baner

NEWS

- Zapowiedzi

Timof w sierpniu


Pierwszy tom frankofońskiej serii "Płaszcz i szpony" i trzecia odsłona "Rodaków" Jakuba Topora, to sierpniowe propozycje Timof Comics.
Płaszcz i szpony #01

Płaszcz i szpony #01

Scenariusz: Alain Ayroles
Rysunki: Jean-Luc Masbou
Wydanie: I
Data wydania: 5 Sierpień 2020
Seria: Płaszcz i szpony
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Oprawa: twarda
Format: 220x300 mm
Stron: 256
Cena: 140,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-66347-18-2

Na pokładzie tureckiej szebeki jest skrzynia, w skrzyni pudełko z biżuterią, w pudełku z biżuterią butelka, w butelce mapa, a na mapie... lokalizacja bajecznego skarbu na Wyspach Mandarynkowych! Dwaj dumni arystokraci, utalentowani szermierze, awanturnicy i poeci, nie potrzebują niczego więcej, aby rozpocząć przygodę, która - od lochów przez galery - zaprowadzi ich na krańce świata.
Jean-Luc Masbou i Alain Ayroles, zmieniają konwencję literatury płaszcza i szpady w tej niezwykłej opowieści przygodowej, pełnej pomysłowych rozwiązań i przedziwnych sytuacji.
To trochę komiks marynistyczny, choć bardziej awanturniczo-przygodowy, ale też fantastyczny - w każdym znaczeniu tego słowa.
Płaszcz i szpony #01 Płaszcz i szpony #01 Płaszcz i szpony #01 Płaszcz i szpony #01 Płaszcz i szpony #01 Płaszcz i szpony #01 Płaszcz i szpony #01 Płaszcz i szpony #01 Płaszcz i szpony #01 Płaszcz i szpony #01
Rodacy. Trzy

Rodacy. Trzy

Scenariusz: Jakub Topor
Rysunki: Jakub Topor
Wydanie: I
Data wydania: 5 Sierpień 2020
Seria: Rodacy
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 148x210 mm
Stron: 64
Cena: 15,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-66347-41-0

Żywot Polaka do najłatwiejszych nie należy, a w szczególności dla nich: pod lupę bierzemy najtwardszych, w milczącej godności wciąż zmagających się z nieprzychylnym losem! Wszystkich tych, którzy na paszport nie mają szans, a ich największym marzeniem jest pełna miska. Tylko...czy aby na pewno na tym kończą się ambicje przeciętnej Funi czy Mruczka? Topor zgłębia meandry ich myśli i codzienności, przekazując nam co lepsze kąski z ich głębokich przemyśleń o kondycji narodu. Pamiętajcie: nasi bracia mniejsi - to też Rodacy!
Jakub Topor - wybierając się na łowy januszostwa i grażyństwa, nie znajdziecie lepszego tropiciela. Roland marzyłby o takim wnuku. Od kołyski małomiasteczkowy, później na przemian człowiek lasu i szczur wielkomiejski. Słowem - jest wszędzie tam, gdzie da się zebrać materiał do takich traktatów o życiu narodu, jak: "Nacjolove", "Rodacy" i "Rodacy Dwa".
Rodacy. Trzy Rodacy. Trzy Rodacy. Trzy Rodacy. Trzy Rodacy. Trzy Rodacy. Trzy[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-