baner

NEWS

- Konkurs

Alex Rider. Serial i konkurs


Jutro, 15. września premierę w AXN będzie mieć serial "Alex Rider" powstały na podstawie książek Anthony'ego Horowitza. Z tej okazji mamy dla Was konkurs, w którym można wygrać także komiks o tym nastoletnim szpiegu!
Pytanie konkursowe brzmi: "Gdybyś został szpiegiem, to na jaką misję byś się udał?". Wygrywają najciekawsze odpowiedzi. Konkurs trwa do 18. września do godziny 12.00. Do wygrania są: plecak i komiks oraz dwa komiksy.

Alexkonkurs

Alex Rider to zwykły nastolatek i niezwykłe szpieg, bohater mimo woli. To serial o londyńskim nastolatku, który od dzieciństwa nieświadomie szkolony jest do bycia częścią niebezpiecznego świata szpiegostwa. Po śmierci swojego wuja, który okazał się brytyjskim szpiegiem, chłopak musi całkowicie zmienić swoje życie i rozpoczyna przygodę, która wywraca jego rzeczywistość do góry nogami. Alex, pod naciskiem brytyjskiego wywiadu, zostaje zwerbowany do Point Blanc, tajemniczej szkoły we francuskich Alpach. Tak zaczyna się pełna napięcia historia młodocianego szpiega. Czy Alex wykona swoje zadanie i przede wszystkim... czy wyjdzie z niego cały? Serial oparty jest na niezwykle popularnej serii książek Anthony'ego Horowitza, która została przetłumaczona na 35 języków i ma ogromną rzeszę fanów. Horowitz jest też twórcą serialu.Na serii książek o Alexie Riderze Horowitz zarobił 20 mln dolarów. Pytany o fenomen swoich książek o chłopcu zwerbowanym przez MI6, przyznaje, że wiele elementów zaczerpnął z własnego życia. Syn wziętego, londyńskiego prawnika miał niewielki kontakt z wiecznie zapracowanymi rodzicami. Wychowywała go więc babcia, o której mówi, że była wobec niego okrutna. Zresztą w jednej z powieści stworzył postać „piekielnej babci”. W wieku ośmiu lat trafił do szkoły z internatem. Okazało się, że z jednego piekła został wysłany w drugie. W latach 60. ubiegłego wieku na porządku dziennym była przemoc ze strony nauczycieli i starszych uczniów wobec młodszych, nawet w elitarnych internatach. Horowitz był łatwym celem: Żyd z bogatej rodziny, w dodatku pulchny. Ratował się opowiadaniem kolegom w nocy niesamowitych historii. W wieku 10 lat wymyślił, że zostanie pisarzem. A gdy nim już został, zaczął wspierać organizację charytatywną Kidscape, która zwalcza przemoc i okrucieństwo wobec dzieci. Autor „Alexa Ridera” przyznaje, że pisanie uratowało go, gdy jego rodzina straciła cały majątek.

Pisarz skończył literaturę angielską oraz historię sztuki na Uniwersytecie w Yorku. Zaczynał od pisania artykułów i scenariuszy, jak choćby do filmu „Robin z Sherwood”. Potem tworzył scenariusze do seriali telewizyjnych, np. do „Midsomer Murders”. Był autorem wielokrotnie nagradzanego serialu kryminalnego „Foyle's War”.

[informacja prasowa, ljc]


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

ljc -

dzięki za udział w konkursie


@conquest - czuję, że przyda ci się plecak!

@markito - kolejny komiks na liście lektur, to byłoby to!

odezwijcie się na priv lun redakcja@alejakomiksu.com - żeby podać dane do wysyłki (bo wygraliście)

markito -

Gdybym był szpiegiem chciałbym zostać wysłany na jakąś misję pozornie wydającą się na niemożliwą do zrealizowania. Myślę, że misja naprawy systemu oświaty w kraju byłaby dla mnie idealna.

conquest -

Misję infiltrująco-zwiadowczą głęboko penetrującą środowisko aktorów z wytwórni BraZZers/BangBros a także wpływu ich produkcji na lawinowe obciążenia łączy internetowych oraz możliwości dołączania danych steganograficznych do wyżej wymienionych produkcji. Mam nadzieję że byłaby ona udana to znaczy taka z której się powraca a nie zostaje bezosobową gwiazdką na ścianie.