baner

NEWS

- Ukazały się

Wrzesień z Kulturą Gniewu


Do wrześniowych premier Kultury Gniewu (Tomine i Śledziu) dołączył album "Koniec lipca" Marii Rostockiej.
Czerwony Pingwin musi umrzeć! #2

Czerwony Pingwin musi umrzeć! #2

Scenariusz: Michał Śledziński
Rysunki: Michał Śledziński
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2020
Seria: Czerwony Pingwin musi umrzeć!
Druk: kolorowy
Oprawa: twarda
Format: 235x165 mm
Stron: 100
Cena: 49,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-50-7

Najnowszy komiks Michała „Śledzia” Śledzińskiego, autora słynnego „Osiedla Swoboda”, czy „Na szybko spisane”. Kontynuacja szalonych przygód załogi statku kosmicznego Śpiący Prosiak, który to statek wciąż jest w posiadaniu Papugaty, międzygwiezdnego łotra i pirata. Nasi bohaterowie - Budo, Momo de Momos, Bebetto oraz Wiśnia – znów spróbują odzyskać swoją własność, a przy okazji może uda im się również ocalić System i wszystkie zamieszkujące go stworzenia. Choć to wcale nie jest powiedziane.

Fantastycznie narysowany, pełen niesamowitych przygód, jednym słowem epicki „Czerwony Pingwin musi umrzeć” to list miłosny „Śledzia” do popkultury – animowanych filmów i seriali, gier wideo i oczywiście komiksów. W jego warstwie graficznej widać nawiązania zarówno do mangi, amerykańskich komiksowych zeszytów, jak i legendarnych albumów Tadeusza Baranowskiego.

Śledziu pojechał. Popłynął. Odleciał. Stworzył zupełnie nowy świat, jak za starych czasów „Parisha” czy „Biegunki”. Świat oderwany od naszej rzeczywistości i obtoczony w panierce z popkulturowych motywów, które wydaje się, że skądś znamy, ale nie mam czasu przypomnieć sobie skąd, bo zaraz dostaję po twarzy czymś nowym.
Motyw Drogi

To historia, którą mógł wymyślić bohater pierwszego „Na szybko spisane”, czy którykolwiek z chłopaków ze Swobody, kiedy miał te 10 lat.
Aleja Komiksu
Czerwony Pingwin musi umrzeć! #2 Czerwony Pingwin musi umrzeć! #2 Czerwony Pingwin musi umrzeć! #2 Czerwony Pingwin musi umrzeć! #2 Czerwony Pingwin musi umrzeć! #2 Czerwony Pingwin musi umrzeć! #2 Czerwony Pingwin musi umrzeć! #2 Czerwony Pingwin musi umrzeć! #2
Koniec lipca

Koniec lipca

Scenariusz: Maria Rostocka
Rysunki: Maria Rostocka
Wydanie: I
Data wydania: 30 Wrzesień 2020
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 165 × 225 mm
Stron: 128
Cena: 59,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-47-7

Mała podmiejska miejscowość. Lipiec się kończy, przeleciała już połowa lata.

Dwunastoletni Alek, wysłany przez matkę na wakacje do domu babci, stara się znaleźć sobie jakieś zajęcie, by zabić nudę, ale także by odpędzić dręczącą myśl: „On tutaj jest. Tuż obok. Wystarczy przejść przez łąkę…".

Zaraz zacznie się sierpień. Jeszcze tylko piątek, sobota i niedziela, i już nic nie będzie takie samo.
Koniec lipca Koniec lipca Koniec lipca Koniec lipca Koniec lipca Koniec lipca
Niedoskonałości

Niedoskonałości

Scenariusz: Adrian Tomine
Rysunki: Adrian Tomine
Wydanie: II
Data wydania: 30 Wrzesień 2020
Tłumaczenie: Agnieszka Murawska
Oprawa: miękka
Format: 165 × 235 mm
Stron: 112
Cena: 44,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-49-1

To nie jest najlepszy czas w życiu Bena Tanaki. Nie dość, że z natury jest sarkastycznym krytykantem, co utrudnia mu kontakty z ludźmi, to w dodatku jego wieloletni związek przechodzi burzliwy okres. Dziewczynie Bena, Miko Hayashi, ciągle wydaje się, że ten ogląda się za innymi kobietami, a co gorsza – za białymi! Narastający konflikt nadaje bieg tej opowieści o różnicach między Kalifornią a Nowym Jorkiem, między poświęceniem a pożądaniem, wreszcie – między prawdą a prawdą.

W obyczajowo odważnych „Niedoskonałościach” Adrian Tomine, jeden z najwybitniejszych współczesnych twórców komiksów, mistrzowsko porusza się po polu minowym damsko-męskich i międzyludzkich relacji. Pełnych napięcia, inteligentnych i jednocześnie dowcipnych dialogów nie powstydziliby się Woody Allen czy Andrew Bujalski.

Powieść graficzna Tomine to zaskakujące zwroty akcji, subtelnie nakreślone charakterystyki postaci i wyjątkowe poczucie humoru, które składają się na zabawną i wnikliwą refleksję na temat ludzkich niedoskonałości.
Niedoskonałości Niedoskonałości Niedoskonałości Niedoskonałości Niedoskonałości
Śmiech i śmierć

Śmiech i śmierć

Scenariusz: Adrian Tomine
Rysunki: Adrian Tomine
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2020
Tytuł oryginału: Killing And Dying
Tłumaczenie: Agata Napiórska
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 165 × 235 mm
Stron: 124
Cena: 49,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-64858-67-3
We wrześniu 2020 roku komiks miał dodruk.

Jeden z najgłośniejszych amerykańskich komiksów ostatnich lat, fantastyczny przykład nieograniczonych możliwości komiksowego medium, które w rękach utalentowanego twórcy potrafi – podobnie jak literatura – opisać niepokoje i nadzieje społeczeństwa XXI wieku. Tym zbiorem krótkich nowel Adrian Tomine udowadnia, że jest nie tylko jednym z najważniejszych współczesnych autorów komiksów, ale także amerykańskich pisarzy. Jego niezwykły zmysł obserwacji czy umiejętność uchwycenia najsubtelniejszych emocji widać wyjątkowo wyraźnie w historiach o poczuciu straty, twórczych ambicjach, tożsamości i skomplikowanych relacjach rodzinnych, o sukcesach i porażkach.

Adrian Tomine potrafi rysować, myśleć, pisać i czuć. Widzi wszystko, wie wszystko. Wie, kiedy jest potrzebny dialog, a kiedy lepszy będzie moment ciszy. W jego dwudziestu kadrach jest więcej pomysłów niż większość pisarzy ma przez całe życie
– Zadie Smith (autorka między innymi „Białych zębów” i „O pięknie”).

[opis wydawcy]
Śmiech i śmierć Śmiech i śmierć Śmiech i śmierć Śmiech i śmierć Śmiech i śmierć Śmiech i śmierć[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-