baner

NEWS

- Galeria

Kwietniowe KG


W kwietniu Kultura Gniewu wyda czwarty tom cyklu "Hotel Dziwny" ("Duchy w chmurach"), zebrane "Oszałamiające bajki urłackie" Prosiaka, a także wznowienie "Zrozumieć komiks" McClouda i dodruk "Black Hole" Burnsa.
Hotel Dziwny #04: Duchy w chmurach

Hotel Dziwny #04: Duchy w chmurach

Scenariusz: Florian Ferrier, Katherine Ferrier
Rysunki: Katherine Ferrier
Wydanie: I
Data wydania: 13 Kwiecień 2021
Seria: Hotel Dziwny, Krótkie Gatki
Tłumaczenie: Olga Mysłowska
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 210 × 285 mm
Stron: 40
Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-63-7

Czwarty i tom niezwykle popularnej serii dla młodych czytelników.

Zbliża się zima i mieszkańcy Hotelu Dziwnego szykują się na jej przyjście. Ale czy wszyscy? Niestety nie! Po Pana Snarfa, dobrego ducha hotelu, przybyli bowiem wysłannicy z jego ojczyzny - Krainy Duchów - którzy muszą go zabrać do domu, gdzie zostanie osądzony za rozliczne wykroczenia, których się dopuścił podczas pracy w hotelu. Katastrofa!

Marietta i przyjaciele zrobią wszystko, by uratować Pana Snarfa! Zaczną od budowy balony, żeby wyruszyć w niebezpieczną podróż do Krainy Duchów, ale prawdziwe kłopoty zaczną się dopiero, kiedy tam dotrą. Bo w tym nieprzyjaznym miejscu wszystko okaże się zabronione: chodzenie po trawnikach, bieganie, śmiech, a nawet kichanie!

„Duchy w chmurach” to czwarty tom niezwykle popularnej serii dla młodych czytelników. Jej bohaterami są mieszkańcy tytułowego hotelu: Kaki – puchaty, fioletowy i bardzo leniwy stworek; pan Snarf – recepcjonista duch; pan Leclair – szczur książkowy oraz Marietta, pozornie zwyczajna dziewczynka. W ich fantastycznych przygodach pomaga im także Celestyn, chłopiec z sąsiedztwa noszący kapelusz w kształcie grzyba.
Hotel Dziwny #04: Duchy w chmurach Hotel Dziwny #04: Duchy w chmurach Hotel Dziwny #04: Duchy w chmurach Hotel Dziwny #04: Duchy w chmurach Hotel Dziwny #04: Duchy w chmurach Hotel Dziwny #04: Duchy w chmurach
Oszałamiające bajki urłackie

Oszałamiające bajki urłackie

Scenariusz: Krzysztof Owedyk
Rysunki: Krzysztof Owedyk
Wydanie: II
Data wydania: 13 Kwiecień 2021
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 200x268 mm
Stron: 140
Cena: 79,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-57-6

Klasyczne bajki i literackie motywy w nieklasycznych wariacjach autorstwa jedynego i niepowtarzalnego Krzysztofa „Prosiaka” Owedyka, autora m.in. "Będziesz smażyć się w piekle"!

W tym 140-to stronicowym zbiorze kilkudziesięciu krótkich historii Owedyk wielokrotnie wykorzystuje znane motywy: jest i Janko Muzykant, jest i Kopciuszek oraz Królowa Śniegu, są nawiązania do staroruskich bylin (Żar-Ptak), jak i wędrówki w siedmiopromilowych butach.

Ale jest też rzeczywistość, ta zza okna, tylko odbita w krzywym zwierciadle.
W niej gusła spotykają się z nauką.
Demony z potworami w ludzkiej skórze.
Śmieszno jest i straszno.

Żartobliwe to bajki, często uszczypliwe, a może i wulgarne?
Oszałamiające bajki urłackie Oszałamiające bajki urłackie Oszałamiające bajki urłackie Oszałamiające bajki urłackie Oszałamiające bajki urłackie Oszałamiające bajki urłackie Oszałamiające bajki urłackie Oszałamiające bajki urłackie
Zrozumieć komiks

Zrozumieć komiks

Scenariusz: Scott McCloud
Rysunki: Scott McCloud
Wydanie: II
Data wydania: 13 Kwiecień 2021
Tłumaczenie: Michał Błażejczyk
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 173 x 260 mm
Stron: 228
Cena: 69,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-62-0

Komiks o… komiksie. Legendarna książka Scotta McClouda to wyjątkowy i pasjonujący wykład o historii, teorii, języku i sposobach, w jaki komiks działa na czytelnika.

„Zrozumieć komiks” z podtytułem „Niewidzialna sztuka” okrzyknięto sensacją już w momencie premiery w 1993 roku i do dziś jest to kluczowa pozycja, do której odnoszą się wszyscy badacze i miłośnicy tego medium. W napisanym specjalnie na potrzeby polskiego wydania wstępie profesor Jerzy Szyłak napisał:

Ponad czterdzieści lat temu w Polsce twórca powieści fantastycznonaukowych Stanisław Lem napisał „Fantastykę i futurologię” – teoretyczną rozprawę mówiącą o gatunku, którym się zajmował. Zarzucano mu wówczas brak warsztatu literaturoznawczego, pewną dowolność w doborze opisywanego materiału i inne niedostatki. Pomimo upływu lat „Fantastyka i futurologia” pozostaje jednak najlepszym opracowaniem na temat science fiction, jakie kiedykolwiek w Polsce napisano. Podobnie jest ze Scottem McCloudem i jego dziełem.
Zrozumieć komiks Zrozumieć komiks Zrozumieć komiks Zrozumieć komiks Zrozumieć komiks Zrozumieć komiks
Black Hole

Black Hole

Scenariusz: Charles Burns
Rysunki: Charles Burns
Wydanie: II
Data wydania: Luty 2016
Tłumaczenie: Wojciech Góralczyk
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 165x235 mm
Stron: 368
Cena: 79,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 9788364858284
W kwietniu 2021 roku komiks miał dodruk.

Komiks legenda. Powstawał przez ponad 10 lat i najpierw ukazywał się w zeszytach. Powstało ich 12, a każdy kolejny wyczekiwany był z coraz większą niecierpliwością. Każdy kolejny spotykał się też z uznaniem ze strony krytyków i czytelników. Zanim seria dobiegła końca jej autor – Charles Burns, twórca m.in. wydanego w Polsce przez wydawnictwo Post znakomitego El Borbaha – miał na koncie wiele nominacji, prestiżowych nagród i uznany został za jednego z najważniejszych twórców komiksów.

Black Hole to dziejąca się w latach 70. historia grupy nastolatków z Seattle. Szaleje wśród nich dziwna zaraza, która objawia się niezwykłymi, często przerażającymi mutacjami i deformacjami. Plaga dotyka jednak tylko tych, którzy rozpoczęli życie seksualne. Niepokojąca, mroczna atmosfera, niebanalni bohaterowie i artystyczne mistrzostwo Burnsa uczyniły z Black Hole jedną z najsłynniejszych powieści graficznych w historii.

[opis wydawcy]
Black Hole Black Hole Black Hole Black Hole Black Hole



[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-