uczciwym, ojcem rodziny. Okazuje się jednak, że zataja przed wszystkimi to, kim jest naprawdę. Okoliczności jego śmierci są równie brutalne, co tajemnicze.

Gennevilliers, rok 1909. Trójka dzieci Clémenta podrosła. Pozostawione same sobie, bez matki, która gnije w więzieniu, zaznają w życiu jedynie głodu i przemocy. Aż pewnego dnia kontaktuje się z nimi starsza kobieta. Podaje się za hrabinę i twierdzi, że znała ich ojca. Nazywa się Aristophania Bolt.

Aby wyrwać je z nędznego życia, kobieta zabiera dzieci z dala od ich szaroburej codzienności na słoneczne południe Francji. Do miejsca, które nazywa Lazurem. Dla trójki zachwyconych sierot jest ono niczym raj na ziemi.

Lecz nigdy nie wolno dać się zwieść pozorom. Zawsze są dwie strony medalu. I w przypadku Lazuru jest podobnie. Pod płaszczykiem piękna gdzieś w mroku czają się niebezpieczeństwa. Ich uosobieniem jest szczurołap Barboza, a także Król Wygnaniec i jego sługusy. Wszyscy czekają na swoją porę, kryjąc się w mrocznych dzielnicach Marsylii. Aristophania, ostatnia wróżka Lazuru, użyje całej swojej magii, by chronić dzieci i wskazać im czekające na nie przeznaczenie...

Zaplanowana jako czterotomowa saga fantasy "Aristophania" została stworzona przez scenarzystę Xaviera Dorisona i rysownika Joëla Parnotte'a, duet stojący za powstaniem "Fechmistrza".

ljc -

dzięki!