reklama baner reklama
baner

NEWS

- Zapowiedzi

Instytut Bombowych Teorii


W listopadzie ukaże się album "Instytut Bombowych Teorii" autorstwa Toma Gaulda.
Instytut Bombowych Teorii

Instytut Bombowych Teorii

Scenariusz: Tom Gauld
Rysunki: Tom Gauld
Wydanie: I
Data wydania: 11 Listopad 2020
Tłumaczenie: Karolina Iwaszkiewicz, Adam Pluszka
Oprawa: twarda
Format: 208x162 mm
Stron: 160
Cena: 49,90 zł
Wydawnictwo: Marginesy
ISBN: 978-83-66671-00-3Pechowi naukowcy, nanoboty, wirtualni asystenci, teorie zbyt szalone, by były nieprawdziwe, celebryci świata nauki, a także groźne dla życia i zdrowia eksperymenty – to wszystko jest dla Toma Gaulda idealnym tematem humorystycznych komiksów! Komiksów, które rozbawią zarówno tych, którzy nie wiedzą nic o Pitagorasie i tych, którzy opłakują kolejną awarię Wielkiego Zderzacza Hadronów.

„Instytut Bombowych Teorii” to zbiór blisko 150 komiksów, które ukazują się w poświęconym zagadnieniom naukowym tygodniku „New Scientist” i podbijają serca czytelników w rozmaitych zakątkach internetu. Po ich lekturze już nigdy nie spojrzycie na cudowny świat nauki w ten sam sposób!

Spotkamy tu psa filozofa i kota Schrödingera, dowiemy się co czują nieodkryte gatunki i cząstki elementarne, poznamy mroczne sekrety biurek naukowców (SPOILER – to tylko bałagan) oraz odwiedzimy leżący po sąsiedzku Instytut Geometrii Eksperymentalnej. A przede wszystkim przekonamy się, że nauka jest nie tylko pożyteczna, ale i szaleńczo zabawna!

Komiksy Toma Gaulda są zawsze zabawne, ale w taki sposób, że po ich lekturze czuję się mądrzejszy. Co w przypadku komiksów o nauce okazuje się wyjątkowo przydatne - Neil Gaiman

Gauld to mój ulubiony komiksowy geniusz a Instytut Bombowych Teorii to jego najlepsza publikacja - William Gibson[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-