baner

NEWS

- Zapowiedzi

Skłodowska-Curie i komiks


Pod koniec września ukaże się album "Maria Skłodowska-Curie. Światło w ciemności", który jest połączeniem komiksu i książki obrazkowej. Autorką warstwy graficznej jest Anna Błaszczyk.
Maria Skłodowska-Curie. Światło w ciemności

Maria Skłodowska-Curie. Światło w ciemności

Scenariusz: Frances Andreasen Osterfelt, Anja C. Andersen
Rysunki: Anna Błaszczyk
Wydanie: I
Data wydania: 30 Wrzesień 2020
Tłumaczenie: Bogusława Sochańska
Oprawa: miękka
Format: 210 x 297 mm
Stron: 136
Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo: Media Rodzina
ISBN: 978-83-8008-854-2

Książka "Światło w ciemności" to oryginalna powieść graficzna , której bohaterką jest Maria Skłodowska-Curie.

Jedna z najbardziej znanych kobiet na świecie. Badaczka, która zrewolucjonizowała medycynę i nauki ścisłe. Zdobywczyni dwóch Nagród Nobla. Dzięki swoim odkryciom stała się jedną z najbardziej niezwykłych postaci wszech czasów i wzorem do naśladowania dla milionów kobiet. Maria Skłodowska-Curie. Opowieść o jej życiu została ujęta w formę pośrednią między komiksem a powieścią graficzną. Autorką szaty graficznej jest polska artystka, Anna Błaszczyk.

Oryginalna forma książki stanowi oprawę opowieści o niezwykłym życiu i dokonaniach jednej z największych i najbardziej znanych Polek wszech czasów. Jej pełna determinacji droga na szczyt, wyzwania, sukcesy, ale też osobiste relacje z mężem i współpracownikami, śledzimy na kartach nietypowego, kolażowego komiksu.
Maria Skłodowska-Curie. Światło w ciemności Maria Skłodowska-Curie. Światło w ciemności Maria Skłodowska-Curie. Światło w ciemności Maria Skłodowska-Curie. Światło w ciemności Maria Skłodowska-Curie. Światło w ciemności[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-