reklama baner reklama
baner

NEWS

- Zapowiedzi

Timof na listopad


W połowie listopada ukażą się drugi "Donżon" i "Złoty wiek" oraz "Kassumai", którego akcja dzieje się w Gwinei Bissau, a także książka obrazkowa "Andzia", czyli artbook Przemka Truścińskiego ilustrującego wiersze swojego przodka biskupa.
Donżon. Wydanie zbiorcze 2

Donżon. Wydanie zbiorcze 2

Scenariusz: Lewis Trondheim, Joann Sfar
Rysunki: Christophe Blain, Jean-Emmanuel Vermot-Desroches, Blutch, Carlos Nine, Christophe Gaultier
Wydanie: I
Data wydania: 16 Listopad 2020
Seria: Donżon
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 220x300 mm
Stron: 404
Cena: 169,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-66347-45-8

W 1998 roku Joann Sfar i Lewis Trondheim rozpoczęli serię Donżon — sagę, która pod przykrywką parodii heroicznego fantasy skrywa bogate i złożone uniwersum porównywalne z dokonaniami wielkich klasyków literatury spod tego samego znaku.
Wydawnictwo timof comics w kolekcji wydań zbiorczych publikuje wszystkie odcinki kultowej serii, która dla komiksu franko-belgijskiego jest pozycją przełomową. To pełne wydanie, zredagowane pod auspicjami obu autorów, pozwoli w najlepszy z możliwych sposobów odkryć czytelnikom jedno z najdoskonalszych dzieł w swym gatunku. Drugi tom zbiera albumy z serii Donżon: Świt oraz przygody z kolekcji Monstra, które łączą się z sagą główną.

Tym razem Trondheim i Sfar zaprosili do współpracy znakomitych artystów: Christophe’a Blaina, Carlosa Nine’e i Blutcha. Dzięki temu powstały jedne z najwspanialszych odcinków całej sagi.
Donżon. Wydanie zbiorcze 2 Donżon. Wydanie zbiorcze 2 Donżon. Wydanie zbiorcze 2 Donżon. Wydanie zbiorcze 2 Donżon. Wydanie zbiorcze 2 Donżon. Wydanie zbiorcze 2 Donżon. Wydanie zbiorcze 2 Donżon. Wydanie zbiorcze 2 Donżon. Wydanie zbiorcze 2
Kassumai

Kassumai

Scenariusz: David Campos
Rysunki: David Campos
Wydanie: I
Data wydania: 16 Listopad 2020
Tłumaczenie: Alicja Jancelewicz, Jakub Jankowski
Druk: sepia
Oprawa: miękka
Format: 165x230 mm
Stron: 132
Cena: 42,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-66347-29-8

3 towarzyszy, 6 miesięcy w ONG, 30 grup etnicznych (a nawet więcej!), 1 wielka nowa rodzina, miliony uśmiechów, wiele tabanek i piaskowych dróżek…

Kassumai [pozdrowienie z języka felupe] - jedno słowo, które zawiera w sobie: wolność, pokój i szczęście.

David Campos przebywał w Gwinei Bissau od listopada 2006 do maja 2007 roku w ramach projektu pomocowego dla mieszkańców São Domingos, który zrealizowano we współpracy organizacji pozarządowej Acção para o Desenvolvimento (Działanie dla Rozwoju) oraz urzędu miejskiego miasta Montijo. David podczas tego pobytu zakochał się w poznanych osobach, więc komiks, który za chwilę przeczytacie, jest nie tyle opowieścią o odbytej podróży, co wybiórczym dziennikiem przeżyć i kontaktów międzyludzkich, jakie autorowi dane było nawiązać w czasie pracy wolontariackiej, a także w czasie od niej wolnym.

Filmiki nagrane w czasie tej podróży dostępne są na kanale dawize (YouTube).
David urodził się w 1979 w Meudon-la-Forêt (Francja), jednak od czwartego roku życia mieszka w Portugalii. Dorastał w Montijo. Ukończył studia z zakresu animacji (w ETIC), tworzenia dla multimediów i sztuk audiowizualnych, a także kurs ilustracji i komiksu w Ar.Co. Pracował przy produkcjach animowanych, fanzinach i antologiach wydanych przez Associação Chili Com Carne.

Publikacja sfinansowana ze środków podmiotowej dotacji projakościowej przyznanej Instytutowi Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich UW na lata 2018-2020 za wyróżniającą ocenę PKA.
Kassumai Kassumai Kassumai Kassumai Kassumai Kassumai Kassumai
Złoty wiek #2

Złoty wiek #2

Scenariusz: Cyril Pedrosa, Roxanne Moreil
Rysunki: Cyril Pedrosa
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2020
Seria: Złoty wiek
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 230x320 mm
Stron: 192
Cena: 126,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-66347-43-4

Z nadejściem zimy zaczęła się wojna. Podczas gdy powstańcy gromadzą swe oddziały i nadciągają od strony Półwyspu, księżniczka Tilda oblega zamek brata, aby odzyskać tron.

Ale na tym szlaku przemocy i zdrady w pogoni za władzą, umysł młodej kobiety zostaje owładnięty przeznaczeniem. To proroctwo Złotego Wieku, zaginiona księga o sile tak wielkiej, że może zmienić oblicze świata i tych, którzy go zaludniają…
Ten drugi tom majestatycznie zamyka płomienną epopeję polityczną, wymyśloną przez Roxanne Moreil i Cyrila Pedrosę. Tradycyjny epos ze swoim herosem ustępuje miejsca opowieści o pełnej namiętności bohaterce, a średniowieczna baśń przekształca się w przypowieść społeczną.

Dla autorów nadanie barw przeszłości to oświetlenie przyszłości. Z nadzieją, że po Wielkim Zmierzchu, ludzkość nadal marzy o świetlanym jutrze.
Złoty wiek #2 Złoty wiek #2 Złoty wiek #2 Złoty wiek #2 Złoty wiek #2 Złoty wiek #2
Andzia

Andzia

Autor: Piotr Mańkowski, Przemysław Truściński
Ilustracja: Przemysław Truściński
Wydanie: I
Data wydania: 16 Listopad 2020
Druk: kolor, czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: 280x200 mm
Stron: 152
Cena: 99,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-66347-40-3

Zapraszamy Was do baśniowo - surrealistycznego świata Andzi, który powstał dzięki wyjątkowej współpracy dwóch artystów, oddalonych w czasie o 100 lat. Jednak spotkali się, czego owocem jest ten album. Zachwyca ilustracjami, w których czuć ducha współczesności, mimo, że interpretują one słowa napisane w ubiegłym stuleciu! Mocny, baśniowy charakter grafik wprowadza nas w atmosferę sennego marzenia, w którym wszystko jest możliwe, a jedynymi granicami są granice naszej wyobraźni.

No a kimże jest główna bohaterka? Według autora słów to dziewczynka niegrzeczna, którą spotykają nieszczęścia bo nie słucha dorosłych, mimo to artysta darzy ją niezwykłą sympatią. Według autora ilustracji Andzia to współczesna buntowniczka, dziewczynka ciekawa świata, mająca swoje zdanie, odważna, będąca sobą, a nie taką, jaką chcą ją widzieć dorośli.

Jaka zatem jest Andzia? Jakie są jej przygody? Przekonajcie się sami wyruszając w niesamowitą przygodę z odważną i niezbyt grzeczną Andzią.
Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek.

Publikacja została przygotowana na podstawie rękopisu b. Piotra Mańkowskiego (1866-1933) zachowanego w rzymskim archiwum rodzinnym Stanisława Augusta Morawskiego.

Partnerem wydania jest Fundacja Andrzeja Mańkowskiego.
Andzia Andzia Andzia Andzia Andzia Andzia Andzia Andzia Andzia Andzia Andzia[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-