reklama baner reklama

Nowe Teksty

Okładka miesiąca: listopad 2020
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Kosmiczne początki Toma Kinga
Sławinski o "Omega Men. To już koniec"
Wysyp Venomów
Panic o "Amazing Spider-Man. Globalna sieć #08: Venom Inc."
Mighty Mike
Kleszcz o "Uniwersum DC według Mike`a Mignoli"
Brzydki i słaby
Kleszcz o "Superman. Action Comics #03: Polowanie na Lewiatana"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Ukazały się

Drugie tupeciary


Drugą część głośnego komiksu "Tupeciary. O kobietach, które robią to, co chcą" autorstwa Pénélope Bagieu właśnie ukazała się w Polsce.
Tupeciary. O kobietach, które robią to, co chcą #02

Tupeciary. O kobietach, które robią to, co chcą #02

Scenariusz: Penelope Bagieu
Rysunki: Penelope Bagieu
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2020
Seria: Tupeciary
Tłumaczenie: Agnieszka Pączka-Torelli, Anna Pączka
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Cena: 69,00 zł
Wydawnictwo: Bęc Zmiana
ISBN: 978-83-66082-09-0

Pénélope Bagieu za Tupeciary otrzymała najbardziej prestiżowe wyróżnienie w branży komiksowej – nagrodę Eisnera. Komiksowa opowieść „o kobietach, które robią to, co chcą” to uniwersalne i wzmacniające historie kobiet, które potrafiły postawić na swoim. Tom 2 jest długo wyczekiwaną kontynuacją publikacji wydanej w polskiej wersji językowej przez wydawnictwo Bęc Zmiana w 2018 roku.

We Francji Tupeciary stały się prawdziwym hitem wydawniczym. Mimo, że często opowiadają o sprawach trudnych, o zmaganiach z przeciwnościami losu i stereotypowym postrzeganiem roli kobiet, o walce z niesprawiedliwością i opresją, dzięki temu, że napisane są z pasją i zadziornym humorem, podbiły serca czytelniczek i czytelników na całym świecie. Tupeciary to historia napisana z kobiecej perspektywy, przedstawiona w sposób mądry, zarażający entuzjazmem i odwagą do bycia sobą.

W drugim tomie znalazły się opowieści o 15 wyjątkowych kobietach: tłumaczce zwierząt Temple Grandin, raperce Sonicie Alizadeh, sportsmence Cheryl Bridges, racjonalnej utopistce Thérèse Clerc, autorce i kompozytorce Betty Davis, dziennikarce Nellie Bly, królowej bandytów Phulan Devi, gwiazdach rocka The Shaggs, wulkanolożce Katii Krafft, adwokatce Jesselyn Radack, aktorce i wynalazczyni Hedy Lamarr, aktywistce Naziq al-Abid, miniaturzystce zbrodni Frances Glessner Lee, astronautce Mae Jemison, oraz miłośniczce i kolekcjonerce sztuki współczesnej Peggy Guggenheim.[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-